Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz #72042496 #272 üzenetére

    Parancsolj... Azért, amiért az off topic hozzászólást sem... Mert lusta vagyok :D
    Amúgy nem is szoktam hozzá, mert a fórumok jó része belinkeli az előző szöveget is az üzenetem elé, és mivel sokat szoktam írni, így sok szokott lenni a válasz is :D Ekkor még hoszabb lesz az én kiírásom :D Szóval részben ezért is... Másrészt nincs az arcomban a Válasz gomb :D
    Egyébként azért hallod azt, hogy a MAX gyengébb animálásban, mint a Maya, mert az is... Az egy dolog, hogy két kattintással kapsz egy faxa dolgot, de ez úgy általában is érvényes a MAX-ra... Szóval kapsz egy cuccot, aminek a paraméterezésére lényegesen kevesebb szabadságod van... A Maya-ba gyakran sokkal több mindent lehet beállítani, és ez majdnem minden téren látszik... Szóval az egy dolog, hogy mit lehet gyorsan csinálni MAX-szal, és az egy másik dolog, hogy mennyire tudod Valóban testreszabni.... Szóval szerintem ezért... :D Mellesleg ez nem azt jelenti, hogy kevés dolgot lehetne MAX-ban beállítani, hanem azt, hogy a Maya-ban még több mindent lehet :D
    De ellél többet nem mondok a témáról, mert nem igazán ismerem a MAX csonti és skinrendszerét...

    Nem mondta senki, hogy Maya-hoz egyáltalán nincs könyv... Egy van :D Mármint ez az egyetlen magyar nyelvű maya könyv :D
    Ne kezdjük el firtatni, melyik progi kezelőfelülete jobb :D Tudom, nem kezdted, csak mondom, hogy én se kezdjem... :D Elég annyit a dologról, hogy most Maya-ba 10x gyorsabban csinálok mindent, mint anno MAX-ban... Pl. a kamerakezelés (mármint pl. modellezés közben) szerintem verhetetlen a Maya-ban (a Space-re felgördülő menüktől kezdve, ami után egy irányhúzásra azonnal képet vált... Na jó ez szarul hangzott... Szóval space+jobbra húzni az egeret: persp nézet, fel a top, balra a right, le a front... Aztán Ctrl+jobb, közép és bal klikk a kamerakezelés... Úgy csűröm csavarom a kamerát 1 sec alatt, hogy jó nézni... Amikor most átmentem MAX-ba kiimportálni egy MAX file-t OBJ-be, hát kellett neki egy pár perc, mert semmit sem találtam... Ja és az a bajom a mostani billentyűzetemmel, hogy nem vagy 200 gombos... Mert szinte elfogytak a hotkey-ek (szinte minden betű, ctrl+minden betű és alt+minden betű betellt... Viszont így most átkozott kényelmes...) Modellezni is úgy szoktam, hogy kikapcsolok minden menüt, meg ablakot, és a 21-esen csak a modell van... És mindent hotkey-el érek el, meg saját készítésű Marking menüből (Space + a képernyő tetején középklikk, és máris ott vannak a tükrözési beállításaim, lenn középklikk helyen a scriptjeim... :D)... Na jó, nagyon belelovalltam magam, pedig én mondtam, hogy ne menjünk bele... Én erre esküszök :D Ja amúgy a Maya is megnyitja... A hypershade-be behúzott textúra is azonnal bekerül a progiba, lehet is hozzárendelni a shaderhez...
    Ja és a Hypershade-ben meg lehet adni füleket, amik lehetnek könyvtárak... Persze azonnal betettem egy-egy ilyenre a Shader Library-mat, a Texture Library-mat és a Reference Library-mat... Szóval ha kell valami textúra, akkor megnyitom a Hípershade-ed (mint nálatok az M), és fenn a fülön állítva máris láthatom az összes textúrát, előre elkészített shadereket, referenciaképeket, particle és fluidrendszereket... szerintem verhetetlen. :D

    Milyen MAX-os kalkulátorra gondoltál? Polygon Counterre? Szerintem nem, mert azt még én is ismerem... :D

    Ja és a Maya bonyolultságáról csak annyit, hogy fenn a főmenüben a File-Edit-Modify-Create-Window-Display menü ugyan mindig stabil, de az utána lévő 5-6-7 menü már állítható, azaz állítani is kell... Külön beállítás van modellingre, animationra, Dynamicsra, renderingre, cloth-ra, Live-ra...Szóval még azt is változtatva lehet elérni a dolgokat... Na Ezért van nekem minden hotkeyen :D
    Na jó, befogom már a számat, majd inkább válaszolok a tieitekre :D

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák