Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bandiras2

    senior tag

    válasz tildy #73 üzenetére

    Nem fog megjelenni, márha mennek vele. A menetszél apró homokszemcséi fényesresúrolják a kasznit minden egyes induláskor:DDD

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Ákos és az állatok...

    Történt egyszer, hogy átmentünk egy barátunkhoz csapatostul, s invitáltuk erősen ugyan menjünk már el valahova. A válasza nem volt, mivel megígérte fiának, hogy kimennek az állatkertbe. Rajtunk ne múljék elmentünk velük. (a gyermek anyjának őszinte bánatára) Egy kis bemutató Ákosból Ennek az embernek a gondolkodás, és viselkedésmódja sem hétköznapi. Az átlagos tolvaj úgy lop el egy csokit a boltból, hogy felkészül, körbenéz latolgat, majd titokban cselekszik, és megpróbál feltűnés nélkül távozni. Ákosnál ez a következőképpen zajlik. Bemegy a boltba, hangosan köszön, elvesz egy csokit, kibontja, elkezdi enni, odaszól az eladónak miszerint: ''Akkor délután hozom a csapágyakat!'' majd köszön és távozik. Mire az eladó tudatáig elér hogy ellopott egy csokit, már nincs sehol. Ezt az esetet közelről láttam, és én nem mentem ki a boltból Ákossal, ezért láttam az eladók reakcióját. Elkezdtek tanakodni, hogy ki rendelhetett csapágyat. Álljon itt egy másik rövid történet. Bemegyünk egy boltba, bevásárolunk, a számla értéke 1326 HUF. Ákos fizet, letesz egy ezrest a pultra, majd nagyvonalúan odaszól az eladónak: Ötszázból kérek vissza! Az eredmény: visszakapott egy ötszázast, az eladó pedig még örült is hogy kapott 174 HUF jattot, miközben a vesztesége 826 HUF. A történethez szorosan hozzátartozik, hogy az eladó egy ismerős matematika tanár volt. A pofátlanságot valószínűleg egy Foszter nevű embertől tanulta Ákos, aki szerintem a legszemtelenebb egyén akivel eddig találkoztam. Itt egy példa mintának. Egy időben úgy a nyolcvanas évek közepén divattá vált kocka alakú lámpát szerelni a motorkerékpárokra. Az átlagos motoros bement a boltba, vett egy kispolski lámpát és felszerelte. Nem így Foszter úr, ő lopott egyet, de nem a bevett módszerrel, az ember elmegy valami távolabbi helyre és ellop egy lámpát, nem ő pofátlanul a saját házuk előtt álló autóból emelt ki egyet. Nos éppen elmentem ezzel az barommal valami alkatrészért. Megállunk a házuk előtt, ott áll a szomszédja, egyik keze a csípőjén, a másikkal a tarkóját simogatja, közben nézegeti szegény autóját minek erősem Jumurdzsákra emlékeztetett az eleje. Nézegeti Foszter motorját, valahogy ismerős neki az a lámpa. Személy szerint ha nem is én lennék a tettes, egy ilyen helyzetben minimum nagyon kényelmetlenül érezném magam. Nem így Foszter. Megkérdezte az embert hogy mi a szart néz. Majd kijelentette, hogy ő lopta el a lámpát. A szomszéd még mindig értetlenül állt az eset előtt ezért ez az állat odament és kitépte a másik lámpát is a helyéről. Ekkor ért el a szomszéd tudatáig, hogy mi is történik most valójában. Ott kergetőcskéztek az autók között, de ez az ember, (ha lehet annak nevezni) nem adta vissza a lámpát. Na mielőtt végképp rám untok itt az állatkerti történet. Ákos odamegy a jávorszarvas kifutójához. Ott áll az állatgondozó egy gereblyével a palánk mellett. Ákos csettintget a szarvasnak, mire az a szerencsétlen jószág odabaktat hozzá egy kis perec reményében. Ákos átnyúl a palánkon, mutatóujjával megfenyegeti a szarvast, majd ad neki egy akkora pofont, hogy megroggyant az állat térde, majd emelt hangon odaszól neki:
    KISBARÁTOM EZT ADD ÁT A TÉLAPÓNAK
    MÉG EGY AVAS SZALONCUKOR, ÉS KIBELEZEM AZ ÖREGET.
    Az állatgondozó csak azért nem borult fel a röhögéstől, mert a gereblyére támaszkodott.
    Több is van...
    Motorszerelés, további állatságok, kisebb storyk. Sírtam a röhögéstől, amikor olvastam:DDD
    http://oldradio.tesla.hu/humor/tortenetek.html

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Történt egyszer egy erősen ködös őszi éjszakán, hogy szokott helyünkön lebzseltünk a városligetben motorostul ahogyan az már megszokott volt részünkről. Ekkoriban történt a közlekedési múzeum átépítése. Szép nagy bekerített felvonulási terület volt, ahonnan a teherautók kihordták a sarat. A kijárat előtt valóságos mocsár volt. Mi a bejárattal ellentétes oldalon lebzseltünk. Igen nagy örömünkre találtunk egy egész tekercs sárga szalagot, amivel az útfelbontásokat volt divat bekeríteni. Gondoltuk eresszük le a szalagot. Áááá, ennek semmi értelme. Gondoltuk kössük egy motorra a szalag végét, és hajra. Áááá, ez meg még nagyobb sületlenség. Ezért erre természetesen azonnal kapható volt mindenki. Boldog egyetértésben ráhúztuk egy faágra a bund szalagot. A szalag vége Jancsi motorjának csomagtartójához lett erősítve. Jancsi szépen elindult, a szalag egyre gyorsabban tekeredett. Ekkor egy kissé súlyosabb (mentálhigiénés szempontból is) barátom rákérdezett, hogy mi lenne ha ő most szépen ráállna a szalagra. Se szó se beszed így is tett. Először nem történt semmi, nyúlott a szalag. Majd motorbőgést hallottunk. Ekkor a súlyos egyen ijedtében lelépett a szalagról. Ezek után jött az őszi köd erősen tompító hatásának ellenére Jancsi velőtrázó üvöltése. Mintegy két perc eltelte után maga Jancsi is megérkezett, illetve egy valószínűsíthetőleg vele a rárakódott sártól eltekintve megegyező személy. Elmondása szerint a következő történt:
    Elértem a bekerített rész végéig
    Gondoltam még a sár előtt befordulok
    Ekkor azonban lerepültem a motorról
    Kicsit sáros lettem
    Hátranéztem, és láttam hogy a motorom jön utánam
    Ekkor megpróbáltam elszaladni előle
    Bele a sárba, és elestem
    Ekkor lettem nagyon sáros
    Érezhető feszültség keletkezett Jancsi, és súlyos egyen között, mikor dagi barátunk megkérdezte Jancsitol: Ez nem attól lehetett, hogy ráálltam a sárga szalagra, aztán meg leléptem róla?

    MÉGTÖBB:Bővebben: linkhttp://oldradio.tesla.hu/humor/tortenetek.html

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz HolloW #429 üzenetére

    Akkor ezt...:
    Történt egy havas téli napon, hogy elmentünk egy haverunk barátnőjéért a munkahelyére. A lány egy Budai kórházban volt ápolónő. Autóval mentünk, az utcán a hó miatt nem volt parkolóhely. Sebaj gondoltuk mi akkor is bemegyünk a kórházba ha nem szabad. Ákos kidugta a fejét a hátsó ablakon. Szirénázott torokból ahogy szokott. A sofőr mutogatott hátrafelé. Erre a portás azt hitte egy mentőautó van a hátunk mögött és szépen felnyitotta a sorompót. Hátratekintve még láttuk ahogy csodálkozó arccal áll a kapuban. Felmentünk az osztályra ahol a lány dolgozott. Gondoltuk örülni fog nekünk. Sajna amint meglátta Ákost menten felhívta figyelmünket, hogy ez egy kórház, itt nem lehet hülyéskedni, itt betegek vannak. Odajött egy doki, úgy két méter magas ősz hajú komorarcú ember. Letolta a lányt, hogy ez nem korzó, itt ne vonuljanak csapatostul a hódolói. Szépen elvonultunk egy félreeső lépcsőházba bagózni. A lány a lelkünkre kötötte, hogy vigyázunk Ákosra amíg ő megfürdik. Semmi szín alatt nem engedhetjük elkószálni Ákost a várható negatív következmények miatt. Dumálunk nagyban a folyosón várjuk a lányt. Egyszer csak Ákos szól, hogy elmegy vizelni. Nos mivel a lány lassan készülődött, az idő telt rendesen, teljesen elfelejtkeztünk arról, hogy Ákost nem szabad elengednünk. Eltelt néhány perc. Valahonnan távolról kiabálás hallatszott. Észbe kaptunk. Úristen! Hová lett Ákos? Visszarohantunk a folyosóra, ahol is a következő látvány fogadott bennünket. A földön emberek fetrengtek ki röhögött, ki ezen stádiumon túljutva már csak hörgött. Az ősz hajú doki a nyitott vécéajtóban térdelt, baljával a kilincsbe kapaszkodott, hogy ne csússzon lejjebb, jobbja nyitott tenyerével a folyosó kövezetét csapkodta, miközben elhaló hangon fuldoklott. Ákos a vécé közepén állt, s a nyitott ablakon keresztül szépen röppenő ívben sorozatban vetette a frissen esett hóba a kórházi kacsákat. Arcán a megszállottak kifejezésével harsányan üvöltötte:
    SZABADOK VAGYTOK! REPÜLJETEK!

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    MÉGEGY GYÖNGYSZEM
    A többiért menjetek a lenti linkben tovább,
    Laci barátom, és a szomszédjukban lakó srác egy üres műanyag flakonnal focizott a kertes házuk udvarán. Lehettek vagy tízévesek. A flakon természetesen beleesett az udvar közepén található lefolyóba. A két gyerek megpróbált egy kihegyezett faágat beledöfni a flakonba. Mint sejtitek ez nem sikerült. Az eredmény csak annyi lett, hogy a dobozka egyre mélyebbre került. Ez a két emberpalánta azt a megoldást ötlötte ki, hogy a garázsban található benzines kannából egy kevés matériát a lefolyóba loccsintanak, majd meggyújtják Az olvadt műanyag majd ráragad a faágra, s így kitudják húzni a lyukból. Be is öntöttek egy kevéske benzint a lyukba. Lehetett vagy két liter. Ekkor tanakodni kezdtek, hogy nem volt e sok a beöntött lé. Sikerült meggyőzniük egymást a mennyiség helyességéről, majd gyufát ragadtak. Innentől Laci apja mesélte tovább a történetet. Békésen sétált hazafelé, mintegy húsz méterre lehetett a házuktól, mikor a következő jelenségre lett figyelmes. Az utca közepén található szennyvíz csatorna öntöttvas fedele egy csodaszép tűzoszlop tetején mintegy tízméteres magasságba emelkedett, majd éktelen zajjal visszaérkezett. Mint később kiderült, a lakásban a vécékagyló a lefolyóban lévő nyomástól felszakadt a földről s leverte a tartályt a falról. A kád kiugrott a helyéből, s megtelt a csatorna tartalmával. A konyhából a mosogató kiugrott az előszobába. Személyi sérülés nem történt, leszámítva a néhány gyors atyai pofont.

    http://oldradio.tesla.hu/humor/tortenetek.html

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Jó vicc, de

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    [kép]

    Sorry a 2 hsz miatt, de sokat tököltem a kepfeltoltessel.

    VÉGGRE! LÁTOM A FÉNYT AZ ALAGÚT VÉGÉNN!!!
    De miért dudál?????

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Javában zajlik a hidegHború, békekonferencia van a francia riviérán. A konferencia után 3 tábornok különválik a többiektől. egy amerikai, egy szovjet, és egy német. A yenki, meg az orosz folyton villognak egymásnak , megunja az orosz, előkap egy telefont, belebeszél vmit, pár perc múlva minimális vízfodrozódással, csendben kibukkan a habokból egy tengeralattjáró. Oldalán szovjet felségjelzés. Villog a tábornok: 110 méter hosszú hajótest, 10 hónapig tud vízalattmaradni, atommeghajtás, stb, stb, teljesen csendes, eközben a hajó csendben alámerül. Ideges lesz a yenki, belebeszél az órájába, hamarosan minden előjel nélkül teljes csendben előbukkan egy tengeralattjáró a habokból. oldalán virít az amerikai felségjelzés. Virít a yenki: 130 méter, 12 hónap, teljesen csendes, nem mutatja ki a hangradar, detektálhatatlan, stb, stb. Eközben csendben alámerül. Mennek tovább a parton, egszercsak buboréközön a part mellett, egy apró tengeralattjáró evickél a felszínre, kerepel a hajócsavar, majd köhögve begyújtja a diesel motorjait. A felségjelzés nem látszik az iszaptól, kidugja a fejét egy ösz szakállú torzonborz kapitány, észreveszi a tisztek között a németet, és odaszól:
    - Tábornok úr! Hogy áll a háború?
    A német döbbenten kinyögi:
    - Győztek az Amerikaiak és az Oroszok.
    Erre a kapitány:
    - A franc essen Vilmos császárba!!!

