Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz King Unique #32576 üzenetére

    a kettő nem igazán függ össze, és a jel erőssége nem csak a router és annak antennájának a milyenségétől olyan, amilyen...
    az 5dBi antenna nagyon is jónak mondható, attól inkább csak gyengébbek vannak, pláne a beépített antennás routerek esetén, de ez még kevés, megfelelő ellenoldal is kell hozzá, valamint ideális környezeti tényezők, beállítások illesztések...stb.
    maga a router hardvere nem a legerősebb, de az viszont inkább csak komolyabb terhelés alatt köszön vissza.
    amennyiben az ellenoldal(ak) 300-as és mimo képes eszköz(ök), úgy jobb lenne a kapcsolat egy hasonló tudású routerrel, mert a jelenlegi nem mimo képes.
    amennyiben csak wifi útján jelentkezik a hiba, úgy tényleg az ideális csatorna beállítása az első lépés, de te azzal már próbálkoztál.
    az ssid és/vagy a jelszó nem tartalmaz ékezetes betűt vagy nagyon speciális karaktert?
    a wifi régió megfelelőre van beállítva? magyart használsz vagy másmilyet?
    amikor probléma adódik, akkor nem kap húzós (torrent és társai) terhelést wifi útján?
    érdemes lenne kipróbálni adott munkaállomást másik routerrel is, hátha ott nem/sem minden okés.
    védelmi alkalmazás nem foghatja meg a kapcsolatot?

    [ Szerkesztve ]

  • kelly7

    aktív tag

    válasz King Unique #32576 üzenetére

    Nekem mobilnet megosztásra is kell, tehát nagyon nem ugrálhatok a választékban. A hiba csak kb 1-2 hónapja áll fent. Gyakorlatilag most is görcsöltem vele percekig, mire fel tudtam jelentkezni a géppel. A furcsa az, hogy én is le frissítettem, és amikor nem a régi jelszót állítottam be a routeren mint előtte volt, nem is tudtam a routerhoz csatlakozni. Csak akkor ha a régi jelszót írtam vissza. De ez csak egy dolog. A többit viszont nem értem még mindig. Ha a másik szintén jelszóval védett modemes hálózatomra jelentkezek fel, semmi baj nincs, pedig a modem két helyiséggel arrébb van, és jel erősséget gyengének írja. Ha viszont erre a routerre szeretnék, ami tőlem max 1 méterre van, kínlódik vele. Néha én is ki vágnám, de sajna mobilnetet nem sok router tud kezelni.

Új hozzászólás Aktív témák