Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J.varga7

    tag

    Kedves Mindenki!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Elég vájtfülűnek tartom magam, (vagy igényesebbnek hangzás terén, ez persze nem azt jelenti, hogy százezreket költenék hangfalakra :) ).
    PC-men zenét hallgatok, filmet nézek és játszom is.
    Az elmúlt 6 évben egy 2.1-es Creative Inspire P380 hangfalat használtam ami sajnos költözéskor tönkrement, pedig kirstály tiszta szép hangja volt.
    A PC-mben is Creative hangkártya van Sound Blaster Z.
    Pár napi keresgélés után egy Genius SW-G 2.1 3000-es hangfal szett beszerzése mellett döntöttem, - a specifikációi megyőzőek voltak, meg nagy volt körülötte a hype - de nagyon megbántam. A Creative-hoz képes rettenetes dobozhangja van, bárhogy is állítgatom a hangkártya beállításait. Jó a basszusláda tényleg korrekt, de ez nem minden. A kis hangfalak egyszerűen bántják a fülemet, akárhályszor egy "S" vagy "SZ" betű elhangzik egy számban. A hangszerek sem hallhatóak ki rendesen egy jobb zenéből, az egész egy sűrű katyvasz.

    A kérdésem, hogy mivel a P380-as szériát már nem gyártják/igen nehéz beszerezni, hogy mit ajánlotok?
    Térjek vissza egy mai Creative Inspire hangfalhoz? Vagy van jobb ötletetek?
    Akár 20-30 ezres árkategóriába is belenyúlhat a dolog, és nem a hangerő számít, hanem a hangminőség.
    (Már az is eszembe jutott, hogy az én fülemmel van a baj, de visszasírom a régi hangfalam, az sokkal jobban szólt.)

    Előre is köszönöm a tanácsokat! :R
    Varga Jenő

    [ Szerkesztve ]

    Don't waste your time, or Time will waste you

Új hozzászólás Aktív témák