Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekkec

    aktív tag

    Üdv mindenkinek!

    Ha vkinek van ötlete, hogy mi lehet a baja a gépemnek plz help.
    A vas:
    alaplap: asus p5n32-e sli
    cpu: E6600 2,4 ghz
    ram: ddr2 kingston 2 gb kit 800 mhz (2x1gb)
    hdd: samsung 500gb HD502HJ
    vga: nx 7800 gtx 256mb
    táp: chjeftec dt550a2 aktív pfc 12cm fan+c1
    monitor: Samsung SyncMaster 940N (19")
    (teszt monitor: BenQ G900HD 18.5")

    A hibajelenségek
    (jelenleg 32 bites windows7 és anno XP alatt is):

    - NVIDIA Control Panel megnyílása előtt elsötétül a monitor, (mint felbontás átállításkor,de annál picit hosszabban, XP-n a Npanel menüpontjai közt lépkedve is) állítólag ez normális, én nem tapasztaltam más gépnél.
    - A gép alapvető használata közben, (böngészés, cd írás, intéző használata vagy épp passzív működésnél) mintha kiesne pár frame, azaz szintén elsötétedik a másodperc töredékéig pislogás szerűen (átlag fél óra alatt 2-4 alkalommal, és a képernyő kímélő nincs bekapcsolva, érintkezési hiba sincs).

    (anno 32 bites XP sp3-mal:)
    - Ugyanezzel a konfigurációval mindig az aktuális friss nvidia driverrel, film nézés közben ezeket a kiszámíthatatlanul előforduló jelenségeket tapasztaltam:
    *összehúzódott képernyő felső felének tartalma egy vékony sávba és az a képernyő felső harmadán látszott, alatta és felette feketeség,
    *volt mikor a képernyő alsó negyede eltűnt (fekete lett),
    *és volt olyan is mikor a tartalma(a "kép") elcsúszott picit vertikálisan és horizontálisan is, és az egér nem oda mutatott ahol volt(pl egy gomb mellé poziciónálva, a gombot kijelölte)
    *és előfordult, hogy elsötétült a képernyő, de nem kapcsolt ki és azt írta, h "out of range".
    - Film lejátszó, formátum ill egyéb film paraméterektől függetlenül (random) tapasztaltam a 4 *gal jelölt problémát, eddig Vistán és Win7en nem, bár keveset használtam utóbbi kettőt.

    Mindegyik fenti jelenség két különböző típusú és natív felbontású(1280x1024,1366x768) monitorral tapasztalható.
    Érintkezési hiba kizárva, másik konfigon teszteltem a monitorokat és kábeleiket.
    Nemrég egy frissen telepített XP sp2-vel is jelentkeztek a fent felsorolt jelenségek. (legfrissebb driverekkel)
    Két DVI/D-sub átalakítót is kipróbáltam, de ugyanazzal az eredménnyel.
    Ezeket leszámítva rendesen működik a gép.

    Eddig 3dmark5-öt(free ver) futtam és csak annyi volt furi, hogy a teszt második felénél nem látszott a képernyőn az fps-est mutató alsó rész, (le volt csúszva), és a felbontás se volt kóser. Amugy lefutott és 8 ezer vhány száz pontot adott (win7 alatt futattam).
    Mivel tesztelhetném szerintetek még a gépem hogy kiderítsem a baj forrását?
    Mi a bökkenő szerintetek, mi miatt csinálja az okosságait?

    Elöre is kösz a tanácsokat.

Új hozzászólás Aktív témák