Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoldy

    tag

    Hello!

    Mai napi 2.0 ügyben szerzett élményeimet szeretném megosztani veletek. Akár még hasznos is lehet. ;) ;

    Voltam ma a Hitspace-eseknél. Csupa jó dolgot tudok csak mondani a helyről az ott dolgozók értenek a témához, segítőkészek kicsit az az érzésem volt mintha minden hangszóró nyitott könyv volna számukra. Fontos, hogy nem akartak semmire rábeszélni és semmiről lebeszélni. Csak bekötötték a kívánt hangszórókat beültettek középre, aztán max egy-egy megjegyzés. De többet csak ha kérdeztem és akkor viszont érthetően (sűrűn szidva a marketing-fertőzött termékspecifikációkat). Nagyszerű élmény volt, személy szerint 2 hónapja vetettem bele magam komolyan a témába. Előtte is nézelődtem de 2.1-eket ez így utólag elég komolytalan ötlet volt. :D Lényeg, hogy első hangszóróm lesz, először voltam végtelen tesztolvasás után élőben hallgatni. Fenomenális élmény volt. Ha létezik ilyen, akkor tuti fül-orgazmusom volt. Kezdtük egy 50-e forintos kategóriánál. Bekötötték az M-Audio BX5, Prodipe Pro 5 V2, Mackie mr5 mk3 falakat, majd jött a zene a Mac-ről, egyébként kifogástalan minőségben (kértem, hogy tegyenek be referencia zenét, később hallgattam saját repertoárból is). Ment a zene,közben gombokkal tudtam váltani a falak közt. BX-5 nekem nagyon doboz hang volt Pro 5-nél volt rendes közép magas mély de nekem fakó volt. Az mr5 mk3 meg vitt mindent. A hang valahogy "öblösebb" élőbb volt és sokkal jobban meg lehetett különböztetni a hangszereket/sávokat. Az énekhangot pedig össze sem lehetett hasonlítani a másik kettővel. Ez után jött egy mr6 mk3 majd egy mr8 mk3. Nyilván az mr6 jobb volt mint az mr5, az mr8 jobb volt mint az mr6. Nem részletezem túlságosan talán annyit, hogy az mr5 és 6 közt nagyobb volt a különbség. Az mr6 tisztábban szól. Talán még annyi, hogy gyakorlatilag mindegyiknek megvolt a mélye szépen csak ahogy nőtt a tányér mérete, egyre kevésbé kellett erőlködni. Itt megjegyezném, hogy bizonyos vélemények szerint a 6,5"-nél nagyobb tányér lomha a súly/méret miatt ezért kevésbé dinamikus, ken. Na én semmi ilyesmit nem észleltem pedig felmentünk egészen 12"-ig bár ez már egy ATC SCM150 volt és 4,5M-ért ne is torzítson akármekkora tányérral se. :)) Ez után az mr8 mk3 mellé tettünk egy Yamaha HS8-at. Erről annyit, hogy nem vagyok nagy mély párti -a Mackie mr6 mk3 mellé bekötöttünk egy mr10s mk3-mat és hosszas állítgatás után ki is kapcsoltam mert zavart - viszont tetszett a Yamaha mélye. Sok rosszat olvastam úgy általában a Yamaha hangszóróiról, ja hát picit tényleg torzít de összességében szép volt. Őszintén még egy jó fél órát elhallgattam volna mielőtt bármelyik javára döntök. Miután túl voltunk a szóba hozott termékek tesztelésén elkezdtem beszélgetni az eladóval úgy általában a hangszórókról és egy témát demonstrálandó előhúzott egy ATC SCM16A Pro-t (ára 1007000 HUF) és összehasonlítottuk az mr8 mk3-mal. A különbséget valahogy úgy írnám le mintha egy élő szimfónikus zenekar után mobilról akarnál utcán Beethovent hallgatni. Egy új dimenzió nyílt meg előttem. Egyrészt az egy millió forint értéken felüli hangszórók dimenziója, másrészt az otthoni zenehallgatásnak egy ismeretlen formája. :Y Soha nem tapasztaltam még ilyet. Egyszerűen a cin pengett a dob csattant a leütésnél a gitár pendülése pengett nem csak úgy megszólalt és az ének... igazi volt. Reakciómon felbátorodva az eladó kifejtette, hogy az ATC valójában vakvágányként tartja számon a két utas hangszórókat ezt az elérhető ár érdekében hozta létre. Ezután jött egy három utas ATC SCM25A Pro párja 2,5 M-ért a hangja még lenyűgözőbb volt bármi eddiginél. Elég hosszúra sikerült ez a beszámoló ezért próbálom rövidre fogni :D annyi, hogy az előző hangszóróknál a hang minőségét lehetett összehasonlítani viszont ennél volt először az a konkrét élményem, hogy élő zenét hallgatok. És ezt szó szerint értem. És ami még itt fontos. Nekem az eddigi fogalmam a basszusról az volt, hogy jó ha van, ha meg felagyalom a hangerőt akkor löködi a mellkasom. Itt levettük a hangerőt, úgy hogy épphogy hallani lehessen. ÉS így is tökéletesen megkülönböztethető volt MINDEN. Volt basszus. Én ilyen halkan színtiszta mélyet még soha nem tapasztaltam.A csúcspont, a nagytesó ATC SCM150ASL Pro a maga hangszórónkénti 150literes, 75kg-os méreteivel és páronkénti 4,5M értékével volt. Minden tekintetben óriási élmény volt. Ha az előbbinél élő zenéről beszéltem akkor ez koncert közeli élmény volt. Jó hosszúra sikerült, minden tiszteletem, ha ezt valaki végigolvassa. :D

    Végül annyit tudnék lehozni, hogy több mint érdemes lehet elnézni egy ilyen helyre, nekem óriási élmény volt. Azóta :W miért nincs egy felesleges millám. :D

Új hozzászólás Aktív témák