Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poirot

    senior tag

    Egy másik fórumból M utólagos engedelmével ide másolom a legfrissebb tapasztalatomat;

    -------------------------------------------------------------------

    M:
    Szinkronizálási lehetőség (Vivaldi fiókkal) az 1.14-es Vivaldiban!
    ………………………

    Én:

    Én is észrevettem. Nagyon jó lehetőség, csak a kérdés, hogy mennyire működőképes. Mondjuk jobban szeretném ha lenne lehetőség nemcsak a felhőbe menteni, hanem a gépre is ilyen módon.

    ………………………..

    Én:

    Ha lesz időm készítek egy érdekes kisérletet. Van a C meghajtóm, 120 GB SSD, és van egy D meghajtó, szintén 120 GB SSD. A C meghajtó egy az egyben tükrözve van a D-re, vagyis bármikor indulhatok vele, ha gond van a C-vel. Egy jó fél éves mentésem. Nyilván az azóta felrakott programok nincsenek ott, de különösebb változás nincs rajta. Olyan problémám van a jelenlegi C meghajtón lévő Vivaldival, hogy újabb bővítményt nem tudok hozzáadni, csak ami 2-3 van, letöltését nem fogadja el. Már próbáltam, hogy egyik kevésbé fontosat töröltem, vissza már nem tudtam tölteni. Átmentem a D-re ott viszont minden működött úgy, hogy a c:\Users\Asus\AppData\Local\Vivaldi\User Data\Default mappát, amit a valódi C-ről mentettem ki "behúztam" a D-re és lám ott működött hiba nélkül, tudtam bővítményt hozzáadni/elvenni. Nos az lesz, hogy ott adok hozzá bővítményt, és C-nél szinkronizálom, akkor mi lesz ?

    ……………………………

    M:

    Jó kérdés, ha ezek a bővítmények már a fiókoddal mentve , vagy szinkronizáltak voltak, akkor simán működni fog, ha meg nem , akkor csak esetleg. Én kéthavonta csinálok egy könyvtár-adatmásolást egy HDD könyvtárába, ha esetleg valami köhögne, de még nem volt rá szükség.
    ………………………………
    Én:
    Nos kipróbáltam. Egy nagy humbug az egész. Átmentem a D-re, vettem fel bővítményeket, minden oké volt, vissza C-re, hiába szinkronizáltam, maradt az a 3 bővítmény ami volt. Visszamentem a D-re, ott legalább nyolc bővítmény volt. Nos akkor mit szinkronizál a Vivaldi, mivel ? Szerintem jobb ha maradunk a "kézi" mentésnél.
    ……………………………….
    M:
    Kösz az infót, akkor ez még reszelésre vár... Próbáld a D:-n lévőt szinkronizélni, hátha... aztán újraindítani és belépni a C:-n a Vivaldis fiókkal. (neke csak 3 bővítményem van egy szótár, a Dark Reader ész az ublock)

    ………………………………..

    Én:

    Természetesen szinkronizáltam D-én lévőt, írta is, hogy oké, viszont mikor visszajöttem a C-re, miután szinkronizáltam, továbbra is maradt a régi, 3 bővítményem.
    Ugyanaz a Vivaldi verzió, ugyanaz windows, csak félévvel "régebbi", nem értem.

    ================================

    Valakinek ötlete, esetleg ?

Új hozzászólás Aktív témák