Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz alphamooncam #51025 üzenetére

    Nem hagyott nyugodni a tegnapi vitánk, a kritika a Foobar beállításaimmal kapcsolatban.

    A fenti kép a Foobar beépített ReplayGain szolgáltatásában javasolt értéket mutatja.

    Én ezt korábban -11dB-re állítottam fülre -18dBFS nominális szint mellett.

    Mindkét beállítás szerint az eredeti jelszint jelentősen túlvezérelt, amit én torzításként éltem meg.

    Ezzel még nem elégedtem meg, ezért a REW-el készítettem egy referencia jelszintű hangmintát.

    Ezt betöltve ellenőrizni tudtam a megfelelő nominális szintet Sleepytime Stereo Channel pluginje
    -17dBFS-nél mutatta a 0-a szintet.

    Következtetés.

    Foobar beépített ReplayGain szolgáltatása véleményem szerint nem pontos, 1-2dB-el magasabb szintre engedi a jelszintet a kívánatosnál, de ezzel együtt még mindíg hasznosnak gondolom a használatát, ha valaki nem akar kézi beállításokkal vacakolni.

    A -18dBFS nominális szintbeállításom nem volt elég pontos, 1dB-es hibahatárt soknak tartok, ezért -17dBFS szintet gondolom a helyes nominális kimenő jelszintnek.

    Lezso6 és Toncsi !

    Légyszives nézd át a gondolatmenetemet, és ha valamivel nem értesz egyet kérlek jelezd !

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák