Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bagyusz

    őstag

    válasz Keeperv85 #14003 üzenetére

    Szenzorokkal konrétan nincs gond, konkrétan egy az egyben működnek a stock ics lib-k hozz, van működő cm10 amiban az alábbi hibák vannak:

    1:touch érzékélés igen csak 'hiperaktív', a görgetés borzalmas.

    2: wifi/bt mac cím nem töltődik be autómatikusan

    3: HDMI működik, de a kép nem forog el, és közben szórja a grafikai hibákat

    4: sdkártya max írási sebessége PC-re kötve 1.5Mb/s, de ahogy nézem ez cm betegség

    system/bin mappában a trace_util file-ban van egy-két érdekes string:
    /dev/block/mmcblk0p13 open %s failed
    read %s failed : %d
    trace_util failed as %d
    %02x%02x%02x%02x%02x%02x set property [%s] value=<%s>
    Unknown %s%02x:%02x:%02x:%02x:%02x:%02x macaddr= r failed to open wlan config <%s>
    %s
    cannot find key [%s] in wlan config <%s>
    wlan mac <%s> has already be set.
    write wlan mac <%s>
    w persist.service.brcm.bt.mac dev.jrdcom.cu.ref /system/etc/wifi/bcmdhd.cal write %s failed :

    Tehát ha minden igaz akkor a mmcblk0p13 partícióból olvassa ki a mac címeket: viszont cm9/cm10 alatt alatt minden egyes indításkor debugolja a file-t, és a libc.so-re hivatkozik, de ha átrakom a stock ics-ből akkor szintén ugyan ez a helyzet. Hasonló megoldás van az LG 970 telónál is, ott is egy partícióból olvassa ki, de az itt nem működik. Esetleg, ha lenne rá valami ötletetek akkor annak mindenki örülni.

    Fönixel még múltkorában beszéltünk erről, ő és IUS szerint a mmcblk0p13 nem tartalmaz mac címet. Szinte az összes binary file-t lecsekkoltam, de nem találtam olyan "látható" stringeket ami mac címre utal kívéve a fent említett file. A mmcblk0p13 partíció pedig tartalmaz adatokat, csak teljesen binary.

    MOD:

    Ramdiskben is megtalálható a trace_util 'mechanizmusa'

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák