Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargabéles

    csendes tag

    Sziasztok!

    Eléggé idegesítő, és számomra érthetetlen probléma adódott a gépemmel. A történet nem pár napos, már lassan egy éve megy így a dolog a gépemmel, és mivel nem tudtam megoldást találni, így Hozzátok fordulnék nagy bizalommal.
    Mikor megvettem az új videókártyát, egy Ati Radeon 4850-et (Palit kiadás, 1GB memória), lepucoltam a geforce drivert a gépről és persze a régi kártyát (Gefgorce 6600Gt, Gigabyte kiadás) is.
    Azóta, többszörös driver felrakás és oprendszer újratelepítés után sem oldódott meg a probléma: gép bekapcs, töltés, oprendszer töltöképernyő, majd egyszerűen befagy az egész, és vagy magától újraindul, vagy bejön a kékhalál (ekkor egy bizonyos atikmdag.sys fájlal van problémája) vagy nekem kell újraindítanom. Tehát nem töltődik be az operációs rendszer (volt XP is, de most WIN7 van).
    Csak ritkán fordul elő, hogy elsőre vagy másodszorra elindul a gép, volt, hogy 14 újraindítás után töltött be a rendszer. Innentől kezdve a rendszer stabilan megy, a játékok száguldanak, a konvertálás és a csomagolás is megy rendesen. A gép teljesítményével nincsen gond- feltéve, ha elindult, ugyebár.
    Na már most sok mindent próbáltam már: átvittem ismerőshöz a kártyát, és félórás tesztelés után is kifogástalanul működött minden, nem volt a töltéssel gond. A tápegysége ugyanolyan az illetőnek, és hasonló konfigja van neki is. Most mindjárt rávághatnám, hogy a videókártya a ludas, de kérem, akkor mi lehet vele a probléma? Oprendszer betöltésig szar, utána meg tökéletesen megy? Ezért vegyek új kártyát? Mert a garancia már lejárt. Tanácstalan vagyok. :F

    A gépem:
    Alaplap: Gigabyte EP45-DS3P
    Processzor: Core 2 Duo E8400
    Memória: Corsair XMS2 2*1GB CL4
    VGA: PALIT RADEON 4850 1GB
    Tápegység: 450 W Chieftec (kb. 3 éves)
    Winchester: Samsung 1 TB 32MB cache

    Kérném segítségeteket!

    Üdv, vargabéles

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák