Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Bobrooney #114 üzenetére

    Személyes véleményem következik. Az alapokat mindenképpen jó a klasszikus vonalon elsajátítani: [link]. Mivel semmit nem írtál a zeneelméleti tudásodról, ha abszolút kezdő vagy, akkor első körben érdemes azzal kezdeni: [link].

    Ha már magabiztosan tudod a hangnemeket, az egyes hangok helyét és a hármashangzatokat, akkor jön a nagy döntés, hogy klasszikus, vagy könnyűzenei vonalon akarod továbbfejleszteni magad (és igazából innentől válik szubjektívvé a javaslatom). Ugyanis a könnyűzenével az a helyzet, hogy nagyon kevésről találsz kottát, tehát hiába tanulod ki a kottaolvasás tudományát, nagyon kevés zenéről adnak ki rendes zongorakottát. Emiatt az ember arra kényszerül, hogy a gitár akkordokat vázként felhasználva (amik tulajdonképpen egyszerű hármashangzatok), improvizálással feltöltve alakítson ki egy saját zongorakíséretet az adott dalhoz, zenéhez. Vagy pedig hallás után megtanulja ugyanazt eljátszani amit az eredeti felvételen hall.

    Miért lehet fontos eldönteni melyik irány érdekel? Azt látom, hogy akik komoly klasszikus képzésben részesültek és képesek folyamatosan kottából játszani (értsd nem kell tudniuk fejből a darabot, csak lejátsszák amit látnak), hihetetlen nehéz, virtuóz komolyzenei műveket is könnyedén elpötyögnek, ám ha arra kerül a sor, hogy na akkor tessék eljátszani egy akármilyen könnyűzenei számot, amiről nincs kotta, akkor meg vannak lőve. A klasszikus képzés egy az egyben a technikáról szól, megtanulnak nagyon gyorsan és brutálisan komplex dolgokat lejátszani, de nem fejlesztik az improvizatív képességüket, vagy a hallás utáni játszást, ami pedig inkább az összhangzattannal egybefűzött rögtönzésen alapul.

    Nem tudom mennyire érthető számodra amit leírtam, de igyekszem bármilyen felmerülő kérdésre válaszolni. :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák