Hirdetés

2014. szeptember 23., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-05-01 10:00:00

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#27851) GhanBuri Ghan válasza helixP (#27850) üzenetére

GhanBuri Ghan
(senior tag)

No igen. Most tértem vissza a topikba (újra kellett húzni a teljesen belassult ICS-t), örülök, hogy vannak még ismerős arcok.

[ Szerkesztve ]

(#27852) GhanBuri Ghan

GhanBuri Ghan
(senior tag)

Ja, és kérdeznék is: kipróbáltam a MIUI-t, ami tényleg jó, csak sajnos kevés neki az 512M. A CM11-nek vannak nagyobb hibái?

(#27853) Milestone2 válasza GhanBuri Ghan (#27852) üzenetére

Milestone2
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Minden ROM-nak vannak hibái...
Szerintem jobb az akkuideje a CM-nek mint a MIUI-nak.
Hiába szerettem a MIJÁU-t...

[ Szerkesztve ]

---- (Rooted) Samsung GT 10.1 phone-tablet & (Unlocked & Rooted) LG P760 ----

(#27854) ORCA58 válasza GhanBuri Ghan (#27852) üzenetére

ORCA58
(senior tag)

Engem 2 dolog bosszant a CM11-ben. A frissített PORT TV app és a HBO-GO app nem megy rajta. (egyik CM ROMON sem mentek)
Volt, hogy nem került alvó állapotba a teló, így éjszaka 60%-ot merült. Nem tudom miért, mert semmi program nem futott. Ezt újraindítás megoldotta. Akkuról nem tudok nyilatkozni, mert az enyém nagy valószínűséggel haldoklik, nagyon hamar lemerül már.

(#27855) GhanBuri Ghan válasza Milestone2 (#27853) üzenetére

GhanBuri Ghan
(senior tag)

Miui-val az a bajom, hogy nem fér el az 512 megában, frissen újraindítva is bekerül a piros sávba, aztán próbál kidobálni dolgokat. Emiatt a swappelés miatt meg néha nagyon be tud lassulni.
Szóval akkor a CM11-nél ez nem fenyeget?

(#27854) ORCA58: szerencsére ezek engem nem érintenek, max. a rádió tudna hiányozni, de azt is régen hallgattam utoljára.

Köszönöm!

(#27856) Milestone2 válasza GhanBuri Ghan (#27855) üzenetére

Milestone2
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"...Szóval akkor a CM11-nél ez nem fenyeget?..."

Minden a felhasználói szokásokon múlik szerintem.

Nálam érezhetően jobb akkuidők CM-en. Abból is van több, én CM11-et használok (de az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy már csak tartalék telefon nálam a 995), van aki a 10.2-re esküszik...

(#27857) Pityu62 válasza GhanBuri Ghan (#27855) üzenetére

Pityu62
(kvázi-tag)

Hali:)
Nem lehet kicsit kidobálni belőle???
Ilyenre gondolok,hogy biztonsági központ,,,,,,vagy mást?!

(#27858) Bazsa74

Bazsa74
(kvázi-tag)

Sziasztok.
Le frissítettem a GB-t ICS-re. Azóta nincs kamera, amit mondjuk lekakkantok, de ami fontosabb nincs hang a hangszóróból. Fülesen tökéletesen működik. Nincs valami teszt vagy szerviz kód amivel letesztelhetném? Egy gsm szerviz cserélt benne hangszórót, de nem működik. :( Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Off

(#27859) nebulo5

nebulo5
(senior tag)

