Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yooha

    aktív tag

    Sziasztok!

    A régi XP-m mellé, gondoltam felteszem a win 7-et. Minden fórumon azt olvastam, hogy ő felismeri az XP-t, és lesz egy dual boot képernyő, ahol kiválasztom a megfelelő oprendszert és minden szép és jó. Na nem ez történt. Arra nem emlékszem, hogy milyen variációval indult az itt-az-OS-hol-az-OS játék, de az easyBCD és a BIOS bootsorrendjének variálgatásával sokféle kombinációt sikerült létrehoznom:
    1. Elindul az egyik OS szó nélkül, mintha a másik nem is lenne.
    2. Van dual boot képernyő, de csak az egyik indul el, a másik hiányzó NTLDR-ről beszél.
    3. Van dual boot képernyő, de csak az egyik indul el, a másik esetén restartol a rendszer.
    4. Van dual boot képernyő, de egyik sem indul el. Az egyiknél restart, a másiknál ismeretlen hibaüzenet vár.

    Amit most tudok: Megmondtam XP alatt (a másik nem indul) az easyBCD-nek hogy a C-n lakik egy XP, a W-n lakik egy win7. Mindkét oprendszer magát hiszi C-nek, a másiknak egy másik betűt kellett adnom, de ez normális gondolom. X lett az XP, W a win7 betűjele a másik OS alatt.
    Ha most a az XP vinyóját (nem egyen laknak) állítom be elsőnek a bootsorrendben, akkor van bootképernyő, de csak az XP indul el. Ha a win7-ét, akkor hiányzó NTLDR fájl hiba. Szóval, mik a jó beállítások?

    A fájl easybcd alatt
    There are a total of 2 entries listed in the bootloader.
    Path: C:\Boot\Backup 2.bcd

    Default: Windows XP
    Timeout: 5 seconds
    Boot Drive: C:\

    Entry #1
    Name: Windows XP
    BCD ID: {default}
    Drive: C:\
    Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

    Entry #2
    Name: Windows7
    BCD ID: {9af1762a-8cd9-11e2-a9b0-6cf04971eeca}
    Drive: W:\
    Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

    Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

Új hozzászólás Aktív témák