Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.I

    kezdő

    hátha tud nekem segíteni valaki egy apróságban.
    alapvetően energiatakarékos beállítással használok egy háziszerverkét. kontron lap, i7-4860EQ CPU, Intel(R) Extreme Tuning Utility. 4x3 ghz-es beállítással, visszaveszi magát 800 mhz-re.
    fut rajta az autopower optionOK nevű progi, ami távoli asztal használatakor teszik a dolgát, azaz kiegyensúlyozottra vált, jelenleg 5 perces korláttal. ez kb. azt jelenti, hogy ha nincs egérhasználat, 5 percig, visszavált energiatakarékosra, egérhasználat esetén meg egyből átvált a kiegyensúlyozott profilra.
    viszont, ha nem lépegetek be hogy átváltson, akkor a szerverre történő felmásolás eneregiatakarékos profilban hullámszerű, és alig éri el a gigabitet, átlag olyan 700 megabit.
    amúgy a lap 2,5 gigabiten lóg egy Realtek PCIe 2.5GbE Family Controller kártyán, de ax-es wifivel használom, 1 fal van közte, így tud olyan stabilan átlagban 1,5 gigabitet.
    érdekes módon a szerverről történő másoláskor nincs ilyen gondom energitakarékosan.
    ccpc kikapcsolva, ha nem fut az inteles Utility is ugyanez helyzet.
    kicsit tudtam javítani vele pár process lasso-s beállítással, úgy megvannak a csúcsok legalább, de az is hullámos.
    be tudom állítani ütemezővel, hogy adott időszakokban milyen energiagazdálkodási profil legyen, de igazából hogy az a gép fusson a háttérben, mindenre elég az energiatakarékos és a fogyasztásmérővel nézve is olcsóbb. amikor meg be kell lépegetnem, akkor meg pattogós az autopower optionOK miatt. illetve csinálok rajta párszor olyan dolgot hetente, ami 100% proci terhelést hoz, mindegy neki, hogy energiatakarékos a beállítás, fullon vannak a magok.
    valahogy csak azt kellene elérnem, hogy a felmásolás is alapból gyors legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • S.I

    kezdő

    válasz svgyula #147239 üzenetére

    nem, ezt szép nagy fájlokkal próbáltam le. ssd-ssd között.
    igazából a cpu használat nem is különösebben ugrik meg. elkaristol alapból 60%-os átlaggal a proci.
    szóval erőforrás még úgy is bőven lenne rá, ha nem vált feljebb a proci. ami nem teljesen igaz, mert pl. kiegyensúlyozottban 900 hz-re maximalizálva a procit is csak kb. egy majdnem stabil gigabit jön ki belőle, úgy, hogy a proci nem dolgozik 100%-on a 4 maggal, hanem kb. meg is ragad a 60%-on.
    illetve próbálgattam, hogy megemeltem az alap órajelet. kb. 1.5-re toltam fel, de energiatakarékosban még úgy is voltak gondok. érdekes módon kiegyensúlyozott profil ezen a fix órajelen már hozta amit kellett.
    valamiért úgy érzem, inkább a win nem ad neki kakaót. mondjuk a windowsok i/o kezelése amúgy is sok kívánnivalót hagy maga után.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák