Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz bala90 #17520 üzenetére

    "Amit Te ajánlasz, az a mi házunkra menne, ugye?"
    Írtam, hogy mindkét oldalra.
    "A sávszélesség elosztásra esetleg valamilyen megoldás létezik?"
    Egyszerű soho-kategóriás routereknél (és firmware-eknél) elég ritka a traffic shaping, legfeljebb forgalmi prioritásokat állíthatsz be portszám / szolgáltatás alapján, vagy többé-kevésbé hasznos QoS-t tudsz konfigurálni.
    "Lehet nagyon nagy butaság, de én ezt találtam ki: [..]"
    Konkrétan az. Az oka már sokszor meg volt említve: a kétantennás (diversity-képes) routereken nem azért van több antenna, hogy azok külön tereket lássanak el. Ha meg n-szabványú (MIMO-s), akkor sem. Ez így nem megy.
    "[..] a másikat lecseréljük erre."
    Én hasonlóakat linkeltem, csak volt köztük olcsóbb is. Mellesleg az nagy valószínűséggel egy szimpla biquad, egyszerűen utánépíthető, komplett leírás is van róla (pl.: [link]).
    "A korábban említett eszköz megteszi?"
    Leírtam a követelményeket, utánanéztél? A TL-WA901ND gyárilag multifunkciós, de a 802.11n támogatás okán túlzás, annak a sávszélességének a kihasználásához nem elegendő egyetlen antenna. A kliens-mód egyébiránt nálad csak vezetékes elérést adhat. Ha vezeték nélküli is kell, akkor újabb AP kell (vagy repeater-mód, de az a külső irányított antenna miatt nagyon nem célszerű és/vagy haszontalan megoldás).

Új hozzászólás Aktív témák