Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Batistuta7 #38582 üzenetére

    Ok, így jobban érthető a felvetésed. Viszont ha ez a probléma valós és a router okozza, akkor én elsősorban nem más TL-WR743 tulajdonosok véleményét kérném ki. Mivel itt nagyságrendileg rossz értékekről van szó, bizonyosan nem a típus hibája, vagyis nem lehet minden példány ennyire gyenge. Ilyen kicsi távon ilyen gyenge térerőt még akkor is el lehet érni, ha a routerről lecsavarjuk az antennáját (eltekintve a 'mérés' akár 10 dB nagyságrendű tévedésétől is). Tehát ez sokkal inkább a te példányod egyedi problémájának tűnik, és különösen ha a gyári szoftvere van még rajta, valószínűleg inkább hardveres eredetű.
    Ha már nem garanciális, Körül lehet nézni a router dobozán belül az antenna belső jelútjánál, hozzávezetéseinél és a csatlakozójánál, hogy nincs-e valami kontakthiba ezek környékén. Ilyen esetben annyiban mindenképp segíthetne egy 3rd-party firmware, hogy azzal a router vételi jelszintje is indikálható. A jel vezetésének hibája vagy bármilyen érintkezési probléma az RF-jelútban nyilván mindkét irányban erős csillapítást okoz, ezért oda-vissza van hatása. Ha a jelenség ebből ered, akkor a router kliensek felől érkező vételi jele is hasonlóan gyengének kell mutatkozzon, mint a klienseken a router jelének. A gyári firmware meg ilyet valószínűleg nem tud indikálni (legalábbis dBm-ben nem). Többször felvetődött már a hasonszőrű topikok környékén ilyenkor az, hogy a tápegységet (külső dugasztápot, illetve a routeren belüli további kapcsolóüzemű tápfokozatok kondenzátorait) is illik ellenőrizni, másikkal táppal kipróbálni a routert, mert az is okozhat ilyen jelenséget. Ugyan én az ilyesmit fenntartással kezelem, azért érdemes utánanézni (volt már táphibás routerem, amelynek tápegységében kondenzátorokat kellett cserélni, de nem ilyen jellegű hibát okozott, bár az is igaz, hogy a hatása erősen típusfüggő lehet, nincs rá egységes recept).

  • Doze

    aktív tag

    válasz Batistuta7 #38582 üzenetére

    Vegyél egy ilyet: [link], nekem még így gyári antennával is bika, lehet maga a tudás nincs olyan mint egy 1043nd v1-nek, de wifi sokkal jobb rajta. Az ár/érték aránya nagyon ott van.

    Openwrt meg hasonló cuccokba csak akkor kezdj bele, ha nagyjából képben vagy. Különben könnyen tégla lesz a ruter.

Új hozzászólás Aktív témák