Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz Polllen #40707 üzenetére

    Hogyan helyezted őket el, milyen messze voltak egymástól a hangfalak és te milyen messziről hallgattad őket?
    Mennyire volt mögötted fal?

    A 8"-os monitoroknak attól függetlenül, hogy szinusszal mérve egyenes a frekimenetük, zenén hallatszik, hogy kicsit visszafogottabb a közép. Ez nem csak a JBL-nél van így (bár mondom, nem hallottam az LSR-t), hanem ha meghallgatsz egy Genelec 8040 mellett egy 8050-et annál is így lesz. A 3 utasok viszont baromi drágák. Na de, miért veszünk hangcuccot? Zenét hallgatni? Zenét készíteni? Hmm... Ha zenét készíteni vennék hangfalat, akkor bajban lennék. Ha 8"-osat veszek akkor a közép lesz kicsit pontatlan, ha viszont 5"-ost veszek akkor a mélyet nem fogom hallani. Jó kompromisszum lehet amúgy a 6,5" számodra. Én a stúdió monitorok miatt szerettem bele a közeltéri zenehallgatásba. Hangfalakat 1 méterre behúzom egymás mellé, a fotelt meg szintén 1 méterre a hangfalaktól. Így én olyan hangot kapok egy olcsó 8"-os monitortól, hogy :Y Ijesztően pontos tér, a hangszerek egy prosztó death metal zenében is olyan szépen megjelennek, ahogy a hangmérnök kitalálta, korrekt mélyek, kiegyenlített hangképpel.

    Nem tudom, hogy így próbáltad-e a JBL-eket hallgatni?

    szerk: Amúgy 6,5"-osban a Genelec 8040 szerintem világbajnok cucc. Ha kifogsz egyet használtan, életed végéig elvagy vele :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák