Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eagles01

    csendes tag

    Sziasztok

    200 Megás net van hozzánk bekötve a szolgáltató által adot ZTE ZXHN H298N routerrel (kb 3éve kaptam).

    Kábelen stablian jön a garantált sebesség, viszont a jel erőssége annyira gyenge, hogy a router-től 7-8méterre már el sem érem a wifit. (Router előszobában nappaliban kb nincs jel...) Biztos belejátszik a beton a szobák közt(panel lakás), viszont azt nem gondolom ennyire szétszórná a jelet...
    TV, 2 laptop, 2 teló max ami csatlakozik a Wifi-re de a sebességet, illetve az elérést teszteltem úgy is ha csak 1 eszköz csatlakozott. Ugyanolyan gyenge...
    A szolgáltatót mindenképp felhívom. (bár amikor egyszer jeleztem anno hogy gond van megmérték kábelen, aztán fél méterről Wifin (természetesen minden oké), és elintézték annyival, hogy sajnos ahány eszköz annyival gyengébb a jel...)
    Kérdéseim:
    Valós-e ekkora sebességcsökkenés, volt-e valakinek hasonló problémája?
    Mi a véleményetek érdemes lenne-e kipróbálni egy hatótávnövelőt?
    Pl ezt:

    https://edigital.hu/jelerosito/d-link-dap-1320-n300-vezetek-nelkuli-hatotavnovelo-range-extender-p247931

    Köszi előre is

    [ Szerkesztve ]

  • eagles01

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #48692 üzenetére

    Szia Köszi a választ!

    Az utolsó két-három mondatod kínai :) azaz túl technikai nekem :B

    Ahogy értettem akkor azt a megoldást javaslod, ami nekem is a B verzió volt csak kicsit másképp:

    A bejövő kábelt hosszabbítottam volna meg valamilyen "eszközzel" a nappaliig és ott dugtam volna rá a ZTE-t.
    Ennek a hátránya, hogy a kábelt el kell vezetni valahogy a szobába... (falfúrás, kábeltakaró stb)

    A Te javaslatod szerint ez a eszköz maradjon a ZTE router (kb egy hosszabbítóként) és onnan vezessem tovább a kábelt egy másik routerig amelyik a szobában van?

Új hozzászólás Aktív témák