Hello Mindenki!
Igaz, TCL one touch idol x s950-ről kérdeznék, de mentségemre szolgáljon, ez is Alcatel! :B
Már fél éve használom a telefonom, kezdtem jól "belakni", és megkedvelni első "okostelefonomat".
Ma viszont, egy igen kellemetlen eseménnyel szembesültem, és egyenlőre nem tudok rá megoldást!
Az éjjel, mikor hazaértem, már alig 10%-on volt az akku töltöttsége. Jött is előtte a szokásos üzenet az alacsony töltöttségről... Elfelejtettem töltésre tenni! Ma reggelre teljesen kikapcsolt, és hiába dugom töltésre, csak megjelenik az akksi képe egy kis homokórával, majd ismét elsötétül a képernyő.
A töltő fej sem kezd el melegedni, azaz biztosan nem indul be a töltési folyamat.
Talán, találkoztatok már ilyen anomáliával! Tudna valaki ötletet/tippet adni, hogyan tudnék életet lehelni a telómba?
Eléggé láma vagyok ilyen téren, ez a készülék az első "okos" telefonom, és az átlagos felhasználói szintnél nem merültem jobban a világába.
Előre is köszönöm a használható ötleteket!

Üdv: nebulo

(#27860) aytukabozs válasza nebulo5 (#27859) üzenetére

aytukabozs
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem a TCL alcatel, hanem pont fordítva, az alcatel TCL :D :P

De komolyra fordítva;

ITT többek kezében megfordult a kérdéses masina, próbálkozz hátha valaki tud tippet.
A magam részéről hagynám még töltőn, vagy megpróbálnám a számítógépre dugva hátha magához tér.

Szakmaiságot tőlem ne várj, 1 telóm van, amit évekig használok (most: ZTE HongNiu V5 2gb), csak érdekelnek a kütyük :) *** Ha töröltetni szeretnéd a postod NEM elég beírnod hogy törölhető, ITT A MEGOLDÁS >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27861) nebulo5 válasza aytukabozs (#27860) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

Köszi a linket!
Próbáltam már pc-re csatlakoztatni, ott sem volt siker a töltést illetően.
Nem tudom hogyan, és mitől, de a sokadik próbálkozásom után, éppen az imént, elindult a töltés! :))
Legalább, saját bőrömön tapasztalhattam: nem szabad teljesen lemeríteni!
A reggeli stressz feloldásának érdekében, máris felnyitottam egy sört! :DD
(a küldött linken, a topicot elkezdtem olvasni! Javallott picivel több "tudást" felszedni a telefonnal kapcsolatosan... Megkedveltem ezt a készüléket, a kezdeti bejáratódási gondokon túllépve, a szívemhez nőtt a ketyere! Remélem, továbbra is problémamentesen használhatom, akár egy évet is! A mai "fogyasztói társadalom" orientált üzletpolitika mellett, ez az időintervallum optimális, egy kínai kütyü esetében is.... vagy túl optimista lennék? :F )

Üdv: nebulo

(#27862) aytukabozs válasza nebulo5 (#27861) üzenetére

aytukabozs
(senior tag)
LOGOUT blog

:C
egészség a sörhöz meg a telóhoz is...
szerintem 2 év simán benne van minimum egy ilyen készülékben,
még akkor is ha a linkelt topicban a többség félévente cseréli. :P
mondjuk én jobbszeretném ha még 4 év múlva is nyúzhatnám a mostanit. (a blademet is vagy 3-ig használtam) :D

Szakmaiságot tőlem ne várj, 1 telóm van, amit évekig használok (most: ZTE HongNiu V5 2gb), csak érdekelnek a kütyük :) *** Ha töröltetni szeretnéd a postod NEM elég beírnod hogy törölhető, ITT A MEGOLDÁS >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27863) GhanBuri Ghan válasza Pityu62 (#27857) üzenetére

GhanBuri Ghan
(senior tag)

Bizonyára lehet, de szerintem azt még fordítási időben kell megtenni, amihez sajnos én - elegendő türelem és szabadidő híján - nem értek.

(#27864) Bazsa74

Bazsa74
(kvázi-tag)

Újabb problémám/ötletem volt :) Ugye alap hiba, hogy nem szólal meg a csengő hangszóró semmire. Viszont volt egy nem használt fülesem, aminek kiszedtem a jack végét (az utolsó 2 csíkot), és azt letoltam a telefon tetején lévő füles lukának az aljára. Így ugyan halkan, de szól a hátsó csengő hangszóró. Erre van valami tippetek? Most akkor mi a bánat lehet rossz?

Off

(#27865) Fakirr1 válasza Bazsa74 (#27864) üzenetére

Fakirr1
(őstag)
LOGOUT blog

Szedd le a teló hátlapját,(nem csak az akkufedelet). A gdrive-omban találsz képet a belsö részekről. A jack aljzatod lesz sztem hibás. Nézd meg az érintkezőit és ha sz*r,akkor csere.
Az aljzat belső füleit is nézd meg ;) Én ott keres.ém elsődlegesen a zárlatot....

[ Szerkesztve ]

Ha valaki keres, itt http://hu3.forgeofempires.com/game/index?login=1&ref= elér..

(#27866) Bazsa74 válasza Fakirr1 (#27865) üzenetére

Bazsa74
(kvázi-tag)

Hát így képről összehasonlítva, tök egyforma. Amúgy a füles tökéletesen szól, ha a dugót kiveszem és egy egy másik fülest beledugok.

Off

(#27867) Fakirr1 válasza Bazsa74 (#27866) üzenetére

Fakirr1
(őstag)
LOGOUT blog

Az gáz,mert akkor passzolom. Lehet az átvezetés,lehet a hangszóró hibás,lehet,hogy a dupla csati nincs rendesen összenyomva..
Látatlanban sajna max tippelni tudok..

Ha valaki keres, itt http://hu3.forgeofempires.com/game/index?login=1&ref= elér..

(#27868) Bazsa74 válasza Fakirr1 (#27867) üzenetére

Bazsa74
(kvázi-tag)

"Lehet az átvezetés,lehet a hangszóró hibás,lehet,hogy a dupla csati nincs rendesen összenyomva."
Ez mit is jelent pontosan? Mert ha elmondod mit nézzek, megnézem :)

Off

(#27869) ORCA58

ORCA58
(senior tag)

Megjött a MEASY MIRACSAT DINGLE. A Samsung C650 Tv-.re dugva rögtön elindult, és jelzi mi a teendő.
Kell hozzá a EzCast app. [link] Ezt hamar megtaláltam, csak leolvastam a képről a jelet a BarCode Svannar-el és már Play-en is volt a teló.
Az eredeti oldala: [link]
A telefon látja a készüléket, az pedig a Wifi hálózatot. A beállítása egyszerű, könnyen kezelhető.

Kép fim nézésre tökéletes, "gyors". túl sok formátumot nem próbáltam, csak ami a telefonon volt. AVi ill 720Ptelóval rögzített mp4 (ezt a TV valamiért nem tudta lejátszani, de ez a cucc igen) Mivel a TV-m tudja DLNA-t, ez a funkció eddig is elérhető volt a gyári One Touch Share programmal, de ez barátibb, és Wifi-je is közelebb van mint a router-em. A jele viszont nem túl erős, mivel antenna nélküli,ráadásul hosszabbító nélkül a TV mögött van, de úgyis egy szobában van az ember a TV-vel nem gond.

A net is megy, de teló kis képernyője miatt, és mivel két készüléken is Wifi-vel megy át az adat kissé lassú, és nehézkes. (mint írtam a router-em messze van a TV-től) Ha a néhány másodperc várakozást kibírja az ember, a youtube nézegetésére jó. Egy gond ezzel, hogy szerintem kicsi hozzá a telefon memóriája, és néha leáll az app.

DLNA funkcióját nem érdemes nézni, mivel csak annyit tesz, hogy felismeri a telefonon általa is ismer telepített DLNA szoftvert, és onnan indítható. ( ha kell ez külön is használható) Az alca szoftvere nincs köztük.

Miracasr, sajna nem érhető el, nem látja egymást a telefon és Stick. Az EzMirror-nak nevezett rész mutatja. ,hogy mit kell bekapcsolni a telefonon. A CM11-egy nem egészen olyan, mint amit a TV képernyőn látni. Itt csak egy a "Képernyő tartalmának átküldése" kapcsoló található, de hiába kapcsolom be semmi. Nem tudom, hogy ez telefon, vagy a CM rom, esetleg mindkettő hiányossága, de sajna ez a tény. Sebaj majd a következő teló talán tudja, habár a specifikációkban az gyakran nincs jelezve.

PC-vel érdekes lenen kipróbálni, de ahhoz át kellene települnöm a TV közelébe, mert nem jött össze a kapcsolat. Gondolom a 2 vasbeton fal túl sok hhozzá. Legalábbis remélem csak e miatt nem ment.

Egy 5 részes német bemutató a youtube-on. Minden funkción végigmegy. [link]

[ Szerkesztve ]

(#27870) DonMarco válasza ORCA58 (#27869) üzenetére

DonMarco
(tag)

Üdv ! Hát szomorú,mert engem pont a képernyő tükrözés funkció érdekelt volna ezen a telón (995-ön) :) A többit azt tudja az imediashare is. De azért köszi az infókat a cuccról !

(#27871) aytukabozs válasza ORCA58 (#27869) üzenetére

aytukabozs
(senior tag)
LOGOUT blog

Esetleg ha nagyon játszogatni lesz valamikor kedved egy 4.4 PA-val nem néznéd még meg? :D :DDD

(#27872) kgymac válasza aytukabozs (#27871) üzenetére

kgymac
(fanatikus tag)

A Namerke féle 4.4PA-n az EZCAST megy, de az EZMIRROR nem. Beállítások/Megjelenítés-ben nem lát vezeték nélküli kijelzőt, sajnos nincs keresés gomb sem (4.2.1 alatt van, a W8-omon látja a sticket /edigital féle Measy A2W/, de kézzel kellett hozzáadni. Szépen megy, de pl. az RR3-at nem viszi át :) ).

(#27873) ORCA58 válasza aytukabozs (#27871) üzenetére

ORCA58
(senior tag)

kgymac Megspórolt nekem egy telepítést. Az eredményt sajnálom.

(#27874) kgymac válasza ORCA58 (#27873) üzenetére

kgymac
(fanatikus tag)

Hát még én...CM11-ben sincs keresés gomb/parancs a vezeték nélküli kijelzőknél ?

(#27875) ORCA58 válasza kgymac (#27874) üzenetére

ORCA58
(senior tag)

A Kijelző & fények menüben van egy Képernyő tartalmának átküldése menüpont, ahol egy Ki/Be kapcsoló van. Ha bekapcsolom nem történik semmi. Az van kiírva: "Nem található a közelben más eszköz". Sajna nem is keres!

(#27876) namerke

namerke
(tag)
LOGOUT blog

Van valakinek kedve teljesítmény tesztelés miatt ROM-ot flashelgetni ?

(#27877) RepeatSector válasza namerke (#27876) üzenetére

RepeatSector
(őstag)
LOGOUT blog

Természetesen! :)

*Kapu Zárva!* Animal Crossing City Folk. Friend Code: 4557-1178-8679 Név: Repi Falu: CLR Town

(#27878) DonMarco válasza ORCA58 (#27875) üzenetére

DonMarco
(tag)

Fincsi napot ! :) Szerintem előbb utóbb megoldják ezt a főszakik,legalábbis nagyszerű lenne :) Vagy ezen a telón (ramon)ez reménytelen ?

[ Szerkesztve ]

(#27879) Milestone2 válasza namerke (#27876) üzenetére

Milestone2
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Itt is igen.
XDA-n is igen.

(#27880) pirey válasza namerke (#27876) üzenetére

pirey
(kvázi-tag)

Ide is jöhet :D

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.