Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz 0xmilan #17313 üzenetére

    "Erre gondoltam:
    "Ha látják rajtad az emberek, hogy mennyire happy, sikeres, kedves, jószándékú, önzetlen, stb. vagy, akkor megkérdezik, hogy mégis hogyan? És akkor el lehet mesélni...""

    vagy úgy!
    Jézus is így csinálta?
    ...elképzelem ahogy csurom véresen ott haldoklik a kereszten és elözönlik az érdeklődők, hogy "mester! mondd hogyan érhetnénk el mi is ugyanezt?"

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • szoke12

    őstag

    válasz 0xmilan #17313 üzenetére

    "Isten dolga, hogy eljusson mindenkihez az üzenete."
    Így van. És minket, tanítványokat kért meg, hogy vigyük el. Hisz tudod, "a kövek is szólhatnának". De nem, Isten embereket kért fel e munka elvégzésére. És valakinek el kell vinni ezt a hírt. Most olvasd el, amit az előbb a római levélből idéztem.

    "Nem csodálom, hogy többet tanult tőletek, mint 80 év alatt a templomban."
    Hogy egész konkrét legyek, az volt neki az újdonság, hogy Jézus már földrejövetele előtt is létezett.

    "Az igaziban."
    Melyik Bibliából idéztem? Mióta használunk ÚV-t?
    De biztos az az igazi Biblia, amelyiknek az egyre frissebb kiadásaiból szépen tűnik el az isteni név...így kell finomítani Isten Szavát... vegyük ki belőle a saját nevét. Hát, gratulálni tudok...
    Mindegy, a lényeg mindegyikben benne van. :K

    Cselekedetek/Apostolok cselekedetei: 5:42
    "És a templomban és házról házra mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról, vagyis Jézusról." (ÚV)
    "És mindennap a templomban és házanként nem szűnnek vala meg tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust." (Károli)
    Nem úgy tűnik, mintha a tanítás csak házanként, a hirdetés, meg csak nyilvánosan történne. Akkor szerintem egyértelműen el lenne különítve.

    Egyébként mi alapján zárod ki teljes mértékben, hogy Jézus tanítványai házanként prédikáltak. Tegyük fel, hogy semmilyen érv nincs mellette. De akkor meg mi alapján zárod ki?
    És igen, Jézus nem várta, hogy odamenjenek, és kérdezzenek tőle, hanem Ő tette meg az első lépést. Nem tudom, miért nekünk kéne várni... :U

    És igen, én is érettségizek, infóból is többek között, de látod, mire szánom az időm...

    Míg el nem felejtem:
    Egy hozzám közeli településen az evangélikus lelkész elindult öltönyben házanként prédikálni. De olyan 7-8. ház után abbahagyta, mert mindenhol Jehova Tanújának nézték :D Merthogy azok szoktak prédikálni.
    Volt emlékeim szerint a reformátusoknak is hasonló próbálkozásuk de az se volt hosszú életű.

    [ Szerkesztve ]

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Új hozzászólás Aktív témák