Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gsc73

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az én problémám a következő: Adott egy Gericom laptop amire frissen telepítettem egy XP Pro Sp2 Hun-t. Van egy Eagletec 10/100-as PCMCIA hálórártyám, amit ha belerakok, akkor a kis „butácska” XP „Általános PCMCIA memóriakártyának” gondolja, és – mivel nem is az – ezért nem működik. :O (lsd. melléklet kép!)

    Hogyan tudnám rávenni, hőn szeretett XP-met, hogy ugyan már ébredjen fel álmából, és higgye el nekem, hogy az NEM memóriakártya, hanem egy hálózati adapter!!!!! :C

    Szerintem minden lehetőséget kipróbáltam már amit lehet, és ismerek (ezért írok ide). Ugye drivert letöltöttem a gyártótól, benne is van a szükséges *.sys file, meg a *.inf file, igen ám, de kedvenc XP-nk figyel, és nem enged holmi hálózati adapterhez való drivert telepíteni memóriakártyához...... :W :W :W

    (adapter, PCMCIA slotok jók...)

    Üdv: g.

    u.i.: én különben szeretem az XP-t, csak most kiakasztot, ezért a hangvétel.... :)
    Tudom, hogy a felhasználóban van a hiba...

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz kraftxld #20514 üzenetére

    SP3 nem lesz (minek is, ez egy régi gép, nehogymár az segítene rajta, meg nem is akarom)
    Egyébként, ha elolvastad volna amit írtam, nem kérdeznéd meg! (driver, gyártó, stb...)

    g.

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz Steelmanus #20536 üzenetére

    Szia!

    Éppen az a gond, mint a képen, és szövegből is kiderül:[#20512] hogy látja a PCMCIA kártyát, csak nem hálózati adapternek gondolja, hanem memórikártyának.....

    Egyébként SP3-mal kapcsolatban igazad lehet :R , azt olyan hirtelen felindulásból írtam csak, de eddig tényleg mindenre jó volt az SP2. Nem nagyon volt időm, kedvem most beleásmi magam a témába, és az "elkapott" fél/háttérinformációm alapján úgy vélem, hogy nem jó az SP3, mert sok gond van vele.

    Üdv:

    g.

    (ugye SP3-ból is lehet integrált Boot CD-t csinálni, mint anno SP2-vel?)

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az itt elhangzott tanácsot megfogadva SP3-at telepítettem, de....

    Adott egy Gericom laptop amire frissen telepítettem egy XP Pro Sp2 Hun-t, majd feltettem az SP3-at is, de a probléma megmaradt!
    Van egy Eagletec 10/100-as PCMCIA hálórártyám, amit ha belerakok, akkor az XP „Általános PCMCIA memóriakártyának” gondolja, és – mivel nem is az – ezért nem működik. (lsd. melléklet kép!)

    Hogyan tudnám rávenni, az XP-t, hogy "higgye el" nekem, hogy az NEM memóriakártya, hanem egy hálózati adapter!!!!!

    Szerintem minden lehetőséget kipróbáltam már amit lehet, és ismerek (ezért írok ide). A Gyári drivert letöltöttem benne is van a szükséges *.sys file, meg a *.inf file, igen ám, de kedvenc XP-nk figyel, és nem enged holmi hálózati adapterhez való drivert telepíteni memóriakártyához......

    (adapter, PCMCIA slotok jók...)

    Üdv: g.

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    Sziasztok!

    Barátom gépén érdekes dolgot tapasztaltam, ilyet még nem láttam azelőtt. (én telepítettem: XP SP2, + Avast! +szokásos dolgok)

    Szóval, valami oknál fogva (tippem van, de...) az oprendszer elzárta magát a külvilágtól, azaz:
    - Hálókártyán ki-be semmi (se internet, de még a routert sem lehet elérni)
    - USB nem működik (se pendrive, semmilyen más eszköz)
    - CD írás nem működik
    - Bluetooh, IR nem működik, és semmiylen eszközzel nem kommunikál az XP: mobiltelefon, fényképezőgép....
    - Érdekes hogy a HDsentinel azt írja, hogy nincs merevlemez, mert rendszergazdai jogokra van szükség. (csak egy felhasználó van a gépen, aki rendszergazda....volt(???) )

    Avast-ot futtattam boot ütemezéssel, talált pár trójait, de nem állt helyre a rendszer.

    Újratelepítéssel meg tudnám oldani, de érdekelne hogy mi ez, illetve mi lehet a megoldás..

    Üdv: g.

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

Új hozzászólás Aktív témák