Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzalaiG

    addikt

    válasz #65675776 #2393 üzenetére

    Izraelnek le kéne szokni az erő oldali tárgyalási módszeréről, mert az erőszak erőszakot szül.
    A Németek jobban tették volna, ha atombombára gyúrnak ilyen hülye és költséges és kivitelezhetetlen ágyú-rakéta tervek helyett.

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #2393 üzenetére

    Mintha hasonló dolgot olvastam volna Ian V.Hogg könyvében!
    Azért megnézém azt a masszát ami a félig megkötött betonból és vaselemekből kialakult (mert gondolom tették bele az anyagot rendesen a merevítés illetve kellő szilárdság végett).
    A Tallboy volt ugye valami 5 vagy 7 tonna körüli angol bomba? Régen egy Topgun-ba voltak bemutatva egy fényképen az angolok által használt bombák (kg illetve font-ban feltüntetve a tömegük).
    Egyszer kéne egy kirándulást szervezni ezekhez a bunkerekhez, mondjuk egy hetes út során bejárni pár helyet! :))

    Jaj oroszokat hagyjuk anyahajó illetve flotta ügyben, mert mint tudjuk elég kaotikus állapotok uralkodnak feléjük! Bár Putyin több lóvét nyom a költségvetésből a haderőnek mint elődje! Aztán kitudja lehet, hogy helyrerázódnak valamikor!

    ''A közelkeleten addig van erőegyensúly amíg csak Izrael rendelkezik nukleáris fegyverekkel.'' Viszont az atomfegyver lévén, ő diktálhat, nem?
    Egyébként talán az utolsó arab-izraeli háború ban történt (javíts ki, ha nem) [nem emlékszem pontosan, egy nagyon régi TopGun-ba volt cikk], hogy izraelt komolyan szorongatták az arab haderők és nukleáris készültséget rendeltek el, felkerültek a robbanófejek a rakétákra. De végül a megkötött tűzszünet kapcsán visszakerültek a robbanófejek tárolási helyükre.

    Viszont azt sem értem milyen jogon határozzák meg, hogy kinek lehet atomfegyvere????
    India és Pakisztán esetében, miért nem történt közbelépés??? Nekik miért lehet?
    Vagy ott van a Dél Afrikai Köztársaság? Neki milyen jogon van?
    Tehát a logikát nem értem!! Ez a mindenki wegyenlő, csak vannak egyenlőbbek esete! :F

    Libanonhoz visszetérve egy mondat erejéig: Ha jól tudom a palesztínok részéről ott került sor az első mártír ''bevetésére'' (ha jól emlékszem egy hölgy volt az elkövető). Elég komoly része volt az öngyilkos merényletekben, hogy Izrael kivonult Dél-Libanonból (elég komoly veszteségeket szenvedtek).

    JagdPanther: én se tudom, milyen alapon döntenek erről!

    ''Annak az építését viszont nem lehetett elrejteni. Észre is vették az angolszászok és megkérdeztek néhány építészt (de nem Gyantuszt) mikor érdemes támadni.''
    Itt majdnem lefordúltam a székről!!! :DDD :C

    Szevasz td! :) Rég láttalak erre!
    Nem igen voltak mostanában hsz-ek! :D

    Egyébként végre eljutottam odáig, hogy ma elkezdem nézni a Das Boot-ot! Azt hittem már soha nem kerül rá sor! :U tudom alapmű és kéretik nem lenézni evégett, hogy még nem láttam! :B ;]

    [Szerkesztve]

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

Új hozzászólás Aktív témák