Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz cikasz #3813 üzenetére

    Üdv!

    Ez megoldás lehet gondjaidra!

    http://www.italeri.com/product.aspx?item=0286S

    Igaz, hogy ez a korai típus (No. 286), ezek voltak Tunéziában (ill. ilyenek vannak a Földközi-tenger mélyén is...), de gyárt(ott?) középső és kései altípusokat is az Italeri (most nem látom a honlapján és nem is tudom a gyári számukat :(( ).
    Mindhárom altípus csak kis mértékben különbözik a másiktól (melső sárvédő, homlokpáncélon a lámpa felfogatási helye, lövegpajzson az irányzótávcső, parancsnoki kupola, motorházon a tömlők, kipufogók védőlemezei, futó-görgők, stb.)

    A makett kicsivel nagyobb kicsinyítés (M = 1:35), mint az előbbi és műanyag.
    Viszont te építed össze!
    Alvázának hossza kb. 17 cm (löveg nélkül, löveggel 24,1 cm hosszú a gyártó szerint), szélessége kb. 9 cm és 8,5 cm magas toronnyal együtt.
    Ez a méret igaz mindháromra.
    Nekem a Bergetiger (No. 362) és a Sturmtiger (No. 299) van meg.
    Ára már lehet a ''necces'' kategória:
    5 160 Ft a Pro-Start-nál (ex-Fabulis, mikor én vettem még 3 500 HUF volt... :(( ).

    Utóbbit a Revell is kiadta:
    [link]
    (sajnos 6 090 HUF a Pro-Start-nál)

    Ha van még szabid (és dugisuskád), vegyél egyet és ugorj neki!
    Próbáld ki, az építése garantáltan tetszeni fog :D !

    Pampucolhatod is (festék), de ha nem, a műanyag színe is tűrhető (majdnem ''panzergelb'' színű).
    Én anno vízfestékkel matattam az első harcjárművemet (Sd.Kfz. 251B), kb. 10 éve, még mindíg rajta van... (ambush mintát kapott)
    Ragasztani viszont pillanatragasztó (olcsó, viszont gyorsan köt), vagy oldószeres (makett) ragasztó javallott (400-800 HUF/tubus), a Technokol és a Sulifix nem erre van kitalálva.

    Szóval jó móka, próbáld (próbáljátok) ki!

    A betah-on most van 1-2 ezirányú kiadvány fent:
    http://betah.co.il/BooksCatalog.aspx?category=Armored%20Vehicles
    [link]


    No és Boldog Újévet Mindenkinek!

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák