Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    Hát igen... Valóban erős alapok kellenek hozzá, amit viszont az ember egymagában szerintem nem tud elsajátítani. Sajna most nincs a baráti körömben senki olyan, akitől tanulhatnék... Mindenki tőlem akar :D De mindig, amikor elnézek egy 3d-s oldalra, összeszorul a szivem, hogy mennyit kell még tanulnom... Hihetetlen, hogy mennyire nem kezelem stabilan a Maya-t még... De jó lenne, ha valóban meg tudnám azt csinálni, amit szeretnék... És még jobb lenne, ha emellé kreativitásom is lenne... De sajna mindkettőnek híján vagyok.
    Neked azt tudom mondani, hogy kitartás, tanulj sokat, fórumozz sokat, és ne akarj sietni nagyon... Stabil alapok kellenek. Keress egy olyan bandát, akik szívesen segítenek, és nagyon jók. Egy ideig lehetünk ezek mi neked, de mint mondtam, sajna én spec nem tudok még nagyon sok mindent, és azt is Maya-ban. Szal más progiban pedig nem is tudok segíteni neked... Szóval keress egy ilyen társaságot, és szerezz jó oktató anyagot. MAX-hoz nem ismerem a repertoárt, de Maya-hoz sajna magyar könyv talán csak egy van, a Maya 3D világa. Sokan azt mondják jó, én nem olvastam. Mindenesetre javaslom a tutorial videókat, az is sokat tanít. Igyekezz olyanokat szerezni, amik nem csak csinálják, hanem magyaráznak is. Ezért szeretem pl. a Gnomon videókat, mert ott az egész idő alatt nem csinálnak nagyon sok modellt, azok is alapszintűek, de végig magyaráznak. Minden menüt kitárgyalnak. Így nagyon sokat lehet tanulni belőlük...
    És ami még fontos: ha úgy érzed, nincs kedved, sztem érdemes pihenni egy kicsit, mert azért nem az életed függ tőle. Én sajna néha olyankor is erőltettem, amikor nem kellett volna. Úgyhogy néha fogtam, és felhagytam az egésszel. De ezek pillanatnyi megingások voltak, most már idestova kb. 1,5 éve tolom a Maya-t :D

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák