Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Steelheart #220 üzenetére

    Épp ez a nagy átverés, amit belevertek az emberekbe sok évszázad során, hogy ha jó vagy, akkor elkerülheted a poklot.

    Efezusi levél 2,8-9

    Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • AnTomySm

    tag

    válasz Steelheart #220 üzenetére

    Hogy miért van pokol azt nem tudom. De nem a kereszténység szerint van pokol, hanem Isten szerint. Igeileg nem tudom alátámasztani, de szerintem a pokol egy szellemi dolog ami már nagyon régóta van. Elképzelhető, hogy mindíg is volt. Isten nem kényszerít, hogy azt cselekedd amit ő mond, csupán ha nem teszed, akkor bűn uralma alatt maradsz és viseled ennek következményeit. Szellemi törvények alapján, ha valaki életében bennmarad a bűn, akkor ennek következménye a pokol. Isten se akarta, hogy az emberek oda jussanak, ezért küldte el a fiát. Nem akart semmit az emberekre kényszeríteni, hanem mi választottuk a rossz utat. És, hogy ő még ezek után sem hagyott el, és nyitva tart egy menekülő utat, csak azt mutatja, hogy még mindíg választhatsz.

  • cousin333

    addikt

    válasz Steelheart #220 üzenetére

    Ki kényszerít? Egyáltalán, hol van arra utalás, hogy a Poklot Isten teremtette? Meg aztán hogy képzeljük el a Mennyországot, vagy a Poklot? Felhőkön hárfázgatásként, illetve üstben rotyogásként :)? A Mennyország tulapjdonképpen nem hely, hanem állapot (ált. isk-i hittanlecke), Isten szemtől-szembe látása, közelsége. Logikus, hogy ennek létezik a hiánya is, ez az, amit Pokolként aposztrofálunk. Nem értem, miért lenne ez kényszer. Ja, hogy választani kell? Előfordul.De ha a fenti tanításokat kvázi tényként kezeljük (itt jön be a hit kérdése), és Isten látása a legnagyobb boldogság, ki az, aki nem erre törekszik? Választhatjuk ennek ellenkezőjét is, akkor viszont - logikusan - Isten hiányában lesz részünk, ami rossz. A példád alapján, ha kijelentem, hogy vonat elé ugrani nem kellemes, a peronon felszállni rá pedig jó dolog (nem a MÁV-ról van itt most szó ;]), akkor ezt te kényszerként éled meg?

    Akik meg csak azért jók, hogy a mennybe jussanak, azok tulajdonképpen önzők, nem élik meg Isten tanítását, ily módon a mennybe kerülésük esélye is csökken. A képmutatás nem vezet semmire ebben az esetben. Viselkedhetsz úgy, mintha penge lennél az ausztrál kenguruk témakörében, de a (vélhetően) hiányos tudásoddal csak minket laikusokat verhetnél át (mondjuk így neten keresztül), de egy szaktekintélyt szóban, szemtől-szembe már átlátna rajtad.

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák