Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anglergab

    addikt

    válasz And #54427 üzenetére

    Így van. Valszeg rátették a térképre valamilyen adatbázisból az adott pontokban mért nyílt/titkosítatlan wifik számát/gyakoriságát.
    Ettől tényleg nagyon veszélyes lesz a környék wifi szempontból. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz And #54427 üzenetére

    Első körben már az a furcsa, hogy erről a cégről / szolgáltatásról többet lehet megtudni egy blogban közölt interjúból, mint magáról a cég eredeti weboldaláról.
    Ebben nincs semmi furcsa, más egy interjú, más egy cég bemutatása. Ez alapján nem lehet semmit levonni.
    Ismerek Magyarországon olyan cég vezetőket, akikre ugyan ez elmondható. És ugyan úgy IT piacon szolgáltatást adnak.

    Az elérhető infók alapján a megoldásuk kliensoldali része egy valósidejű forgalmat ellenőrző vírusirtóhoz illetve tűzfalhoz hasonló szoftver
    Ebben se látok semmi rosszat, különben honnan vennék az információkat, mi alapján tudnák analizálni, és besorolni? Egyértelműen haza telefonál a program, de melyik nem?

    a háttérben kinek kémkedik, az más kérdés
    mindenki mindenkinek kémkedik, ha figyelemmel kiséred a híreket. Nem az a kérdés kinek kémkedik, mert szinte napi szintű az ilyen jellegű hírek, a kérdés mindig az, mire használják majd fel. Illetve mennyire élnek vele vissza.

    feltételezett vagy akár valós veszélyeket rejtő, elsősorban nyilvános hálózatokat térképre teszi.
    Lehetséges de szerintem nem. Lásd aki használja annak hazatelefonál, analizál. IBM Lenovo laptokokban alapban benne van.

    A kérdés csak az, hogy ez az adatbázis mennyire megbízható és milyen gyakran frissül.
    Igen, erre én is kíváncsi lennék. Többek között ezért is kezdeményeztem az ez irányú témát.

    Aki használt már olyan otthoni tűzfalat, amely megpróbálta analizálni a potenciális veszélyeket, az már szembesült vele, hogy mennyiféle fals (és egy idő után rendkívül idegesítő) figyelmeztetést küld egy ilyen szoftver.
    Hogy mennyire fals? semennyire, mindig van alapja, azaz soha nem megalapozatlan. De erről nem a program tehet, és nem a program mérnökei. És teljesen más téma.

    amerikaiak 61%-a bankol nyitott wifi-hálózatokon.
    Nem ismerem az Amerikai szokásokat, sem azt mennyi valóság alapja van. De nyilván nem légből kapott. Biztos vagyok benne, hogy használják, csak úgy mint Magyarországon.

    Én azt nem értem, ha tudjuk hogy veszélyes, miért nem kapcsoltatják le? Ha tudjuk hogy veszélyes a nyitott hálózat, miért engedélyezik annak működését? Valamelyik országban pl Büntetés jár a nyitott wifi üzemeltetéséért.

    Mondjuk érdekes hogy a VPNMENTOR ír róluk, akiket meg is említ mint versenytárs. És legyünk őszinték a VPN szolgáltatásokat biztosító cégek ugyan úgy érdekes módon működnek. Ha kettős mércét csinálunk, akkor bagoly mondja verébnek. :D

Új hozzászólás Aktív témák