Hirdetés

Szeptember 14-én érkezik az iPhone 13

Földönkívüli lehetőségekről pletykálnak, az Apple csak a dátumot közölte.

Szeptember az iPhone-ok tradicionális startdátuma, úgyhogy nyugodtan kijelenthető, hogy 14-én, azaz jövő hét kedden a 13-as széria lesz főszerepben – aztán, hogy ha mégsem, majd a meglepetés szót használjuk a szalagcímben. Az igazság persze az, hogy várhatóan nem csak az új iPhone család esik be, várható az Apple Watch frissítése némi dizájnkorrekcióval, és akkor már az iOS, a watchOS, az iPadOS és a macOS következő verziójának startja, plusz a kapcsolódó szolgáltatások. Az eseményhez egyelőre csak szűkszavú meghívó érkezett (lásd fent), ám annyiból mégis beszédes, hogy nyitott téret ábrázol, kitűnő rátekintéssel az égre.


Az iPhone 13 renderképe narancsszínben - Rendersbyian [+]

Az iPhone 13 kapcsán az elmúlt napok központi témája a potenciális műholdas vészhívás, vagy legalábbis SOS üzenetek küldésének lehetősége olyan helyekről, ahol se WiFi, se mobilhálózati kapcsolat nem érhető el, és persze az illető rálát valamelyik földönkívüli konstellációra. A tippek szerint az Apple telefonok a Globalstar műholdak 53-as 5G frekvenciasávját használhatják erre a célra, melyet a beépített Qualcomm X60 5G chip Apple A15 Bionic számára fejlesztett speciális változata támogathat. Nem ez lenne az első alkalom amúgy, hogy egy telefon GSM és műholdas hálózatra is képes fellépni, az viszont beszédes, hogy a Thuraya X5 Touch valószínűleg senkinek semmit nem mond, mert sosem lett népszerű.

A Thuraya X5 Touch GSM mellett műholdas hálózatra is képes volt felkapcsolódni, méretes antennával
A Thuraya X5 Touch GSM mellett műholdas hálózatra is képes volt felkapcsolódni, méretes antennával (forrás: Globaltt)

A PhoneArena azt is megjegyzi, hogy a világ tucatnyi országában illegális műholdas telefont használni (a civileknek), ez tehát komplikálttá teheti a helyi értékesítést, úgyhogy esélyes, hogy elsőre az efféle képességeket az Apple mondjuk az Egyesült Államokra tartogatja, magát az SOS funkciót pedig a jövő évre, addig ugyanis bőven lehet egyeztetni való a szatellites és földi szolgáltatókkal. Az is kérdéses, hogy műholdas kommunikációs képességekkel egy efféle iPhone beléphet-e majd olyan országokba, mint India, Kína, Oroszország vagy Banglades, ahol ez papíron tiltott – és persze van, aki a dologban már az Apple évek múlva érkező vagy nem érkező saját műholdas rendszerének az előkészületeit látja, bár egyelőre a elsősorban a SpaceX és a OneWeb építi saját szépszámú konstellációját a gyors adatkommunikációhoz, és Jeff „Who?” Bezos Project Kuiper rendszere is csak a jövő zenéje.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés