Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varmi2

    nagyúr

    válasz rizso #33790 üzenetére

    Egyikkel sem fogsz mellé, én is tv vásárlás előtt állok, és én az Lg-t fogom venni.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • max004

    tag

    válasz rizso #33790 üzenetére

    Szia!Szerintem is inkabb az lg-t vedd,de eloszor dontsd el hogy milyet szeretnel-IPS-es vagy VA panelest.Ha szemben es kis szogbol fogod nezni a tv-t es foleg filmeket fogsz nezni, meghozza este,sotetben akkor inkabb VA panelest vegyel(3x nagyobb kontraszt).Nekem IPS-es van,a dobozan tudod megallapitani hogy milyen
    W - LG Display Co., Ltd. (2012, 2014) IPS
    Y - LG Display Co., Ltd. (2011, 2013) IPS
    Z - LG Display Co., Ltd. (2011, 2014) IPS
    U - LG Display Zrt. IPS
    P - LG Display Kft. IPS
    Q - LG Display Zrt. IPS
    V - LG Display Kft. IPS
    R - LG Display Kft. IPS
    Z- IPS
    H - Chi Mei Innolux (IPS)
    J - Chi Mei Innolux (S-MVA)
    D - AU Optronics Corp.. (A-MVA)
    T - AU Optronics Corp.. (A-MVA)
    M - SHARP CORPORATION (MVA), vagy Heesung ELECTRONICS LTD
    S - a Sharp Corporation (MVA)
    G - Chi Mei Innolux. (TN)
    50LF652V.BEEYLJG
    a 4 betu a vegetol Y-tehat IPS
    Az IPS-nek sokkal jobb a betekintesi szoge de gyengebb a kontrasztja,feketeje,de ne ugy gondold hogy normal tv-zesnel a fekete szin nem telyesen fekete(fekete az) hanem mikor sotetben nezed a tv-t akkor latszik pl. a filmeknel mikor sotet jelenet van hogy a fekete nem az igazi,de ez csak filmeknel latszodik.Ugyhogy ha sokat sotetben tv-zel akkor inkabb VA panelest vegyel.A tobbi adasoknal a kep nagyon szep.Az ips-nek gyonyoruek a szinei,rengeteg beallitas van,a betekintesi szog nagyon jo.
    A smartot nem nagyon hasznalom,csak a youtube-ot az meg tenyleg nagyon jo.Mikor bekapcsolod a tv-t a smart resz kb. 3mp alatt elerheto.A menu elso bekapcsolaskor egy kicsit lassucska de aztan jo.Ne smart miatt vegyel tv-t, mert ez csak dual core-os model,nem lehet gyors mint egy szamitogep.A 3d nagyon jo,de ezt is meg fogod unni,csak az elejeben erdekes.
    (mindezt egy masik forumtarsnak is irtam,de leirom neked is, hatha tudok segiteni a valasztasban) :)

  • max004

    tag

    válasz rizso #33790 üzenetére

    Samsung 48h6400:

    "A termék kiválasztásának fő szempontjai:
    Smart funkciók, minden Androidos eszközzel azonnal szót ért, nincs szükség pl. YouTube kliensnél távirányítóra, bármelyik telefonról átdobható a videó a TV-re, illetve bármilyen saját képet/videót is egy "bökés" a telefonon, és mindenki nagyban nézheti azt.
    3D funkció, ez nekem fontos, nem csak filmek végett, hanem mert rég óta fotózok 3d képeket, amiket a TV nagyban megjelenít. Az új (2016-os) TV-k már nem nyújtják ezt sajnos.

    Előnyök
    Sok bemeneti forrást fogad, kis állítgatással jól személyre szabható.
    Android eszközök könnyű csatlakoztathatósága (képek/videók átvitele azonnal).
    Viszonylag jó hang (sok rosszabbat hallottam már).
    YT videókat korrektül, FullHD-ben játssza le (és USB-ről sem válogatós).
    Brutális fényerő (ha kell).

    Hátrányok
    A TV nem pont szemből nézve hamar veszít a színtelítettségéből, kontrasztból.
    (Ez főleg a régi plazmaTV után zavaró. )"

  • dm1970

    tag

    válasz rizso #33790 üzenetére

    Szia!
    Nálunk is van LG (42LA620) és Samu is (48H6400). A Samu 3D-től, nekem már rövid idő után jelentkeznek a fejfájásos gondok, az LG-nél ilyen nincs. A menű, beállíthatóság az LG-nek jobb. A színei az LG-nek természetesebbek, s van benne egy "kalibráló" rész, képeken kell kiválasztani, hogy melyik tetszik jobban, a Samu-ból nehezebb volt tetszetős színeket kihozni. A kalibrálással biztos többre mennék, de szerintem ezek nem azok a TV-k amikre érdemes áldozni, főleg vidéken. A netezés jobban bejön a Samuval, sokkal gyorsabb, s a sokak által lehordott magic távirányító is szuperül használható. Viszont az alap távja az LG-nek jobb. Az LG elég sokszor dobálta a netet (wifi), a Samu-nál ilyen még nem volt, viszont a routerre dugott winyó sokszor volt nem elérhető (ilyenkor csak a webes felületen történő újra csatlakoztatás segített), ezért ment a TV-be. Még 2 dolog a Samu mellett, vezérelhető ir-n keresztül a távirányítójával az STB, s nagyobb. :DD

    Szerettem volna nagyobb TV-t, nem lett sokkal nagyobb, de eleinte látványos volt. Mikor a vásárlás képbe került, a Samu nagyon jó áron volt, szerettem is volna kipróbálni, összehasonlítani a két márkát, dicsérték is nagyon, ezért döntöttem a Samu mellett.

Új hozzászólás Aktív témák