Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SpazzMaticus

    tag

    válasz KROK640 #13835 üzenetére

    Én ezért hagytam rá a játekot, aminek a repülős része pedig nagyon tetszik, de egészen elképesztően pofátlanul drága, a "free xp" egy átverés, ingyen játszva pedig egy vég nélküli gind...
    Egyébkent a Gaijin összes általam próbált játéka ezt az utat járta be, (a Crossout-al, és a Star Conflict-al már Beta-ban is játszottam ) volt egy ígéretes alapötlet, hangulatos és élvezetes játekélmenettel, jó közösséggel, amit 2-3-ev elmúltával felváltott a vég nélküli grind, a kiegyensújozatlan OP csillagászati összegekbe kerülő prémium járművek, fegyverek ömlesztése fejlesztés gyanánt, és az ez miatti flusztrált közösség...

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

  • SpazzMaticus

    tag

    válasz Alg #13847 üzenetére

    Jajj elnézést hogy rinyáltam kicsit mert tényleg kevés szabadidőmben nem grindelni akarok.
    Amikor még volt, évekig játszottam ilyenekkel, tudom milyen az hogy megdolgozni egy top járműért, WoT-ban számtalan CW-tankom van stb...
    Szeretem a repülőket, szeret(ném) játszani ezt a játekot, mert a "fullsim"-ekre már szintén nincs időm.
    De az a véleményem akkor is, saját tapasztalatból, hogy főleg itt a Gaijin játékokban de máshol is (aWoT-ban is durván) "túl nagy lett az étvágy" a készítők részéről, és minden módon nehezítik azok életét akiknek mondjuk már nem életcéljuk hogy sok tízezer, százezer forintot elszórjanak, hanem mondjuk csak játszani szeretnének kicsit...
    Persze majd jönnek mindjárt az okosok akik arról is kioktatnak hogy "sose költöttek rá azt mégis haladnak", csak azt felejtik el hozzátenni hogy nem heti össz-vissz 6-8-órát nyomják hanem ennek az öt-hatszorosát minimum, vagy kamuznak mert én is olvastam a vonatkozó fórumokat itt is, máshol is, és karácsonyi és egyéb akciók során csak a hozzászólások alapján több tíz "millát" toltak itt bele az emberek a Gaijin pénztárcájába. Vissza lehet nézni nyugodtan, lehet összeadni.
    Félreértés ne essék, nem turkálni akarok én más pénztárcájában, ez mindenki magánügye, meg nem is irigykedem mert magam is megtehetném hogy akár havi több 10-ezret is ilyenre költsek, de mint mondtam nekem ez már nem célom, sajnálnám rá, és inkább másra költöm.
    És még ésszerű keretek között támogatnám sőt támogattam is az általam kedvelt játékok készítőit, de azért már" havi adót" én nem vagyok hajlandó fizetni, kicsit azt érzem hülyére vennének ha tudnának, szerintem akkor is pofátlan az "árazása" ennek az "ingyenes" játéknak mostani helyzetében.
    Ingyen meg ne haragudjatok de az én időmmel akkor is egy vég nélküli grind, és itt még a "free XP" is pénzbe kerül. Na ez nekem már az - " Akkor elmentek ti a picsába"- kategória, de kinek mi az "ingerküszöbe"
    És a kezdetekkor messze kultúráltabban adták elő ezt a részét...

    De ez csak az én véleményem, elmondtam, nem fogom "telesírni" a fórumot nyugi, csak reagáltam egy hozzászólásra. :)

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

  • SpazzMaticus

    tag

    válasz Francia91 #13854 üzenetére

    Egyáltalán nem idegeskedem, hanem egyszerűen nem játszom vele azért, amit alább leírtam. :)

    Probléma megoldva, néha azért a fórumba még benézek, és csak reagáltam egy hozzászólásra. Ennyi, túltárgyaltuk. :)

    Azért annyit még leírnék hogy szerintem az hazudik aki azt mondja nem valamiféle "jutalomért" játszik hanem "csak úgy", hiszen ez a játékok alapvetése, akkor is ha maga a jutalom csupán az élvezeti faktor.
    Azért azt ne kamuzza már nekem senki hogy nem célja itt is pl egy-két t10- es repcsi neki csak " úgy repked", ennyire legyünk már őszinték.
    Persze az a legfontosabb hogy közben élvezze is az ember, anélkül csak a hülye játszik ez természetes, de mondjuk a Gaijin sem halna bele ha mondjuk egy átlag játékosnak is lehetne egy t10-es reális cél belátható időn belül, nem 2-3év alatt mint ahogy magamnak kiszámoltam... ;)
    Az meg ha kihúzod a t10-ket és "véget ér a játék" az elég szomorú lenne, de nem hiszem hogy így van, a WoT-ban is csak akkor kezdődött igazán a kláncsaták miatt, meg lehetnének "eventek" kisebb tierekre is sűrűbben hogy azokkal is megérje játszani...
    Nézd "példaként" az Armored Warfare-t. Nagyságrendekkel kevesebben játszanak vele mint a WT-el, vagy aWoT-al. Ki is lehet húzni egy t10-est, sőt többet is néhány hónap alatt alkalmi játékosként is.
    Ott is vannak pofátlanul drága dolgok, de sok akció van, meg sok ingyenes ajándék.
    Tudom, mert kipróbáltam.
    Na nem azért mert ott a készítők olyan jó fejek, hanem mert a kisebb játekosbázisra jobban kell vigyázni, kevésbé lehet nyitogatni a pénztárcájukat, mert érzékenyebben érinti őket pár száz, de akár néhány tucat ember lelépése...
    És a WT, és aWoT is ilyen volt régen, csak jött a népszerűség, és megnőtt az "éhség" is.
    És ez vicces nektek vagy nem, de az én önérzetem bántja. Nekem ilyen "engem ezek hülyének néznek" érzetet ad, vagy olyanok mint az erőszakos kéregetők...XD
    Szerintem.

    De ennyi voltam tényleg. ;)
    Nektek jó játékot !

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

  • SpazzMaticus

    tag

    válasz BerserkGuts #14947 üzenetére

    Ez kb. mindent el is mond erről a játékról...
    Én, és sok ember akit ismerek ezért hagyta abba az egészet.
    Anno én is kiszámoltam hogy 90%-ban free-to-play-ként, és az én játékidőmmel család és munka mellett kb. mennyi időmbe tellene egy-egy ág kihúzása, és olyan 9-10-évek jöttek ki.... :D
    És akkor csak a repülőkről beszéltünk, 90%-ban én csak azokkal játszottam...

    Mert értem én hogy "csak élvezni kell a játekot" meg a "kis tier-ek sokszor jobbak", csak mondjuk szerintem az kamuzik, vagy legalább is nagyon ritka "állatfaj" aki azt mondja hogy nem érdekli a progresszió, nem azért játszik ilyenekkel hogy elérjen a "tetejére", és tudván azt hogy neki arra kb. 0-esélye attól még ugyanúgy élvezné a játékot.

    Persze kiszámoltam azt is, hogy pénzben mennyibe kerülne "bevásárolni" magam a top tier-ekbe, és én arra nem vagyok hajlandó.

    Megengedhetném magamnak bőven, de én öreg rókaként még máshogyan szocializálódtam. Számomra teljesen elfogadhatatlan egy db. szaros játékra akár 6-8-10-év alatt is, de százezreket költeni. A pofámról leégne a bőr a tükörbe nézve.
    Ne vegye ezt senki magára, nem ítélkezem más felett, de nálam ez van. :)
    Egy játékra, egy játék árát vagyok hajlandó költeni, nem többet. Ennyit költöttem a WT-re is, 4-év alatt.
    És igy, hogy nem grindeltem célzottan ágakat, repülőben kipróbáltam/játszottam szinte mindet, 5,3-nál feljebb nem jutottam...

    Bár jól szórakoztam, mégis azt gondolom hogy b@ssza meg a WT, meg az összes ilyen játék.
    Ilyen formában létezniük sem lenne szabad, és a tököm fog így még egy percet is rájuk szánni, fizetni meg aztán pláne nem... :DD

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

  • SpazzMaticus

    tag

    válasz KROK640 #14998 üzenetére

    Pedig ez így lesz, 5-6-8, lehet hogy csak mondjuk 10-15 év múlva, de egyszer lekapcsolják a szervereket, azt gudbáj...
    Mintha játékgépbe dobáltad volna a lóvét.
    Minden "eredményed" eltűnik a semmibe, minthogy ez nem is az. Nem szereztél, nem alkottál semmit, nem számít hogy mennyire voltál jó, vagy rossz benne, semmivé válik.
    Azután meg még eltelik még pár év es max. néhány szentimentális kockával beszélgethetsz róla hogy mire égettél el a semmibe többszázezreket/milliókat... :D

    Persze elmondhatod magadnak azután hogy : "De közben legalább nagyon jól szórakoztam" , azután ez vagy igaz, vagy nem... :DD

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

  • SpazzMaticus

    tag

    válasz ddt500hu #15001 üzenetére

    Ez csak az én véleményem, de szerintem az ilyen game-eknek az lesz a sorsuk, hogy mondjuk berobban a piacra valami új ami eltalálja ezen játekok célközönségének ízlését, változik a trend, stb, és hirtelen úgy ürülnek ki a szerverek egyik napról a másikra, mintha sosem lettek volna tele...
    Utána halódnak még fél-egy évig minimál játékosbázissal, és off...
    Az év eleji online "game lelövés dömping" is azt mutatja, hogy egyre kevesebbet sz@roznak a kiadók ha valami nem hozza még/már az elvárt számokat, illetve egyre nagyobb a piaci választék, meg a playerbase is egyre gyorsabban vált egyik népszerű online játékról a másikra...

    A WoW "lassú halódásának kiváltsága" (mert az is hol van már eredeti népszerűségétől) "első és legnagyobb" státuszának köszönhető, nem fog járni minden n+1-ik online game-nek, lesz egy "törés" valamiért a playerbase-ban egyik napról a másikra, és végük...

    Ami pénzt meg beleölt valaki, hát így járt... :DD

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

  • SpazzMaticus

    tag

    válasz BogyóBP #15062 üzenetére

    Azért, mert különben ki fizetne érte, meg váltaná valós pénzért a "free xp"-t ?

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

Új hozzászólás Aktív témák