Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mityku

    aktív tag

    válasz Gyantusz #2126 üzenetére

    Gyújtóbombákhoz:
    Ez igaz, hogy morálisan elég rendesen hazavágja az embert, ha letüzelik a feje fölül az otthonát!
    Megszűnik, ahogy mondtad a szociális háló! Az elkeseredett ember pedig 2 dolgot tehet: Beletörődik sorsába és „megzuhan” vagy felülemelkedik rajta és továbblép (az más kérdés, hogy milyen módon) [akár eltökélten harcol tovább vagy bár harc nélkül de tovább él].
    Egyébként a fából való építkezés pozitív oldala, hogy az egyszerűen elég (viszonylag könnyű eltakarítani), míg a hagyományos kőépületek (európai építészet) eltakarítása (egy bombázás következtében) jóval nehezebb, több erőt köt le illetve időben is hosszabban tart.
    A japán harcjárművekkel soha nem voltam kibékülve! Azért azt bevallhatjuk, hogy tényleg nem vitték túlzásba a tervezésüket. Bár mint mondtad, hogy mi végett! De, hogy egy normális típus nevet nem tudtak adni egy járműnek azért az gáz! [az ilyen Type xx-től falra tudnék mászni]
    Ennyi atomerőmű van abban az országban???
    Elképesztő! Bár amilyen ipartelepek vannak, nem csodálom (pörög a villanyóra náluk remdesen!!!!)
    Nem hiszem, hogy hagynák veszni a hasadóanyag „gyártás” lehetőségét (ha ők nem is, de az amcsik biztos kapnak belőle) [de ez már egy összeesküvés elmélet részemről].


    „Japánt az USA megvédi, ez hótziher, lásd a Truman-diktrínát, 1947-ben jelentik be: azaz, megvédenek minden államot a külső agresszióval szemben. Ez ma is áll! Főleg, ha amerikai érdekeltség alá tartozik. Japán bőven az!”
    Na ezt nem tudtam! Bár azt tudtam, hogy jelentős amcsi erő állomásozik ott még mindig (talán ez az egy hely a világon ahonnan nem akarnak eltiplizni [gondolom nem volt ott még bázisbezárás abból kifolyólag, hogy elhúztak az amik].

    Andy McNab: Hívójele: Bravó Kettő Nulla - egy SAS-járőr igaz kalandjai a sivatagban (Magyar Könyvklub - Zrínyi Kiadó, 1996.
    Ebből készült is film ugye? Jó volt a film is! Egyébként itt történt, hogy az aki túlélte (illetve eljutott szövetséges bázisra) ivott valami mérgezett vízből nem?

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • szicsu

    őstag

    válasz Gyantusz #2126 üzenetére

    ;)

    A japán katonákellen nem szívesen harcoltam volna.Nem volt kegyelem.
    De bizonyos szinten jogos is :U Győzni vagy veszni.
    Az aamcsiknál ilyen jók voltak a dokik, vagy a jakcsik nem tudtak célozni, hogy ilyen sok volt a sebesült és ''kevés'' az elesett?

    Japánnak lehet, hogy jó is jöttek a korlátozások ,mert nem tudott annyit költerni a hadseregre,mint a többi állam a hidegháború alatt.Az így megmaradt pénzt a gazdaságba forgathatta.

    .....a legfelsőbb német hadvezetés agyatlansága miatt volt így......

    Nem lett volna szabad Hitlernek írányítani a hadsereget,ezt meg kellett volna hagynia a hozzáértőknek. És minden másképp alakul.........


    Az Waffen SS katonái is általában a z utolsó előtti töltényig harcoltak a keleti fronton.
    Mert számukra nem létezett hadifogság.A legjobb esetben ''csak'' lelőtték az oroszok.


    Én nem tudom,hogy a franciák mit pattogtak annyira,felszabadították őket,nem saját erőből szabadultak föl.Ha nem segítenek rajtuk,akkor .....

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Új hozzászólás Aktív témák