Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz vancha2 #919 üzenetére

    Azért lényeges az hogy NTSC, mert akkor a felvételi opcióknál is azt kell majd beállítanod.
    Ennek oka az fps /felbontás eltérés. Persze NTSC-t nem tudó tv-n az anyag fekete-fehérben lesz látható.
    A linken amit adtál azt írják a kártyádnál hogy
    1 MiniDIN9-pin connector for video and audio input
    Tehát elvileg tud audiót fogadni maga a kártya is (...), ha ezt a saját programjával nem tudod megtenni akkor gond van (hardveres), nézegesd meg jobban a program beállításait; biztos hogy van megadási lehetősége annak hogy honnan jön a hang felvételre, illetve legalább egyszer olvasd végig a manuált, mert biztos szóba kerül ez. Nem baj ha nem értessz mindent, vannak képek. Ha nincs meg a manuál semmi gond mert letölthető arról a linkről amit adtál. Bekötni gondolom jól kötötted be a hangot mivel a tv-n szólt, piros/fekete, piros/fehér stb szokott lenni a hang.
    Ha mást nem is, de a hangot kötheted a hangkártya vonali bemenetére is közvetlenül (line in), annál biztos hogy lesz hang, és szerintem a tv kártya programjánál ki is tudod választatni hangbemenetnek, azaz rögzíteni is tudod.
    Linuxosokat kérdezz :)
    Mjpeg arra jó, hogy a rögzített anyagot mindenféle hókusz-pókusz nélkül frame pontosan meg tudod vágni (csak I framek). Minőség szempontjából nem garantál semmit, jobb valamilyen veszteségmentes, mjpegnél a minőség olyan lesz amilyen tömörítési erősséget beállítassz neki, jó minőség esetén nagyon nagy helyigénye lesz, és külön vinyót igényel majd, mert bár mondjuk 10MB/s nem olyan nagy átviteli sebesség, de ha elindítassz egy programot akkor a fej elkezd pozicionálni és hát... :)
    Ha tud aviba menteni a kártya, akkor a felhasználható kodekek között ott lesz az általad feltelepített mjpeg kodek is (mint pl. az xvid/divx ami fenn van neked). Ha trialt raksz fel akkor vagy vízjelet tesz rá vagy idólimites lesz.
    Szerintem olvasd el a tv kártyád manuálját.
    Egyébként a "gyári" kezelőprogramok nem feltétlenül jók, lehet hogy más programmal fogsz tudni majd megfelelő minőségben rögzíteni.
    Az ilyen videóról való tv-kártyás rögzítés amúgy sem egyszerű feladat (nekem mondjuk még az életben nem volt ár szükségem de rengeteg panaszt hallottam ezzel kapcsolatban), de majd azok segítenek akik azt állítják hogy nem gond, és itt vannak jó páran. Átadom a szót másnak, mégiscsak előszilveszter van vagy mifene, hol az a jófajta rizling? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák