Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • commendator

    csendes tag

    válasz mokapici #398 üzenetére

    Nem vagyok tagja meg egy turaegyletnek sem, csak a fejem utan megyek... :)
    Harman megyunk mindig, a felesegem, a kutya es en. A kutyat Marcusnak hivjak es egy 50 kg-os 2 eves Cane Corso kan. Nagyon kemeny es hihetetlen eros, altalaban O biztosit a fizikai erejenel fogva. Elkepesztoek az osztonei, megerzi mindig a veszelyes helyeket es siman tartja a testsulyom, ha szukseges. :R
    A tura talan 25 km hosszu volt, de a szintkulonbseg miatt kemeny. ( 2500 m )
    Lent Oddaban meg utoljara kellemes meleg volt, 17 fok es sutott a nap. Fent is sutott, de eros szel fujt es kb. 4 - 5 fok lehetett. Egyebkent vegig tiszta ido volt. Elore megneztem az yr.no oldalat, nem szokott tevedni. ( legalabbis Norvegiat illetoen ) Edzoosveny? Haat, ez a Folgefonna Nemzeti Parkon atvezeto turaosveny volt amin haladtunk. A GPS es a turistaterkepek is kiemeleten jelolik. Meglepo, hogy talalkozok mindig idosebb emberekkel ( 60 -70 evesek ) de fiatalokkal alig... :(
    Igen. A hegyekben a vadaszok szerint mar az ejjel ho esett. Oktober kozepetol mar itt is tel van. Oddaban eleg pezsgo kulturalis elet van, most hetvegen volt pl. a Blues hetvege, amerikai es dan vendegzenekarok is felleptek. Nyaron minden hetre esik valami. Es eltunyulni tenyleg nehez. Plane, ha a hegyoldalban laksz es autod sincs... :D
    Napkozben mar itt csak 10 - 12 fok van es sokat esik. En is ugy kezdtem, hogy almodoztam. Norvegul pedig en is csak tanulok es meg sokaig igy is lesz... :)

Új hozzászólás Aktív témák