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Új motor
    Amerikában kirándul a trabantos, de elromlik az autója. Beviszi egy szervízbe. A szerelő megnézi, és azt mondja jőjjön vissza másnap, akkora készen lesz. Úgy is történik. A trabantos beül, hogy kipróbálja. Ahogy elfordítja az indítókulcsot, a trabi visító. füstölgő kerekekkel kilő, száznyolcvannal elhúz vagy két kilómétert, leblokkol, majd ugyanilyen
    módon hátrafele is végrehajtaja a produkciót. A sofőr elképedve száll ki, és odafordul a szerelőhöz:
    - Hú! Ez szuper lett, csak azt nem értem, miért megy egyszer előre, aztán meg ugyanannyit hátra?
    A szerelő felnyitja a motorháztetőt, majd fejét vakarva megszólal:
    - Elnézést uram, de csak egy Buick ablaktörlő motort tudtam beletenni.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Na ezt itt találtam a PH-n.
    Bővebben: link

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz sharpapa #487 üzenetére

    Nem ő követte el, ő csak kiigazította, hogy beférjen helyesen a fórumba, de köszönet érte.
    ON
    Szerintem örüljünk, a modik itteni hozzáállásának. Nézzétek ezt az avatart:
    [kép]

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz MyKonzerv #513 üzenetére

    Bakker! Ez qvajó

    Nemzetközi turistacsoport az Iguasu vízesésnél:
    -Oh Mein Gott, das is wunderschön!!!
    -O my God! This is beautiful!!!
    -Bazzeeeee!!! Ez Qrvayóó!!!

    Civilizációs melléklhatások tekintetében keresse meg bármelyik nyugateurópai ország bevándorlási hivatalát

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz Digital #522 üzenetére

    Bővebben: link
    [kép]
    :(
    set write only mode off

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    http://www.compfused.com/directlink/528/
    Extreme farm simulator :C

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    http://www.compfused.com/directlink/41/
    világvége... :F
    WTF

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    http://www.incident.net/works/miseanu/nues.html
    18 éven aluliak csak az anyukájuk jelenlétében tekinthetik meg az oldalt :)) :D ;]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Nem vicc, csak fun. Néha kissé keserűen. De azért Magyarnak lenni jó!!!(?)
    :
    Mi magyarok...
    1. Tudjuk-e, hogy a 895-ös III. Honfoglalás idején, mintegy 500 000 magyar érkezik a Kárpát-medencébe, és ha összehasonlítjuk ezt a számot a mai népességi adatokkal (16 000 000), akkor láthatjuk, hogy mi 1100 év alatt a harmincszorosára növekedtünk a magyarságság lélekszámát illetõen? A mai Franciaország területén például a IX. században 7 000 000 ember élt és ma mindössze 58 000 000 embert lehet találni Frank honban. Ez alig 8,5 szeres növekedést jelent.
    2. Tudjuk-e, hogy a Honfoglalás idején Európában csak a görögöknek és a rómaiaknak volt írásbeliségük, és amikor mi megérkezünk a Kárpát- medence területére, már kiforrott, kész, mintegy 1700 éves írásbeliséget hoztunk magunkkal?
    3. Tudjuk-e, hogy az Ómagyar Mária-siralom szövegét mi még a mai napig értjük, hiszen szókincsét, mind a mai napig használjuk? Shakespeare drámáit, a mûveltangol már csak szótár segítségével képes elolvasni, mivel annyit változott nyelvük az elmúl 440 év során. A miénk, megtartotta nyelvtanát és szókincsét. Nem volt hajlandó belesimulni, beleolvadni a nagy nyelvi forgatagba!
    4. Tudjuk-e, hogy a Magyar Zenetudományi Intézet regisztrálta a 200 000. magyar népdalt, amelybõl 100 000 már megjelent nyomtatásban is. A 80 milliós
    Németországban összesen 6000 (!) népdalt tudtak összegyûjteni.
    5. Tudjuk-e, hogy a magyar mesevilág páratlan az egész világon? Európában nem ismerik a tündért, hetedhét országot, fanyüvõt, hétfejû sárkányt, még nyelvtani szinten sem. Nincs szavuk rá.
    6. Tudjuk-e, hogy Európa nem ismerte a magyarok bejövetele elõtt a hús megfõzésének módját? Nem ismerték a villát és a kanalat. Kézzel és késsel ették a sütött húst. Behoztuk a sajátos fûszerezési technikánkat, a darabolást, a fûszerekkel való összefõzést. Az édes, sós, savanyú, keserû ízek mellé mi hoztuk az erõs ízt ételeinkben.
    7. Tudjuk-e, hogy azért nem járnak tógában, ma Európában az emberek, mert mi
    behoztuk magunkkal a nadrágot, a zakót (kazak), a hosszú kabátot (kaftán). Amíg Európa saruban, csizmában, bocskorban járt addig mi behoztuk a háromnegyedes sarkos cipõt. Sõt még az alsó fehérnemû is általunk kerül a világnak erre a részére. Gondoljuk csak meg, ma Skóciában, ha valaki igazán korhûen akar a skót népviseletbe felöltözni, akkor nem vesz alsónadrágot a kockás szoknya alá.
    8. Tudjuk-e, hogy a Honfoglalás idején, mi csodálatos növény és állatvilággal rendelkeztünk, amit magunkkal hoztunk a belsõ-ázsiai térségbõl?
    9. Tudjuk-e, hogy az elmúlt idõszakban sikerült, a parlament által, hivatalosan is nemzeti kinccsé tenni õshonos állatfajaink nagy részét? A kilenc kutya fajtát, a három parlagi tyúk fajtát, a szilaj marhát, a három mangalica fajtát, a tincses kecskét, és a galambjainkat.A szürke marhát sajnos az osztrákok már levédték elõttünk. Szégyen, hogy a mi politikusaink ezt szó nélkül hagyták.
    10. Tudjuk-e, hogy a hollandok 400 éve termesztik a tulipánt, mi 3000 éve? Mégis õket hívják a tulipán hazájának. Az egyetlen európai tulipán fajtának,
    a Tulipa Hungaricának géncentruma a Kárpát-medencében van.
    11. Tudjuk-e, hogy a világ második alkotmánya a miénk? Az elsõ az izlandi 720-ból, a második pedig: Szent István király intelmei Imre herceghez.
    12. Tudjuk-e, hogy a reneszánszt, mint mûvészeti stílust Ausztria és Németország tõlünk vette át?
    13. Tudjuk-e, hogy az öntözéses gazdálkodást és a vetésforgót is mi honosítottuk meg a világnak ezen a részén?

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Fogyás hideg sörrel

    A termodinamika elvén müködö fogyókúrás módszer

    Mindenki számára ismeretes, amit már az iskolában is tanultunk, hogy 1 g víz (folyadék) felmelegítése 14,5 fokról 15,5 fokra 1 kalóriát emészt fel.
    Tehát egy pohár (2,5 dl) 5 fokos víz felmelegítése testhömérsékletünkre 250 x (37-5) = 8000 kalória.
    Hát ezt az energiamennyiséget kell testünknek felvennie ahhoz, hogy a testhömérséklet állandó maradjon. Ehhez a legkézenfekvöbb rendelkezésre álló energiaforrás a test zsírfeleslege. A termodinamika nem hazudik.
    Amennyiben megiszunk egy korsó 5 fokos sört, 16000 kalóriát égetünk el.
    Természetesen nem szabad senkit becsapni, így le kell vonni az 500 ml sör kalóriatartalmát, azaz a kb. 1000 kalóriát. Gyors számolás: 16000-1000= 15000 kalóriára van szükség a felmelegítéshez.
    Természetesen ez a veszteség annál nagyobbb, minél hidegebb a sör és minél nagyobb a felmelegítendö sörmennyiség. A kalóriaégetés, kalóriafelhasználás ezen módja sokkal hatásosabb, mint a testmozgás módszerével végzett kalóriafelhasználás.
    A fogyás így abszolút gyors és szinte automatikus. Egyszerüen nagy mennyiségü sört kell magunkba önteni, a többit már elvégzi a termodinamika.
    Egyetlen hátránya van a dolognak: ha például egy nagy tányér forró pacalt, babgulyást, vagy halászlét eszik az ember, akkor a höenergiával felesleges kalóriákat viszünk be a testbe.
    A figyelmes olvasó máris megtalálta a megoldást: A forró ételeket elegendö mennyiségü hideg sörrel kell kiegyenlíteni!

    U.I.: Aztán nem ám én leszek a hibás, ha mégsem műkszik?!

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Ausztráliában egy no elvált, és új férjet keres. A feladott
    újsághirdetésben egyetlen feltételt szab, hogy a jelentkezo szuz legyen.
    Akad egy vállalkozó, összeismerkednek, kölcsönös a szimpátia. A no
    többször
    rákérdez, hogy biztosan szuz-e a fickó, a férfi meg váltig állítja, hogy
    soha nem volt novel. Össze is házasodnak. A nászéjszakán az újdonsült
    férj
    iszonyatos rendezkedésbe kezd a hálószobában: a székeket a falhoz tolja,
    az
    asztalokat is, mindent elpakol a szoba közepérol.
    - De hát mit csinálsz, szívem? - kérdi elképedve a no.
    - Hát, ahogy mondtam, én még nem voltam novel. De ha olyan, mint a
    kenguruval, akkor itt minden helyre szükség lesz!

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    ???
    Tudtad e, hogy a karmantyús nyehőce apró marmonkannákban hordja
    fészkébe a gázolajat, amikor készül a télre?

    Csak úgy...

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Vasárnapi piknik a texasi rokonoknál :F
    Joe bácsi meghívta a szomszédokat is, mindenki remekül szórakozott...


    [link]

    Elgondolkoztató...
    Belinkeltem ide, mert ez sehova máshova nem való.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz Arnold2 #858 üzenetére

    [link]

    Akkor lűjél te is.
    A 33. napnál tartok, van:
    137 gunman
    30 craftsman
    44 silo workers
    maximum fortify
    maximum wall
    Még tartom a frontot, majd meglátjuk ki bírja tovább :DDD

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz Agostino #860 üzenetére

    Amerikában a saját birtokodon azt csinálsz amit akarsz. Leszámítva a kábszerbizniszt, és a hasadóanyagokat. Gazdag yenki miliomosnak tankgyűjteménye van. Legalább 30 üzemképes tank, a javításra váró ócskavashegyről nem is beszélve - Irakból is importált szétlőtt roncsokat - britanniában egy miliomos vett egy harcképtelen, de üzemképes shermant. felszerelte gumibetétes lánctalpakkal(ez közúton kötelező), befestette kanárisárgára, és azzal mászkál mindenhova. Egy másik szintén britt úriember önjáró löveget vett, és azzal jár a szupermarketbe. Van annak egy frankó 2 méteres ''antennája'' aminek a tetejéről a konzollal ''távirányíthatja'' a páncélost. Ül 3,5 méter magasan, és szép lassan végigdübörög az úton.
    Civilizált helyeken azzal mész az aszfaltra amivel akarsz, ha befizettes a súly, és környezetvédelmi adót, aminek a megállapításánál persze hogy vastagon fog az állam bácsi ceruzája. Persze ha csóró vagy, ne járj tankkal, mert amúgy is benzinkutat kell utánakötni :D


    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz ByB #864 üzenetére

    Gondolok itt pl Anglia, ahol annak ellenére engedélyezett, hogy a vasúttól a léghajóig mindenféle jármű rendelkezésre áll, nem pedig az egyetlen, mint pl néhány afrikai ország, ahol a géppuskával ellátott toyotákon kívül az egyetlen közlekedési alternatíva a tank. Mondjuk amerikában tilos közútra menni páncélossal, de amúgy nyugodtan lehet egy egész harckocsidandárod is. Lőszert tankba a büdös életben nem kapsz, max ha rendezel egy hadijátékot, és meghívod a hadsereget is, egy hatalmas majális keretében, ahova a fél állam eljön. De ilyet még Texasban sem csinálnak, mert még a kormányzó sem engedheti meg magának, akár jönnek a választások akár nem.

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz VladimirR #866 üzenetére

    ÚRISTEN :Y ...
    Ezzel egy zászlóaljat ki lehet irtani, ha felrakják egy tankra.

    Re: (#866) Thulcandra

    Bocsánat, majd figyelünk.

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz TéKrys #920 üzenetére

    [L]blog.tomcatpolo.hu[/L]
    :C
    A mai droid story se semmi, most frissített :C

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz MyKonzerv #961 üzenetére

    Nem véletlen képet jelenített meg, hanem direktlinket talált. Most tették ki a vicclap főoldalára :D

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz bahama bug #1099 üzenetére

    - És hogyan állítja meg a kommandós a kamiont?
    - ?
    - Hát szól a nindzsának. :DDD

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz bolondember #1200 üzenetére

    :Y AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! :O :(
    Azt hittem hogy ilyet már télleg nem képes ember csinálni. A PCI- be beleerőszakolt ISA hangkari még valahol megérthető, nade ez???? :F
    embertelen

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    [link]
    Bazzeg, ezek naggyon pihentek!!!

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Boldog redneck karácsonyt!!!!
    [link] :C

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz macilaci78 #2391 üzenetére

    ''Áááááááááá, szegény félkegyelmű!
    Azért az se volt gyenge, mikor haverom csinált 2 db 256Mb-os EDO-RAM-slotot, egymásraforrasztgatta a darabokat és működött neki! ''

    Erről feltétlenül csináltass fényképet és építési leírást a haveroddal!!!!!

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Leültem és elgondolkodtam azon, hogy milyen bűnös életet is élek, majd elhatároztam, hogy semmin sem változtatok!

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Chuck Norris nem játszik istent. A játék a gyerekeknek való.

    Naszóval először vala a Nagy Büdös Semmi.
    Majd Chuck Norris kipattant. Körülnézett, unatkozott.
    Majd Chuck Norris megteremté a Pörgőpofánrúgást, és azzal pofánrúgá a Nagy Büdös Semmit, majd azt morogta:
    - Csinálj már valamit.
    És mivel a Nagy Büdös Semmi szerette volna elkerülni hogy ismét pofánrúgják, gyorsan létrehozta a világegyetemet, ezzel felszámolva önmagát.
    Létezik mégegy élőlény, ami ideiglenesen túlélte azt hogy pofán lett rúgva Chuck Norris által.
    A Lóról van szó, ami nem sokkal teremtése után túl közelről volt kiváncsi Chuck Norrisra, mikor az eddzett.Mikor Chuck észrevette a lovat, akkor visszafogta magát, de a ló akkor már pofán lett rúgva. Mindenesetre a paci bár túlélte a lovat újból meg kellett teremteni. Habár mára szegény ősló öregségben elpusztult, önnálló fajjá vált, amit ma úgy ismerünk, hogy Zsiráf.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz Out #2759 üzenetére

    IFF és célradar amúgy sincs polgári gépen ;]
    Ha ez igaz, akkor a yenkik követték el, eredetileg a US Air Force-tól származik ez a legend.

    Más
    A Frankfurti reptér ordenáré nagy, és az irányítók kissé nagyképűek. Érkezik az amerikai gép, majd megáll a kifutó végén, és vár az autóra a 10 dolláros villogóval a tetején, hogy megmutassa hova parkoljon. Vár, vár, a toronyból kiszól egy tirpák:
    - Na mi van ? Nem járt még Frankfurtban?
    - De igen, 1943-ban hoztam rakományt, csak nem szálltam le ;] ;] ;]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    http://www.petsovernight.com/[link]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    válasz macilaci78 #3250 üzenetére

    A mig 29 ben nem az a vicc, hanem az hogy valódi! Én láttam is, és sírtam hogy nincs 2 milla dollárom. Most is van egy ocsóbb darab:[link]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Családban botrány van. 16 éves lány, bejelenti, hogy terhes.
    Apuci ordít mint a sakál, anyuci az idegösszeomlás szélén.
    Ki volt az a szemét???!!!
    Kislány veszi a telefont, tárcsáz, pár szót szól, leteszi. Nem sokkal később egy NAGGYON drága autóból éltesebb úriember száll ki. Bemutatkozik, és belekezd.

    - Családi helyzetembőlkifolyólag nem tudom elvenni a lányukat, viszont a következőket ajánlom: Amennyiben fiú lesz, 18. születésnapján kap 1 000 000 dollárt, és az egyik gyáramat, addig pedig havonta egy nagyobb összeget. Ha lány, akkor szintén egy milla, és egy nagy ruhaüzlet egy előkelő helyen, addig a havi juttatás. Ha netán ikrek, akkor persze mindez duplán érvényes. Ha netán elvetélne...

    Ekkor apuci hirtelen közbevág:

    - Akkor megdugod mégegyszer!

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Talán mond vkinek valamit:
    [link]

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    [link]
    nem vicc, de nem tudom hova tegyem.
    Viszont szép.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Aktív témák