Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz beza84 #9297 üzenetére

    Ha az autótöltő kábelét bekötnéd, a inverter kötődobozába - oda, ahová 5x6 -os kábel is bejön - akkor az inverter által megtermelt árammal közvetlenül tudnád tölteni az autót.
    Mekkora max. teljesítménnyel tudsz tölteni? Ez elsősorban a töltőtől függ. A töltőből max 3x20A -eset tudnál választani - mivel ennyi áll mindig rendelkezésre - ami max. 14,4 KW. A ma kapható töltők között 11 és 22 KW-osakat láttam. Ezek közül a 11 KW-os töltő felel meg neked, (amihez minimum 3x16A kell). (elképzelhető, hogy létezik 14KW-os is, kifejezetten a 3x20A-es betáppal rendelkezők igényeire szabva, de én ilyet nem találtam.)
    Az effektív töltési teljesítmény számolásakor a maximumból lejön a házban lévő elektromos eszközök aktuális fogyasztása és hozzájön napos időben az inverter által megtermelt mennyiség.
    Több okból sem érdemes 14,4 KW-nál nagyobb teljesítményű töltőt venned a garázsba:
    1./ a rendszeres gyors töltés az akku élettartamát rövidíti,
    2./ sokkal drágább,
    3./ Ha pl. 23 KW-os töltőt választasz, annak 3x32A kellene. Napos időben még meg is lehet a szükséges mennyiség, de ha befelhősödik, lemegy a nap, vagy egyéb hiba lép fel, akkor a töltő már azonnal túlterheli a hálózatot és le fogja vágni a kismegszakító: Leáll a töltés és elmegy az áram az egész házban. Nem lesz nagy az öröm.

    [ Szerkesztve ]

  • BB9000

    senior tag

    válasz beza84 #9297 üzenetére

    Mégegy szempont, ami miatt nem lenne előnyös választás egy 22 KW-os fali töltő a garázsba:
    4./ A kalkulátor alapján 20 méteres hosszra max 16 KW os terhelésig jó az 5x6 mm2 es kábel. Ha e fölé mész, ott már az 5x10-es ajánlott.

Új hozzászólás Aktív témák