Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sphe

    senior tag

    válasz PuMbA #50241 üzenetére

    Hát nem próbáltam, de a Tannoy korábbi high cut módszereket nézegetve (a Reveal nincs még fent így méricskélve a neten, de több másik Tannoy Igen) valószínűleg a magasok kiemelését kiegyenlítené, de azzal már a Reveal-ekre jellemző 600Hz körüli kiemelés, ami olyan punchy -vá és szerethetővé teszi a Tannoyokat, nem lenne olyan élvezetes, hiszen sötétebb irányba billen a hangkép. Ki vannak azok tálalva, hogy nulla állásban szóljanak önmagukhoz mérten a legjobban.

    Az erisek szerintem is magas kiemeltek! Ennek egyik fő oka az lehet hogy amellett, hogy a konzumer hangrendszerekhez képest kvázi lineáris, egyáltalán nem megy mélyre, ettől az érzete a fülnek, hogy magas kiemelt. A másik ok megint a fülünk, és az agyunk ahogy összerakja a hangképet. Az Eris erősen vág (lásd: összehasonlító kép a cikkben) 15khz alatt valamivel és felette is, majd 20 khz környékén megint lineáris lesz egy kisebb smileyt alkotva. A harmadik érdekes és szerintem lényegi legnagyobb súlyú pont a magaskiemeltség terén a C rész az összehasonlító képen. A hangfalak nagy részével ellentétben az Eris E5 6,5Khz, és 7,5khz környékén nemhogy lineáris, hanem kiemel. Ettől sok a magasa, és ennek köszönheti részben szerintem, hogy van tere és 3D-s a hangzás, levegős a hang.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák