Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MutantZombie

    tag

    válasz Bajgunar #150904 üzenetére

    Helló!

    Nem kék halál volt (olyat láttam Win95 és 98 alatt eleget). Nem tudom Win10-n is a klasszikus DOS karakteres kék halál van-e , ha ilyen hiba keletkezik, de ez nem olyan volt, már ami látszott belőle arra a néhány tizedmásodpercre.

    Utánanéztem, és a 0x0000004E hibakódnál Win10 alatt memóriahibát is említett, bár nem tudom (minthogy laikus vagyok), hogy ez egyértelműen fizikai vagy szoftveres hibából (pl. program nem megfelelő memóriakezeléséből) eredő.
    Viszont az általad linkelt oldalon a sfc /scannow, illetve a chkdsk is fixált valamit, így bízom benne, hogy az segített.
    A gépet folyamatosan ellenőrzöm Avira-val, időnként FULL Scan beállítással; eddig nem jelzett vírust / malware-t.

    #150899 Cs1csó!

    Neked lehet egyértelmű, és nevetségesnek tűnik. A kérdéses programot nem először használtam, volt hogy sokkal hosszabban ment hiba nélkül, így nem vagyok benne biztos, hogy 100%, hogy az okozza.
    Lehet más hardver terhelő programot használtam volna, akkor is előjön.
    Ezért is kérdezlek ilyenkor titeket.

    Lehet van olyan driver, amit kellene frissíteni, de azt nem tudom hol szerezhetem be.
    A win10 és a Nvidia az naprakész.
    De pl. a MousePen driverét is inkább a Genius oldaláról szedtem le. A Google-s rákeresésre olyan oldalakat ajánl, mint a 'Driversdownloaders.com', de nem tudom mennyire lehet bízni az ilyenekben, így marad egy lehet elavult driver.

    Ettől függetlenül még fogom portalanítani is, mert esedékes és lehet tényleg jobban melegszik így 30 °C-ban is.

    Köszönöm mindkettőtöknek a javaslatokat, igyekszem majd még őket alkalmazni, hogy pontosabban feltérképezzem, vagy hogy megelőzzem, hogy megint jelentkezzen!

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák