Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz PROTRON #5109 üzenetére

    + #5108 demars Köszönöm! A csatos WAGO-val csak annyi a félelmem hogy azok a fülek azért nagyon könnyedén mozognak, én ahova lehet oda inkább a sima kis picike 2-es bedughatós WAGO-t szoktam rakni.

    Igen, kombi tűzhely alatt azt értem, hogy kombinált tűzhely. :) 14A-t ne kérjen el mert 1,5-es vezetékelése lett, és 13A-re biztosítva. Az egész ház mint egy labirintus, 2 Bergmann cső megy, majd a konyha előtt már csak 1db... A konyhai dugaljaknak teljesen külön áramkör lett húzva, az is 1,5-es vezetékeléssel. Nem lesz utólag rádugva 2kW-os vízforraló. Itt az volt a kérdés hogy Ti hagynátok 2 kötéssel a tűzhelyet, vagy inkább húzzam át azt a 4 méteres szakaszt és oldjam meg 1 kötésből?

    A melléképületnek húztam 2,5-es vezetéket, bár nem vagyok biztos abban hogy a hegesztő elfog menni 16A-ről, korábban az óraszekrénybe feltettek egy 20-as biztosítékot, a 1,5-es Alu-ra. :B A melléképület 2,5-es vezetéke is sajnos toldva/kötve lett, [kép] így néz ki a nyomvonal, ott ahova tettem a piros kis kört, ott lett megkötve a melléképület, ott lesz megkötve a tűzhely áramköre is. Már kicsit bánom, de mikor csináltuk a behúzást, azt hittem meghalok. Nem volt egy leányálom.

    Egyébként a WAGO el szokott égni? Most arra gondolok hogyha egy vezeték jól van biztosítva, és csak addig a terhelésig terheled, amíg "szabad", akkor eléghet a WAGO folyamatos terheléstől? Vagy megolvadhat? Arra gondolok hogyha szabályszerűen van használva, viszont a maximum terheléssel amit elbír, és sokáig-folyamatos terheléssel, akkor azt bírja a WAGO?

Új hozzászólás Aktív témák