Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szicsu

    őstag

    válasz szicsu #1902 üzenetére

    A hét végén volt időm egy kis idő olvasni a könyvet:

    A konyv nagyon pontosan taglajja Peiper útját, és az eseményeket.
    Pontosan századokra lebontva,hogy hol ,mikor ki mit csinált mind a két oldalon.

    ''Peiper felelőssége a Malmedy-mészárlásban erőssen vitatott''

    Hát igen a mai napig ne tudják mi váltott ki az esményt ( én nem teljesen értek egyet a ''mészárlás'' kifejezéssel )

    A könyv szerint több lehetséges variáció volt:ezek közül a legvalőszínűbbek

    1, parancsra lőtték le a 113 hadifoglyot, 56 an túlélték
    2, a foglyok, szökni próbáltak és ebből alakult ki a lövöldözés.

    De kérdezem, ha mégis parancsra kelült sor a vérengzésre,és emiatt kellett Peipernek bíróság elé állni,ahol felmentették.
    Ha ez így van,akkor hány Orosz és Szövetséges tisztet kellet volna bíróság elé állítani????
    Mert a könyv is megjegyzi,hogy a D-napon a szövetségesek nem ejtettek hadifoglyot!!!!
    Csak a Németek követtek el háborús búnöket????


    MOD:

    Malmedy előtt minden hadifoglyott visszavittek N.o-ba.


    [Szerkesztve]

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz szicsu #1902 üzenetére

    Az Ardennekben lehangoló időjárása is nagy hatást gyakorolt a szövetségesekre. A gyalogsák volt a legrosszabb helyzetben, hiszen 0 'C alatti hidegben erdőszéli lövészteknőikben vacogva csak 20m-re láthattak el a sűrű ködben.Mivel a német támadás nem tünt valószínűnek, érthető, hogy elhagyták állásaikat és harcjárműveiket, s a helyi házakban és a farmokon kerstek meleg hajlákot.

    Amikor elolvastam ezt a bkezdést kicsit meglepődtem.
    Hát tudtam sajnálni őket :(
    A mi dédapáink a Don-kanyarban sztem kicsit jobban fásztak a -20; -40 'C ban
    Csak avval volt ''könnyebb'' dédapáinknak,hogy ŐK még ellátmányt sem kaptak.

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Új hozzászólás Aktív témák