Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ma érkezett meg a postával geekbuyingról a kamera. Muszáj volt megrendelni időben, mert szülinapi ajándék lesz, így én még 92 euróért tudtam megrendelni (ma láttam,hogy ha jól emlékszem 45%-os akció van rá az említett honlapon.). A csomagolás korrekt volt, a lefóliázott papírdoboz még egy műanyag csomagoló fóliával is körbe volt tekerve, úgy került bele a "pukkanós" postás borítékba.

    Szerencsére nem emelték ki a vámon, így 37.000 Ft körül lett a vége. Rendeléstől számított 18 nap alatt ideért.

    Remélem ezzel a kis információmorzsával tudtam valakinek segíteni, aki vásárlás előtt áll.

    És akkor egy kérdés is már meglévő tulajdonosoknak.
    Szeretném úgy átadni a kamerát,hogy tudja is nyúzni az ünnepelt, úgyhogy fel kellene töltenem.
    Mik a tapasztalatok? Gépre kötve USB-n keresztül (nem külső adapteres töltővel) mennyi idő alatt töltődik fel? Nem szeretném többször kapcsolgatni, fogdosni, elvégre ajándék lenne, szóval nem tudom ellenőrizni az appal,hogy hány %-on áll. Be kell kapcsolni töltéshez, vagy kikapcsolt állapotban is veszi az áramot gépre kötve?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz adamfriday #247 üzenetére

    Elfelejtettem válaszolni. :U
    Nagyon köszönöm a segítséget!
    Elvileg feltöltöttem, remélem kikapcsolt állapotban nem merül sokat, ma lesz a köszöntés, remélem tetszeni fog az illetőnek.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz GoldhandRent #282 üzenetére

    Visszaolvasva kicsit (#248) maate_toth írta,hogy újabb FW-vel megszűnik a merülés.
    Más is csinált már FW frissítést?

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mi a legutolsó stabil firmware a masinához, amit érdemes feltenni? Olvastam problémákat wifi, melegedés, és szélsőségesen gyors merülés témakörben. Pénteken indul hugom és a párja nyaralni, ők kértek meg,hogy segítsek frissíteni a kamerát, de nem igazán szeretnék olyat feltenni nekik, amivel csak szenvedés van.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy darabig olvasgattam a topikot, amikor ajándékba rendeltem egy ilyen kamerát, de már jó ideje nem követem az eseményeket. Viszont most gondoltam egyet, és nyaraláshoz szeretnék én is beruházni egy kamerára, főleg mivel nevetségesen alacsony ára van már.

    Viszont ahogy látom, van több verzió is jelenleg amit pl banggood-ról meg lehet rendelni. Van a verziók között lényegi különbség? Melyiket érdemes venni?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz gemini #3739 üzenetére

    Köszi! Akkor gyakorlatilag csak az ár (és a szín) lesz a döntő.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    Lassan meg kéne rendelnem a kamerát,hogy a nyaralásig ideérjen... :U
    Nézegettem a kiegészítőket hozzá. Próbálta már valaki ezt az akkuval egybeépített kijelző dolgot?
    Linkelni sajnos nem tudok, mert banggood-on találtam valamelyik nap, viszont most nem elérhető a honlap.
    Elvileg van hozzá kibővített vízálló tok amibe a kijelzővel együtt belefér. Elég szimpatikus megoldásnak tűnik nekem.

    Az eu verziót néztem ki végül is, 81 dollár geekbuyingon. Valamelyik összehasonlító videóban mintha azt írták volna róla, hogy a kisebb akksi kapacitás ellenére hosszabb ideig bírja. Gondolom jobb minőségű van benne. Pót akksiból egyébként milyet érdemes venni? Van valami márkásított ami jobb minőséget produkál, mint a noname kínai?

    Szerk.
    Betöltött közben banggood. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz kopidoo #3939 üzenetére

    Tekintve,hogy 20k huf körül mar be lehet szerezni a Yi-t, a felsorolt specifikacioval a 40k szerintem nem lenne sok érte.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz martin555 #3941 üzenetére

    A MI5-5tel nagyon komoly eszközt tett le az asztalra a Xiaomi,igen jó áron. Bízom benne,hogy a többi termékvonalon is követi ezt a minőségi előrelépést,és nem lesz fake.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok!

    Régóta nem követem már a topikot, elvesztettem kicsit a fonalat. Egy ideig láttam,hogy téma volt a YI2, viszont most kerestem volna banggoodon, és YI2-t nem találok már, csak egy MIJIA MINI megnevezésű kamerát, ami hasonlít a YI2-re. Gondolom ez a YI2, csak átnevezték. Sajnos külön topikot sem találtam hozzá, így jobb híján itt tenném fel a kérdést, hátha offtopik ellenére válaszolna valaki. :)

    Apámnak szeretnék születésnapjára rendelni egy ilyen kamerát. Alapvetően jó minőségű dash camet szerettem volna neki rendelni, hogyha mennek kirándulni, akkor fel tudják venni az útjaikat, viszont megláttam,hogy a Xiaomi MIJIA MINI most akciós bangoodon, így gondoltam inkább ezt rendelném, mert az előd elég jó minőséget produkált, sosem csalódtam még Xiaomi termékekben, gondoltam 28.000 Ft-ért ez egy jó választás lenne.

    Meg tud valaki erősíteni ebben? Mennyire lett jó az utód?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    Megérkezett a megrendelt Xiaomi Mijia Mini Camera. Air Parcel Register-ként érkezett, elvileg tracking number nélkül, így adtam hozzá shipping insurance opciót, viszont meglepetésemre pár nap után megjelent egy tracking number az order details-nél, és nyomon lehetett követni. Törökországból jött a csomag, 10.25-én rendeltem, tracking alapján 29-én adták fel, és 11.12-én érkezett az országba, majd ott egy hetet várakozott, és ma hozta a postás. Szerencsémre megúsztam a vámot és az áfát.

    Került bele egy Samsung Micro SDXC 64GB EVO Plus, 1080p 60 fps és S.Fine beállítások mellett 198 perc felvehetőt ír az app, ami szerintem nagyon korrekt.
    Az összeszerelés és a minőségérzet szokásos Xiaomi, sosem csalódtam még bennük. Nagyon egyben van. Kicsit érdes a felülete, így könnyebb stabilan fogni, nincs olyan érzésed,hogy kicsúszik a kezedből. Alapból kínai volt a felület, így a google translate képfelismerős opciója jól jött, viszont az Appstore-ból telepített MI Home app angol. A kamera képernyőjén felülről lefele húzva előjön egy piktogramos gyorsmenü, ahol a wifit be lehet kapcsolni, így össze lehet lőni az appal, és a firmware frissítés után már a kamera is angol felülettel üzemel.

    Hosszabb videóval nem volt még időm letesztelni, de ha van igény rá, és lesz időm a héten megcsinálni, szívesen teszek fel párat.
    Memóriakártyával, autós tartóval, táskára csíptethető tartóval és tokokkal együtt 40.000 alatt maradt az egész csomag, ami szerintem egy nagyon jó ár, tekintettel a minőségére. Még mindig akciós Banggood-on, csapjatok le rá.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Az autós kamerát én is néztem, de én kifejezetten olyat szerettem volna ami nem az autóban való rögzítésre van kihegyezve, viszont ha valaki megelégszik azokkal a paraméterekkel, amiket kínál, akkor 10 e HUF körül elég jó vétel az is. Nekem kicsit kevés a 32GB-os memóriakorlát.

    Anno Xiaomi Yi-t rendeltem sógor jelöltnek szülinapjára, az is kínaiul érkezett, de a neten már volt elérhető angol nyelvű firmware hozzá. Semmi perc alatt meg lehetett oldani. Én úgy gondolom,hogy a Xiaomi elsősorban kínai piacra dolgozik, de nem csak és kizárólag oda, szóval szerintem mindegyik ilyen eszközhöz lesz elérhető angol firmware. Egyébiránt a telefonos app tudja az angolt,úgyhogy ha valakit nem zavar az,hogy maga a kamera kínaiul karattyol,de az appon belül angolul tudod állítani a dolgokat, akkor az is működőképes. Olyan hiper sok opció amúgy sincs a kamerában, amit állítgatni lehet. Ami pedig számokat tartalmazó választható opció, azt úgyis gyorsan megszokja az ember,hogy mi micsoda.

    Memóriakártya tekintetében én direkt egy jobb, 100MB/s Read 60MB/s Write értékekkel bírót vlasztottam. Valamelyik review-ban (meg nem mondom már melyikben) olvastam,hogy amelyik kártya ezt tudja, annak a 4K-val is el kell tudnia boldogulni. Egyébként eBay-en Sinceritytrading és Courtesytrading eladók ajánlottak. Extrém gyorsan szállítanak, szinte napokon belül megjön a cucc. Már közel 10 kártyát vettem tőlük, illetve 4-5 db pendrive-ot, és mindegyik kifogástalanul üzemel, némelyik már sok sok éve.
    Memóriakártya topikban tudnak ajánlott / nem ajánlott termékeket szép számmal. Van sok olyan, ami ajánlott, az én hülyeségem a Samsung, micro sd kártyából eddig csak ilyet vettem, nekem bevált.Sima EVO-ból és EVO Plus-ból is van pár darab üzemben.

    [ Szerkesztve ]

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz Gsx-rr #4783 üzenetére

    Xiaomi Yi

    Még színben is ilyen volt. Csak fHD-t tud, illetve nincs rajta kijelző. Biztos,hogy van más paraméterben is eltérés, de ezek a leg szembetűnőbbek.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Elmentem egy körre, feldobtam a szélvédőre. Elsőre nem sikerült túl értékelhető videókat összehozni, úgyhogy ezeket még nem mutatnám meg. Viszont az első tapasztalatok azt mutatják,hogy alul kalkuláltam a memóriakártya sebességét. 1080p 30 fps teljesen rendben van, 1080p 60 fps még mindig oké, bár a felvétel elindítása után1-2 másodpercre szétesik a kép. 1080p 100 fps már nagyon szétesik, 4k 30 fps szintúgy.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

Új hozzászólás Aktív témák