Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz demars #5852 üzenetére

    Én is szeretem, csak azért meg kell szokni.
    Lehet hogy a nálam járt 2 példány volt gyártási hibás:
    Egyik dolog, hogy az adott vezeték keresztmetszet blankolásánál van hogy 1-2 elemi réz szálat is magával visz, vagyis mcu esetén kicsit belevág, megsértheti az anyagot.
    Ezért pl az 1,5-ös vezetéke esetén direkt a 2,5-össel jól ráfogok, és inkább letépem róla a köpenyt. 2,5-ösnél meg direkt kicsit lazábban csinálom hogy ne sértsem meg a réz anyagot.
    Persze kisebb keresztmetszet esetén a kisebb furat is jó, hisz 0,75-től 1,5-ig jár, csak nem sikerült kitanulnom hogy mennyire zárjam össze 1,0 felett, így inkább máshogy használom, fő a biztonság.

    Másik dolog hogy ha nincs rendesen utóélezve a kábelvágó része, akkor 3 eres kábelnél a még nem jó-már nem jó vonat mentén tudtam vele csupaszítani, azaz nem-nem-nem akar lejönni a külső köpeny, majd hirtelen megszalad és megsértem az egyik vezető saját köpenyét. Meg azzal a résszel kábelvágáskor volt hogy 1-2 rézszálat már nem vágott át, ott éktelenkedett...

    De ha megtanulja kezelni az ember, akkor lakás szereléshez pont elégséges.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák