Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    válasz And #25038 üzenetére

    Köszönöm, nagyjából megértettem.
    Ezek alapján első lépésben kiválasztom a moddolt firmwaret, aztán itthon kipróbálom hogy működik-e a gyakorlatban a rendszer.
    Ha gubanc lesz, maximum kérdezek még, de úgy tűnik simán menni fog.
    Köszönöm még egyszer.

    Postázást nem vállalok.

  • gban

    Közösségépítő

    válasz And #25038 üzenetére

    Megtettem amit tudtam, de problémába ütköztem.
    Leírom részletesen.
    1. Linksys WAP54G (mostantól AP) -t összekötöttem kábellel a géppel, 192.168.1.245 beír, keres, keres, alul is a kis ikon, ami ugye a hálózati csatlakozást jelzi, de nem talál kapcsolatot. Gondolom ez normális, mert az AP nem DHCP szerver. Mielőtt végez, feladja, bejön az AP menüje, de csak 1 mp-re, utána megint nem.
    2. megnézve a leírást, a switchként működő routerembe dugtam, így már simán belépek.
    A jó hír, hogy a gyári fw-ben is van WLAN client opció. Be is lőttem, site surway, megtalálja amit meg kell neki, de furcsán. Írja, jelöljem ki, majd nyomjam meg a rádió gombot. Nincs semmilyen gomb. Mindegy, bepöttyöztem, egyből jön is az ablak, írjam be a WPA kulcsot. WEP a megtalált eszköz... Átállítottam arra, meg is adtam neki a jelszót, el is mentettem.
    3. Vissza a gépre direktbe, lévén ez lenne a cél, hogy ugye ezzel veszem a wifit, és innen kapja a noti (asztalin próbálgatom jelenleg, XP-vel). Itt jön a bökkenő, se net, se nem látom az AP-t továbbra sem, vagyis lehet hogy csatlakozik a wifi része, de a gép nem érzékeli mint hálózati kiszolgáló vagy mi - kapcsolat az van, de nem úgy viselkedik mintha rendes router lenne bedugva (nem is az, tudom).

    Kérdésem: mit csináltam rosszul?

    [ Szerkesztve ]

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák