Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz glaci #883 üzenetére

    53-as port a DNS hogy tudja a szerencsétlen PBX a SIP szolgáltató szerverének a nevét feloldani, a 123 meg az időszinkronhoz kell. Ezen a PBX-en csak az első RTP port számát lehet megadni én nagyvonalúan megadtam egy 2000 férőhelyes tartományt attól a porttól, bár elég lenne talán száz vagy sokkal kevesebb. Majd még szűkítgetem.

    De ez amúgy nem a portátirányításról szól. Ez most arról szól hogy a PBX ne működhessen routerként, hanem hogy a belső telefonos címtartományról ne lehessen netezni.

    A portátirányítás ahhoz kell, hogy a NAT-on keresztül működjön a VOIP, viszont ez nem elég, mert kell még az egyik:
    - Egy külső STUN szervert beállítani a PBX-en, hogy tudja a PBX, az interneten mi az IP címe és azt küldje ki, ne pedig a nat mögötti nem routolható privát címet.
    - Vagy ha a PBX előtt lévő router támogatja és nem szúrták el nagyon akkor vagy olyat kell bekapcsolni (ha nem lenne alapból), hogy SIP ALG, vagy Mikrotik esetén Service Ports->SIP port, vagy más routereken NAT helper, SIP
    - Harmadik lehetőség, ha támogatja a központ és a router, az UPNP, ami megcsinálja a port átirányítást és még a router WAN oldali címét is közli a PBX-nek.

    Vannak még más lehetőségek is, de ez a három a legegyszerűbb. Csak az egyiket használd, amelyik működik.
    Van még olyan egyes routereken, hogy úgy képes DMZ-be rakni egy LAN oldali eszközt, hogy az a WAN oldali címet kapja meg. Csak azért nem ezt használtam, mert beintett a telefonközpont, mind erre, mind az UPNP-re, a SIP ALG viszont jól működik, annak ellenére, hogy sok cikk szól a neten arról, miért NE használjuk a SIP ALG-ot (elfogja a SIP forgalmat, átírja a központ által hirdetett címet, csak sok gyártó nagyon elszúrta a magvalósítást meg gondolom sok PBX nem szereti ha piszkálják a csomagjait)

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Új hozzászólás Aktív témák