- Yettel topik
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- Lassítanak a hajlítható kijelzős telefonok fejlesztésén a kínai márkák
- Kuo: Az iPhone 18 Pro állítható blendét kap
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Google Pixel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Lesifotón és renderképen a Huawei Mate 70 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
endre84
csendes tag
>Ez az áramrongáló lehet akár másik körön is, de a túlfesz védő elosztóval azonos fázison kell keresni. Ennek a mondatnak akkor van értelme ha több fázis jön be a lakásba/házba.
A hűtő "áramrongálása" tehát fentiek alapján így még nem zárható ki.
Legkönnyebben úgy tudod kizárni, hogy amikor jön a hiba, akkor visszanyomod egyből az ÁVK-t. Ha lecsapja, akkor kihúzod a hűtőt a konnektorból és semmi mást nem változtatsz, és próbálod visszanyomni. Ha akkor sem sikerül, akkor nagy valószínűséggel nem a hűtő okozza, vagy nem csak a hűtő.Köszi az eddigi segítséget!
Elindultam ebbe az irányba. Eddigi tesztjeim alapján úgy tűnik, hogy ha a hűtőt vagy a szünetmentest kihúzom, sokkal jobb a helyzet, az ÁVK-t majdnem mindig simán vissza tudom kapcsolni. (Bár néha így sem sikerül elsőre.)
Hozzáteszem, pont a hűtő körének kismegszakítója murdált meg 1.5 éve, cserélni kellett. Onnantól kicsit csökkent is az áramszünetek gyakorisága.
Innentől gondolom elég valószínű, hogy a hűtő által generált áramrongálás a problémák forrása. Lehet esetleg még a fali dugaljjal, vagy az ahhoz vezető falban lévő kábellel valami probléma?
Mindenesetre most átdugtam másik dugaljra a hűtőt tesztelni -- remélem nem nyírja ki azt a kismegszakítot is.
Ha veszünk egy új hűtőt, a régivel mint érdemes csinálni szerinted? Gondolom ha a fenti áramrongálás tipp beigazolódik, a régi hűtő jelen pillanatban veszélyes, így nem adható/adományozható el.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest