Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    Na végre sikerült foglalkoznom az MR10s beüzemelésével :)
    Jelenleg még kicsit furcsa, hogy olyan tartományt fed le, ami eddig gyakorlatilag nem volt mr5-tel, de a jó értelemben furcsa. Baromi erős, és feszes mélyet ad, de azért tökéletesnek még nem nevezném. Bizonyos esetekben tud túlzottan brummogni is.
    Ugye a bal szélen sarokban van előttem, és sajnos a bal oldali fal egy műanyag szakipari fal ablakokkal meg erkélyajtóval, és azt eléggé berezgeti (persze nem arra van irányítva a hátsó nyílása, hanem azzal párhuzamos). Úgy írnám le, hogy egy kicsit túl erős a mély, néha túl nagy a hangsúlya az adott zenében. Nyilván azért mert sarokban van. Java részt jónak mondanám az eredményt, talán egy 20% van még amit ki kéne takarítani...
    1. Azt jól sejtem a leírásokból, hogy a level tekerőkkel játszhatok, hogy az optimális hangerő arányt elérjem az mr10 és az mr5-ök között? (a frekvencia vágást beállítottam a kézikönyvnek megfelelően az mr5-ökhöz való 57Hz-re)
    2. Van értelme a mélynyomó alá, mögé, vagy esetleg mellé erre a műanyagfalra, bármi hangelnyelő anyagot rakni? És ha igen, akkor mit?
    3. Olyat is olvastam, hogy a hátsó nyílás elfedése, betömése feszesebb mélyekhez vezet. Ez valami sufni fasság, vagy tényleg érdemes próbálkozni vele?
    4. Van rajta polaritás váltó. Ez mit kellene tudni orvosolni? Merjem átkapcsolni? Azért kérdem, mert már az Enterprise-on is mindent megoldott egy hajótest polarizáció váltás, lehet itt is csak ez kell? :DDD

    Szerk: Annyit már megállapítottam, hogy ha kijjebb húzom a faltól, jelentősen javul a mély tisztasága.

    [ Szerkesztve ]

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák