Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #24701 üzenetére

    Hogy "szélsőségesen individualista" alapból egy ellentmondásos érvet hozol, számít, mert nem lesz meggyőző (ld. még mindig az az alap, hogy Te egy 'szekuláris humanista társadalom'-célt képviselsz - az eddigiek alapján legalábbis, szóval az egyéni és közösségi szint összefügg, és az eddigiek alapján engem megrémiszt az a "vázlat" - elvi, morális keret -, amit mutattál).

    Az "önző magzat" a) erkölcsi értelemben nonszensz, szóval szembeállítani az anya (felnőtt moralista) "önzésével, döntésével" minimum csúsztatás, b) biológiailag erős túlzás e kontextusba bedobni e leírást, mert egy magzat "nem akar" megszületni - kényszerítés, erőszak -, viszont érvelni sem tud (teljes passzív kiszolgáltatottság), szemben egy felnőtt, beszámítható egyeddel.
    Az 'önző' és az 'ösztönlény' valamint a 'saját igényeit előbbre helyezi' kifejezések egyértelműsítik, hogy morális értelemben használtad (mintha cselekvő-, döntésképes lenne).

    "Összemosás":
    a példáid rendszerint nem jók, tehát nem segítik az érvelésedet, hanem gyengítik.
    Itt: a szélsőséges 'éhezés' és 'hajléktalanság' mint "áldozat" totál abszurd a kontextusban, nem vezet sehová összevetni egy gyerekvállalást/abortuszt ezekkel 2020-ban...

    "Döntés":
    filozófiai probléma a 'szabadság'. Előbb-utóbb sorra kerül a teológiai kifejtés-sorozatban (még szerkesztgetem, pátyolgatom), ezért most nem részletezem.
    Röviden itt: ha az nem szabadság, hogy előre végiggondolva meghoz egy felelős döntést (pl. hogy potyára nem esik teherbe, ergo elkerüli a lehetőséget, vagy pl. hogy nem öli meg a gyerkét, hanem örökbe adja), akkor az sem 'szabadság', hanem 'kényszerítés', hogy vetesse el...
    Szabadság, felelősség, élet fogalmakra szakirodalom javasolt.
    (És ja, ha van 3 gyereked, és nem akarsz többet, akkor...ne csinálj!)

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák