Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9277 üzenetére

    Bármit megengedünk neked, csak a tévelygésedet hagyd el!
    Nem gobolkoztál még azon, hogy tovább kellene lépned?

    Azt ott kell hagynod a Hiteseket?
    Azonkívül pedig ne vidd át személyeskedésbe a párbeszédet, hogy te hova tartozol meg én hova, mert nem vagy te az Isten, a vesék vizsgálója sem, meg a lelkek mérlegese sem!

    Ugyhogy majd az ítéletet, hogy ki hova tartozik, bizd már rá az illetékes keresztény kartársakra, a valódi látóra!

    Ja és a demagógikus, kántálásodból meg minnél előbb szabaduljál meg ha tudsz! Kérjed imádban Istentől, hogy mutassa meg neked az Útat!

    Azt gyere vissza, ha látásod tisztul! Addig meg ne is "bizergáljuk itten egymást" mert csak egymás energiáit emszétenénk!

    De legyen neked a te igaz hited szerint!

    Áldjon Isten!

    [ Szerkesztve ]

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9287 üzenetére

    Te még itt vagy? Azt hittük Vancouverben vagy eszkimókat téríteni. :))

    Katyvasz gyártásban azért még te viszed a prímet ne aggódj. Nem kell irigykedned, az amúgy sem keresztényi magatartás.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9287 üzenetére

    neked kedves János, ha nem lennénk keresztények, tudnám egy szóban is mondani: KUSS!

    de mivel testvéri kötelékkel tartozunk össze, hát csak ennyit mondok, hogy CSÖND!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9309 üzenetére

    sanálom, hogy reményed nem vált valóra!

    NA és az egyetemes Jézus egyháza? Abba már én bele sem tartozok?

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #9318 üzenetére

    Ezt biztosan nem te írtad, de jól összeszedett írás.

    Én nem tudom, hogy voltak-e valóban testvérei Jézusnak, vagy csak unokatestvérei voltak, de természetesen lehettek édes testvérei is. Ebben semmi kivetni valót nem találok. És számomra mindegy, hogy Máris szűz maradt-e élete végéig, vagy sem. De hát Szent József ha a férje lett, akkor abban a kapcsolatban kellett, hogy legyen szex. Vagyis nagy valószínűséggel volt is, és a Biblia inkább azt támasztja alá, hogy voltak Jézusnak testvérei.

    A Mária énekeket, és "imákat" én sem értem, nem tudok mit kezdeni velük. Ugyanez van a szentek közbenjárásával. Minek, ha Istent személyesen megszólíthatom? Természetesen tisztelem Máriát, mint Jézus édesanyját, és mintaként szolgálhat minden anyának, ez tény. Ugyanígy József is, amiért kitartott Mária mellett, pedig abban az időben kicsit más volt a közgondolkodás a házasság előtti szexről.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #9339 üzenetére

    Te mindent megtettél, hogy az általad vélt egyetlen követendő útra terelj. Tényleg, többet már nem tehetsz, leírtad sokszor.
    Innentől az én dolgom, hogy hogyan teszek. Innentől minden egyes leírt szó már csak sértegetés lenne részedről, hiszen ha 20x leírtál valamit, akkor miért kéne 21. alkalommal is leírni?

    Mindent elkövettél, ami módodban állt. Ne érezd kudarcnak. A felelősség nem a tied innentől.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9341 üzenetére

    Természetesen elnézést kérek kedves János! Szívesen venném, ha megbocsájtaná nekem ezt a botlásomat ! Valóban arra gondoltam a bejegyzései láttán, hogy Ön egy lelkes tinédzser!
    Amennyiben fáj Önnek ez a "le Jánoskázás!", kérem hogy "Csabikázzon le az Ön nyugalmának visszanyerése érdekében!

    Ugyanakkor én Önt már nem tarom lelkes fiatalnak, hanem egy .....na de ez nem olyan fontos!

    Fontos viszont, hogy az Ön bejegyzésének egyetlen mondatára, na ha nem is Önért, de az itt olvasók többségéért szót emeljek!

    "Térj meg. Ha pedig nem, hát vessz el.-írja Ön!

    És ez a mondata Önnek nem keresztényi alapÚ

    Nem az Ön dolga eldönteni, hogy ki vesszen el! Ezt kérem vegye tudomásul!

    Kérem olvassa el a bibliát! Keresse ki az ide vonatkozó részeket és a jövőben ne írjon az egyszemélyes ítéleteiből idézeteket!

    Isten megáldja!

    [ Szerkesztve ]

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9349 üzenetére

    Írjál valami értelmeset, őőő mindegy csak úgy írjál valamit, aztán szállj vitába magaddal.
    Szerintem képes vagy rá. Én neked drukkolok.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9345 üzenetére

    "Gondolom r.katolikus vagy.
    Azok meg nem keresztények. Az egy vallás. Bűnökbe járnak, nem igazságban."-írja János!

    Kedves János! Nem értek egyet Önnel!

    Mert nem vallásokat meg felekezeteket hanem egyéneket ítél majd meg az utolsó ítélet!

    De ezen személyeket sem Ön fogja megítélni! VAgy mégis? Nem tudom! Ha Ön lesz az utolsó ítélet bírája, kérem azt most jelezze! De ha meg nem Ön lesz az, vagy nem biztos benne, hogy Önlesz az, akkor kérem, hogy ne ítéljen előre! ne határozza Ön meg, hogy ki fog üdvözilni, és ki lesz az elveszendő!

    Mert ha Ön ismeri a szentírást, akkor bizonyára tudja, hogy legalább három-négy féleképpen is üdvözülhet az Ember!

    De mindenek előtt azt vallom, hogy Istennek kegyelme által!

    És nem azért mert Ön így, vagy úgy remdelkezik!
    De tessék csak megekeresni ezen helyeket a bibliában! Várom nagy érdeklődéssel!

    A kegyelem mellett természetesen újabb felosztásai, klehtőségei az üdvözülésnek mint például: "Aki hiszen és megkertesztelkedik, üdvözül! "

    De hát ha Ön annyira tetszik tudni ezeket a dolgokat, mondom mégegyszer, szívesen meghallgatom, hogy hogyan lehetséges még az üdvözülés!

    Netalán úgy ahogy Ön azt nekünk meg teszik engedni? Hogy "térj meg, különben elveszel?

    De mit is mond erról Pál?:

    "2 Kor. 3,14
    De megtompultak az ő elméik. Mert [Ésa. 6,10.] ugyanaz a lepel mind e mai napig ott van az ó szövetség olvasásánál felfedetlenül, [vers 13.] mivelhogy a Krisztusban tűnik el;
    2 Kor. 3,15
    Sőt mind máig, a mikor csak olvassák Mózest, lepel borul az ő szívökre.
    2 Kor. 3,16
    Mikor pedig megtér az Úrhoz, lehull a [Róm. 11,23. 25. 26.] lepel.

    Vagyis a zsidó nép, a Krisztus nélküli zsidó nép, a mai napig megtéretlen! Akkor közülük egy sem üdvözül?
    HÖN ?

    De ha még mindég fenntartásai lennének, hogy rossz úron jár, és magát valami büszkeségtől elragadtatván feleselgesen és hiábavalóan magasztalja a tudásban, kérm vegye figyelembe azt is, hogy nekünk nem dolgunk sem az ítélet, sem a megsértődés, sem a világ szerinti járás, hanem Istennek dícsérete, az Evangélium hirdetése az!

    Így hát az sem dolgunk, hogy különbbségeket tegyünk kerseztény felekezetek között, mondván, hogy a katolikusok bűnökbe járnak, nem igazságban! Még a másika, mint mondjuk a Hit gyülekezete, meg ez, vagy az! Kivéve persze, ha konkrét dolgot nevezeünk meg, mint Ön is tette a ?Máriakultussza!

    Ugyanakkor meg kérem tanulja meg, hogy keresztény az, akit megkeresztelnek! És az ő szabad választásából ezt személyében is kívánja, erősíti! Az összes többi meg pogány!

    Kérem, hogy a későbbiekben ennek szellemében "tanítsa " itten az igazságoT !

  • brownus

    veterán

    válasz JJános #9339 üzenetére

    omg, tipikus bigott katolikus hozzáállás a tied

    sokan ott szúrják el az életüket, hogy másokat akarnak megmenteni...

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9318 üzenetére

    ..."Erről ennyit. Katolikusok gondolkodjatok!"
    nem fognak,mert hisznek

    örülök,hogy rátaláltam erre a topikra
    itt végre személytelenül,tudhatok meg álláspontokat,miérteket
    mert eddig mindig csak ellenségeket szereztem már a kérdéseimmel is
    háború,ahogy vissza olvasgattam van itt is rendesen,pedig nincsenek is akkora problémák,mint ahogy azt ti megélitek,legalább is az elején nem ,csak ti jól felkavarjátok magatoknak,aztán meg csodálkoztok,hogy zavaros
    de azt sem szabad és nem is kéne annyira komolyan venni,hisz csak beszélgetünk,mert mást úgy sem nagyon tehetünk ebben a témában

    s mint a beköszönésemből is látszik,noha voltam első áldozó,meg jártam hittanra,igaz a kérdéseim miatt,elég gyorsan megkérték anyámat,(aki apácáknál nevelkedett és mélyen vallásos) lehetne esetleg,hogy karénekre járnék?,apám meg papneveldében tanult Egerben,nem vagyok hívő
    amiben hiszek az a lelki ismeret és az emberség, ez magunkból kell jöjjön
    az istent a látomásokon kívül semi sem bizonytja,az emberi hiten kívül
    és amennyi embertelen dolgot elkövettek a névében és neve alatt, azt hiszem akiket a sérelem ért egész másképp ejtik ki a nevét

    szóval még jövök és kérem senki se lásson bennem rossz indulatot,ha mégis annak lenne érezhető,előre leszögezném nem annak szánom,csak lehet nem elég figyelmesen fogalmazok :R

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9402 üzenetére

    ,,,"Te ne háborogj teremtőd ellen, mert igazságtalan vagy Vele szemben. Még majd te akarod Őt számon kérni? Furcsa lenne. Talán Ő működjön úgy, ahogy te akarod, miközben te nem úgy működsz, ahogy Isten szeretné?

    Istentől nem tudok akarni semmit,csak azoktól az emberektől akik beszélnek róla,mert csak őket látom hallom
    akiről beszélnek azt nem tudom elérni,sem füllel sem szemmel,semilyen érzékszervemmel,tehát csak ők vannak,léteznek,létezhetnek számomra
    miért lennék igazságtalan?
    az lehetne igazságtalan,ha minden meggyőőződésem,illetve meg nem győzésem ellenére,hinnék abban amiről nem győztek meg
    az egy ön becsapás lenne
    miért kellene az én akaratom szerint működnie?
    én nem kívánok ilyet,de azt igen,hogy akik a szájukra vették a nevét a nevet azok ezt annyira logikusan,következetesen,egymásról egymásra téve,szépen illeszkedve tegyék hogy ott ne legyenek hézagok,ne lehessenek kérdések,megkérdőjelezhetőségek

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9403 üzenetére

    Hívekre nekem nincs szükségem. Normális emberekkel való kapcsolatra annál inkább. Másrészt úgy is kifúrnátok innen 1-2 nap alatt, valaki biztos moderátorért szaladgálna, mert nem azokat a gondolati sémákat szajkózza amit ti.

    Az van ám, hogy aki nem kereszténységről beszél az nem vallástalan ám, hanem az az ő vallása amiről beszél. Nem is gondoltad mi? Ez meg itt nem keresztény, hanem VALLÁS topik. Vagyis mindenféle hitrendszer belefér. Az is ha valaki nem hisz a ti gyilkos istenetekbe, hanem annak a mindenhatóságát megkérdőjelezve, egy szerető, emberbarát istenben hisz, aki nem fenyegeti állandóan örök pokollal.

    Mindenkit aki gondolkodni mer, ki mer lépni az engedélyezett sémákból, azt fel cimkézitek, rasszistának, meg hitlennek, meg Isten ellenesnek, holott ti magatok sem tudjátok, hogy miféle Istenben hisztek.

    És ha felvetődik egy bibliai kérdés nem tudtok rá megválaszolni, hanem szépen megy a tématerelés, a másról beszélés, ahelyett, hogy mondjuk megválaszolnál arra, hogy Jób könyvében miért nevezi a Sátánt Isten a fiának? Inkább erre válaszolj. Ha olyan nagy tudású vagy.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9402 üzenetére

    "szabad akaratot adott arra nézve, hogy akar-é a teremtője által megszabott úton"
    Most megpróbállak gondolkodásra serkenteni.

    Figyelj. Figyelsz? Figyelj.

    Szabad akarat! Megszabott út.
    Mit gondolsz erről?
    Vajon szabad akaratából megy e valaki, egy megszabott úton? Ha te egy előírás szerint csinálsz valamit, akkor azt a saját akaratod szerint csinálod?

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9402 üzenetére

    "Ha a fazekas összetöri az edényt, és az agyagot felhasználja másra"

    Tehát egy kiégetett cserép edény anyagát, fell lehet használni másra? Ezzel azt akarnád mondani, hogy Isten a neki nem tetsző embereket atomjaira szedi és gyúr belőle valami mást? Mondjuk pókot? :)))

    Gondold már át mielőtt leírsz valamit. Lassan jobbakat röhögök itt, mint a vicc topikba a vicceken.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #9420 üzenetére

    Dogmája van a reformátusoknak is :) Vagy legalábbis a teológián van dogmatika tantárgy.
    Dogma: bizonyítás nélküli, megváltoztathatatlannak hirdetett, minden hívőre kötelező hittétel.

    Vannak olyan dolgok amiket nem lehet megérteni, de el kell fogadni. Pl. feltámadás, mennybemenetel, lélek stb.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9419 üzenetére

    Felhívom a figyelmedet a szerkesztés gombra is.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9420 üzenetére

    "Én protestáns, és fundamentalista ember vagyok"

    Fundamentalista mit jelent? Te hogyan értelmezed? De ne szótárakat másolj be.

    Dogma: Nem pusztán vallási dogmák vannak, minden olyan kötelezően elfogadott alapszabály, aminek a bizonyítását szükségtelennek, ad abszurdum károsnak tartják. Például, a legújabb ugye a: Holocaust volt. Ez egy dogma, most még nem de 1-2 generáció múlva az lesz. Azt mondják, hogy tényeket nem kell bizonyítani. Na de minden tény, attól tény, hogy bizonyítva lett.

    A dogmatikus gondolkodásmód jellemző mindazokra akik mások tantételeit, erősítik folyamatosan, anélkül, hogy maguk kérdőre vonnák az adott gondolatrendszerben felmerülő ellentmondásokat. Olyan ellentmondásokat, amikkel pl a teremtés történet is tele van.

    Mondok egyet: Teremté Isten a világosságot, majd az égitesteket csak a következő napon. Hát az meg hogy lehet? Mi világított addig? Ugye azt nem gondolja senki komolyan, hogy Isten egy óriás szentjánosbogár, és bevilágította az űrt?

    Aztán bűnbeesés. A bűn a törvény ismerete óta van, Törvény pedig nem volt az édenben. Ergó a bűn nem létezett, ergó nem eshettek bele. ergó teljességgel igazságtalan a paradicsomból való kiűzetés, a föld és minden megátkozása. Attól a szerető és megbocsátó Istentől meg főleg, aki egy ilyen hibát nem volt képes megbocsátani. Ráadásul, az ő egyik teremtménye, tudniillik a kígyó csábította el őket.

    Aztán:

    És látá Éva, hogy jó az a gyümölcs ételnek.
    Tehát jó. Vagyis Éva értékítéletet villant fel. Kérdezem, hogy hogyan, ha egyszer még akkor nem voltak jónak és rossznak tudói?

    És még 3 napig írhatnám az ellentmondásokat, amire jöhetne a válasz, hogy én az el kell, hogy higgyem. Hát nem hiszem el. Ha valami logikátlan, akkor az nem történhet meg. Mivelhogy ütközik a dolog önmagával, és Jézus is megmondja, hogy amelyik ország (dolog) meghasonlik (ellentmondásba kerül) az nem állhat fenn.

    Mondjam még? Minek?

    Aztán meg nem vagy te megbízva figyelemfelhívással. Milyen alapon szólsz te rá másokra, hogy hogyan fórumozzanak. Ha akarom szavanként új postot indítok, neked akkor sem lesz bele szólásod. Te fundamentalista.

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9428 üzenetére

    mennyi ideig van az örökké valóság?
    gondoltam mivel örökké van,így nincs ideje,mert ha lenne akkor lenne tartama,
    meddig tart a pokol,vagy a menyország?
    ugyan szó van az idők végezetéről,de akkor magint nem stimmel az örökké
    mi van a teremtés előtti idővel?
    mi volt a teremtés előtt?
    és most a keresztény vallásról beszélünk,de nekem nem a kereszténységgel van bajom hanem a vallásokkal úgy általában,amit emberek találtak ki, bizonyos érdekek,előjogok megszerzése reményében
    a neaender völgyinek fogalma sem volt Ádám Éváról meg a hetedik napról,de Dzsingisz kánnak vagy a viking hajósoknak sem,annak ellenére hittek ,hihettek valamiben,csak az nem Isten volt
    akkor most vagy több isten van,vagy Isten csak a keresztényekkel törődik és azokkal is csak az írott szó óta?
    mert előtte,meg sok helyen a mai napig is varázslók vannak és a nagy szellem Éva nélkül
    ezek a robbantgató öngyilkos merénylők meg minél több embert pusztítanak el annál több szolgájuk lesz a paradicsomban
    vagyis öl,
    öngyilkos lesz
    rabszolgái lesznek
    ez megtörténhet Isten kegyelméből?
    ezek és az előző hsz-im miatt mondom és gondolom azt,az isteneket,pontosabban a vallások csúcsán lévő nevezetteket az emberek találták ki és az évezredek során felhalmozott hibákat küszöbölik ki a legegyszerűbb hozzá állással,vagyis ami meg magyarázhatatlan abban hinni kell és kész,meg majd Isten,meg Allah,meg Budha vezet az utamon
    nem vezet senki sehova
    mi vezethetjük magunkat,vagy hagyjuk magunkat mások által megvezettetni
    ez a dogma dolog ez nekem fáj,ilyen egyszerűen elintézni dolgokat és továbbra is igába hajtani a fejünket,nem tudom felfogni

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9433 üzenetére

    ,,,,"elfogadd, hogy az ember is eljuthat az örök életre."

    azt hiszem innen kezdődött a kétkedésem
    hogy majd a túlvilágon elnyeri méltó jutalmát
    a tehetősebbje tojik a végítéletre és itt a földön tapos el mindenkit,gázol át mindenen,bizonyos javakért örömökért
    a csórónak meg marad a hit,hogy majd a túlvilágon elnyeri méltó jutalmát
    de ha ez tényleg így van,akkor az összes gazdag buta,hogy ezt nem fogja fel és nem esszerint él?
    az ördög sem stimmel,ha az Isten a teremtő akkor az ördög is az ő műve
    aki pedig ilyen volumenű dolgot megalkothatott 6nap alatt mint a világegyetem,csak kellett tudnia,hhogy az ördög nem jó buli,főleg ha kontrollálni sem tudja
    mindezt csak az Isteni szeretet miatt vetettem fel

    Istenismeret hiány?
    nekik azt tanítják a vallási vezetőik,ahány gyaúrt elpusztítasz annyi szolgád lesz a paradicsomban,különben nem is tudná,meg a paradicsomról se tudna

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9435 üzenetére

    ahogy gondolod,de attól nem leszünk előrrébb,
    pontosan Isten szemszögéből vizsgálom
    legalábbis ahogy beszélnek róla és a nevében
    nem vádolom,hogy is vádolhatnám

    hat nap alatt megteremté..... a keresztényeket?
    Allah népét nem ő teremté azok nem Ádám Évától valók?
    Miért a túlvilágon nyerik el büntetésüket,nem láthatnánk belőle valami előleget?
    csak egy pindurit egy pillanatra,oly nagy kérés ez,hogy ne csak azok hihessenek akik vakon hisznek
    Neked nem probléma ha emberek,függetlenül hitüktől,rosszat tesznek egymásnak?
    Nekem az és ezért nem isten a felelős hanem mi emberek,csak közülünk néhányan azzal akarnak igazságot adni,hogy majd Isten előtt a bűnösöknek feleniük kell

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9442 üzenetére

    Káosz. Ez jellemző az írásodra, és vagy szándékos mellébeszélés, vagy egyszerűen nem ismered az írást. Az értelmezés már szubjektív de az írás az tény. Tehát ami le van írva abból lehet gazdálkodni.

    ...formála Isten a föld porából... ... és nevezé azt embernek...
    Tehát nem szellemet teremt, hanem a föld porából, egy fizikai testet, mégpedig kétkezi munkával szobrászkodja össze az írás szerint.

    1. Mózes 2:7
    " 7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az õ orrába életnek lehelletét. Így lõn az ember élõ lélekké. 8 És ültete az Úr Isten egy kertet Édenben, napkelet felõl, és abba helyezteté az embert, a kit formált vala. "

    Sőt az Édenben lévő kertet is ...ülteti... nem teremti, hanem dolgozik vele, mint egy gazda a földjével.

    ""Aztán ettek, és még sem haltak meg." De meghaltak.
    Csak te erről mit sem tudsz."
    Többet te sem tudsz, annyi előnyöm van, hogy én átgondolom a dolgot.

    Nem haltak meg, hiszen még közel 1000 évig éltek a földön. Ha elolvasod a nemzetség táblázatokat, akkor kiderül a számodra is, hogy Ádám közel 970 évet élt.

    Mert Isten úgy teremt, mindent amit teremt, hogy egyik dolog a másikból következik, nem pedig össze-vissza. Ahogyan mondja is, hogy azért teremti az embert, hogy a teremtményeinek valami új hajtása legyen. tehát egy már meglévő valami sarjadzása. Ilyen a gondolkodás is, hogy egy gondolat az előzőből születik, új hajtása annak, így a gondolatok, és a teremtett dolgok is szervesen kapcsolódnak egymáshoz. Ezért lehet logikusan gondolkodni, ez az amit intellektusnak nevezünk, ez az amiről te lemondasz valami hitnek nevezett dolog miatt, pedig Isten nem ilyen mintát mutat az embernek.

    "Az ember szellem, test, és lélek."

    Nem.

    Az írás szerint test és lélek. Semmi más.
    "embert a földnek porából, és lehellett vala az õ orrába életnek lehelletét"

    Tehát az emberi lét maga, test és lélek az írás szerint. A szellem majd a megvilágosodáskor lép a képbe, de az nem a létezés aspektusa, hanem a működés aspektusa, hogy információ kezdett beszivárogni addigi csökött agyukba. Mert sehol nincs olyan írva, hogy bármiféle intellektuális képességgel rendelkezett volna az ember. Iskolába se jártak, ahol tanultak volna bármi is. Hanem csak az alma fogyasztása nyitotta meg az elméjüket, és akkor váltak képessé, információ befogadására, és raktározására. Tehát elkezdtek tanulni, tapasztalatokat szerezni.

    Mit csináltak előtte?

    "De a szellemünk meghalt"
    Ezt végképp értelmezhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9447 üzenetére

    Úgy látszik, nem csak szövegértelmezési gondjaid vannak, de diszlexiával is bajlódsz

    "1. Mózes 2:7
    " 7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az õ orrába életnek lehelletét."

    Kedvedért kiemelem, hátha sikerül elolvasni. Olvass legalább rendesen.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9447 üzenetére

    A szóhasználatod durván személyeskedő, itt az ideje, hogy te legyél kis időre pihentetve.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9454 üzenetére

    Azt kell látni kedves János, hogy a szeretet nem függ fajtól, nemtől evilági hatalomtól (farizeustól) és semmitől amitől nem függ! De szerintem legfőbbképpen nem a gyülölködőtől! Aki undorodik a másik ember hozzászólásától, az talán imádkozhatna a mi mesterünkhöz egy kis szeretet-kegyelemért, nem gondolod?

    Remélem ez plasztikus írás volt tőlem és ettől nem udorodsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9453 üzenetére

    Én megsértődve? Ugyan. Jól érzem magam a vicces írásaidon nevetve.
    Te beszélsz el magad mellett. Olvasd már vissza néhány hozzászólásodat és vesd össze mikről írtál, és mi az amit folyamatosan elhagysz.

    Aztán mondom, hogy ne kérjél meg senkit egy nyilvános fórumon, hogy miről írjon. Vallás témába ezen a fórumon, mindenki arról ír amiről kedve tartja. Ha nem tetszik, nem muszáj olvasni.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9453 üzenetére

    "Bármennyit beszélhetünk neked"

    Üres beszédnek mihaszna?
    Még a végén el hiszed magadnak, hogy amit mondasz szentírás, és azonnal hasa kellene esnie tőle bárkinek :))

    Összefüggéstelenek és üresek, tehát tartalom nélküliek az írásaid. Ha gondolkodásra akarsz serkenteni bárkit is, legalább tárgya és valamiféle következetesség legyen a gondolatmenetben amit leírsz nekünk.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9462 üzenetére

    Még ezt a trollos dumát is másik fórumról vetted. Tudom is, hogy melyikről.

    És, hogy az lenne a szentírás, amit te mondasz? Innen már csak egy lépés azt mondani, hogy te vagy a teremtő Isten.
    Gratulálok. Megérkeztél. Ideje kényszerzubbonyba bújni.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9435 üzenetére

    nekem elég lene ha a vallást hirdetők nevében,(akik ugye isten szolgái és szószólói)
    elkövetett bűnök (amit elég hosszsan ecseteltem) miértjére választ tudnál adni,
    mert tudtommal azok is Isten bárányai voltak, akiket Isten többi báránya pusztított el számolatlanul Isten nevében

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9472 üzenetére

    No lám csak.
    Akkor talán megadhatnád a valós magyarázatát. Te akinek a beszéde a szent írás. Éreted mi? :))) A te beszéded írás :DDD Akkor most beszéd, vagy írás?
    Az Isten igéje, a logos, a kimondott szó, ami megcselekszi az ő tartalmát. Tudod, még a szófajnak is az a jelentése: Cselekvést kifejező szó.
    A te beszéded nem egyéb, mint mások által leírt mesevilág, amit terjesztesz, mit a vírust a gazdatest.
    Hogyan tudnád te magyarázni azt amit fel sem fogtál?

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • kymco

    veterán

    válasz JJános #9472 üzenetére

    Az a baj, hogy eteted a trollt, ettől erősödik...

    www.refujvaros.hu

  • Vikusz77

    tag

    válasz JJános #9477 üzenetére

    Ahhoz képest János, Te mondod sokadszor hogy nem válaszolsz egyeseknek és sokadszorra nem tartod ezt be! Ha mond valamit az ember akkor azt tartsa be szerintem.

    A két új megmondóember (józsaru-rosszzsaru felállásban most újabban) meg élvezi hogy mehet itt a teljesen felesleges káros vita.Élvezkedve megy a vélemény-nyílvánításnak és kérdéseknek álcázott levegő rontás.
    Bele kell nézni a fórumjaikba! Megtette valaki???
    És akinek ez kell, az vitatkozzon velük, de lehetőleg ott.
    De ha erre van igény és csak nekem nem tetszik ami itt folyik mostanság vita-párbeszéd címén a vallás témakörében, akkor csak adjátok alájuk a lovat...

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9480 üzenetére

    Kettőn közül te vagy híján az önálló gondolkodásnak. Csak mocskot ontasz magadból igazság, meg szeretet címszóval.

    " A szeretet hosszútûrõ, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. 5 Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt, 6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal; 7 Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltûr. 8 A szeretet soha el nem fogy"
    1. Korintus 13:4

    Személyeskedés törölve.

    [ Módosította: philoxenia ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9484 üzenetére

    Találkoznánk csak egyszer, majd elmagyaráznám én neked ennek a mondatnak a jelentését.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9514 üzenetére

    Szerintem inkább böjtöljön és imádkozzék kedves Úram! A sebeknek már gyógyúlniuk kell, nem megnyilni!
    Mellesleg a testvér az akit a mi szüleink adnak nekünk! Jézus egyházában minden keresztény a testvérünk, aki vallaj ahogy a Názáreti Jézus Krisztus, az Istennek fia, maga is Isten, aki meghaltt érettünk, leszált a seolba, gyegyőzte a mi vádlónkat és általa örök életünk lészen! És ha megvalását nyiltan teszi, annak látható jelét is adja és megekresztelkedik, és hiszi is amit megvallott, feltétlenül a testvérünk, bárki, bármi mást is gondoljon róla! Persze, lehet gyerekesdit, meg bölcsist is játszani, hogy miközénk csakis a bal gallérjukat felhajtott játszótpajtások jöhetnek, de hát akkor mennyivel különbözünk mi az okatalan gyermekektől?

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9514 üzenetére

    Akkor most nyilvánosan megfenyegettél??
    Akkor itt az ideje egy feljelentésnek ellened!!

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #9514 üzenetére

    "Ekkor így szólt hozzá Jézus: "Tedd vissza kardodat a helyére, mert akik kardot fognak, kard által vesznek el."

    Neki megvannak a saját gondolatai. Ha Jézust mint megváltóját elfogadja akkor nincs messze az igazságtól, mert Jézus is kétkedés nélkül elfogadta az Ószövetséget. Biblia nélkül nem lehet Jézust megérteni és viszont.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9526 üzenetére

    Kedves János!
    Mindkét jelentés megállja a helyét, mert azért mégis van helyesírási, szó szerinti jelentése.
    Valóban az emberek felfogása miatt más ma a jelentése.
    Persze ez teljesen nyilvánvaló ma.
    Remélem nem haragszol meg rám, ha csak így megszólítalak...
    Olvasgattam az írásaidat. Felfedeztem bennük az erős hűségedet Isten felé, Isten igéje felé, és mindaz a tan (törvény, ige) felé, amit életedben megtanultál.
    Nem könnyű ezt véghezvinni, kitartani hosszú hosszú időkön át.
    Nagyra becsülöm ezt a fajta kitartást, hűséget. Pál jut erről eszembe.
    De nagyon fontos az emberekhez való hozzáállásunk. Vannak dolgok, amikben különbözik veled a véleményem. Ezt nem szeretném a nyilvánosság elé tárni miben, csak ha engedélyt adsz rá. Ez egy kérdés akart lenni...
    Amúgy meg az észrevételem, hogy sok közös van a gondolkodásunkban.

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #9541 üzenetére

    Oké! ;)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9542 üzenetére

    Nekem az a testvérem, aki Isten beszédét elfogadja 1:1 -ben. Csak mert Jézus Krisztus, a testé lett ige.-írja Ön.

    Ugyanakkor nem lehet azt a beszédet szó szerint, mint valami autómata gép "bebiflázni", mondjuk úgy mint az egyszer egyet ! Nem szabad, mert az maga lesz a dogmatika!

    HANEM CSAKIS A L É N Y E G E SZERINT!

    Nem lehet az sem véletlen, hogy az újszövetségi szövegek nem szó szerint, mint valamiféle megcsontosult farizeus kántálás maradt ránk, hanem több fordításban, többféle úton és sok átirattal, hogy éppen ne a külső megjelenés, a kívül meszeltség, a kifényesített edény legyen a miénk, hanem úgy maradt ránk, hogy annak LÉNYEGE SZERINT!

    Tehát nem 1az egyben, mert mit is mond a mi mesterünk?: Nincsen abban nagyobb szeretet, mint aki életét adja az ő barátaiért!

    Vagyis aki az ő saját szeretetével kérkedik, ne tegye! Legalább addig ne, még el nem jut a "legnagyobb" szintre! De hát akkor meg már nem is teheti, igaz?

    Tehát Istennek Ígéjét nem lehet élőként, úgymond: egy az egyben elfogadni, mert nem másról szól az, mint két igen egyszerű dologról!

    NÖVEKEDJÉL TE A HITBEN! NÖVEKEDJÉL TE A SZERETETBEN !

    A HITBEN, hogy Jézus Istennek fia és amit tanított, mind igaz, valamint a Szeretetben, hogy Jézus maga mondta neked ezt: egymást szeressétek!

    De hogyan is?

    VIGYÁZZ MIND KI ITTEN MAGADAT SZENTNEK, VAGY VALAMI FELETTES PARANCSOLÓNAK KÉPZELED!
    Mert ha nem Maga Isten küldött téged, hogy az legyél, hát IGENNAGY VESZÉLYBEN VAGY!

    De hogyan is szeressétek egymást? Talán úgy-e mint szokták volt mondani faluhelyen, hogy ,mint kecske a nagykést?

    Nem úgy bizony! Hanem növekedvén! Vagyis egyre jobban! Addig, hogy "nincsen annál nagyobb szeretet, MINTHA..."

    Mármost van nékünk példaképünk! Maga Jézus!

    Istentől jött, amit tanított, Istentől származott az, és tanításért a zsidók megölték! Nem azért ölték meg mert zsidó volt, hanem azért amit tanított! Tehát azok a zsidók ott voltak az első Istentanítást tagadók!

    Ők voltak -és vannak sokan a mai napig is- akik az Ön szavaival élve kedves János "mást vallanak"!
    Őket lehet mondani az első eretnekeknek és azóta is, kétezer éve tartják az ő kitartó eretnekségüket és mondanak ellene az Egy Örök Istennek!

    És Jézus mégsem kárhoztatta őket! Pedig ha valakik vétettek a Jézusi tanítás ellen, ...-csak magát az Isten fiát ölték meg Csak a Jézust--mondhatjuk jogos ironiával. Csak az ács fiát- mondják ők . AZ ÁCS FIÁT?!!!

    Maga szerint is JÁNOS?!!
    Mert éppenhogy a zsidók sem tettek mást, mint kézzel lábbal, foggal és körömmel ragaszkodtak a szószerinti értelmezéséhez Isten üzenetéhez!-Áhh dehogy, bárcsak úgy lett volna! De foggal és tíz körömmel ragaszkodtak az ő farizeuságukhoz!

    És látja kedves János- sok tapsikálós gyülekezetben mégis testvérként szeretik őket! Még a zászlójukat is kiteszik egy-két helyen!

    Akkor meg maga finyákol az Ön kedves valódi testvéreitől! Ugyan kérem: Hát kérje Istentől, hogy adjon Önnek igaz látást ebben az ügyben is!

    Ugyanakkor az evoluciót legyen kedves egy kissé szabadabban értelmezni! Hogy tudniill. nem a teremtés ellenében, vagy helyette, hanem mint a fejlődésnek menetét, melyet maga Isten adott minékünk!

    Így hát az evolució szó helyébe a fejlődés szót tessen gondolni! És már is megbocsájtottunk az ellenünk vétkezőknek!

    Na mit szól, milyen egy ajánlat ez?

    Van nekem egy cikkem ami éppen erről szó és a HIT gyülekezetén keresztül mutatja be, hogy miként is értelmezzük a fejlődés eme fogalmát a gyülekezetekre nézvén! Ha valakit érdekel esetleg felrakom!

    Bár nem vagyok benne biztos, hogy esetleg nem fogja itt csípni egyesek szemét!

    Na minden jó kedves János testvérem.

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9548 üzenetére

    ""Tehát nem 1az egyben, mert mit is mond a mi mesterünk?: Nincsen abban nagyobb szeretet, mint aki életét adja az ő barátaiért!
    Vagyis aki az ő saját szeretetével kérkedik, ne tegye"
    Nézek nagyokat, hogy az első mondatból hogyan következett a másik.""

    Hát úgy következik kedves János, hogy ha Ön szó szerint akarja követni az evangéliumi üzenetet úgy kell szeresse a felebarátját, hogy életét kell érte adja!

    Érti kend János?
    Persze ha nem inge, ne vegye magára, csak akkor javallanám, hogy kissé halkabban...

    Másrészt meg mindenegyes ígét elfogadok!
    Sajnos van nekem az a hibám, hogy nem tudok olyan egyszerűen írni, pedig igyekszem, hogy az Önt ne sértse és ugyanakkor Önnek is érthető legyek.

    A bibliának én is elhiszem mindenegyes szavát, de mégegyszer mondanám, nem szó szerint, hanem annak lényege szerint!

    Ha ezt sem teszik kend érteni, akkor a bocsánatáért esedezem, mert tudnám ugyan másképpen is mondni, hogy még kendnek is nyitto kapu legyen, de attól félek, hogy csak mérgülne a helyzetünk:

    Talan mégis egy utolsó kísérlet? Jézus sok példát mondott! És nem azt parancsolat ezzel nékünk, hogy felvegyük az összevert embert, akit kiraboltak, félhotra vertek, hanem azt mondotta nékünk, hasonló képpen cselekdjünk!

    Vagyis nem azzal az egy emberrel kell nekünk megcselekednünk, hogy a barátunk legyen, hanem mindazokkal....hasonlóan az irgalamtos szamaritáriánushoz!

    Mert maga a szó szerint- alatt én azt értem, hogy első jelentésében!
    És a lényege szerint, meg nálam azt teszi, hogy a szó rendelkező lényege szerint! Vagyis a szó eredeti értelmén túl az átvitt és kiterjesztett értelmében is adatt utasítás, útbaigazítás szerint!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9548 üzenetére

    Sanálom János Testvér, de tényleg, ha nem tud követni!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9540 üzenetére

    Igen, Jánost erre hívta el Isten. Ha téged is erre hívott el, hát akkor kösd fel a gatyád, már bocs a kifejezésért, de nem könnyű feladat. Sőt, a világ szemetjének lenni tulajdonképpen...
    Ismerek sok olyan embert, akit erre hívott el. Mind szenved... A magam területén én is megszenvedem a problémáimat.
    Hogy kevesen hallják ma Isten hangját... Hát... És Jóel 2?
    "És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.
    Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet."
    És nem tanítja majd egyik a másikat, hanem Isten Lelke maga tanít majd benneteket.
    Ez nem szó szerint, nem találom az igehelyet.

    Az utolsó időkben sokan hallják Isten hangját. És az írásaidból arra következtetek, hogy tudod hogy időben hol járunk. Emlékszel mi történt, amikor Illés elbújt, hallva, hogy több száz prófétát legyilkoltak, és elpanaszolta Istennek, hogy Uram, én maradtam egyedül, és engem is halálra üldöznek? Isten azt mondta: "Illés! Ne aggódj, vannak még hétezren!" A nagy próféta remegve a barlangban... :) Ma is vannak még "hétezren", ne aggódj! Persze ma nem hétezren, ennek a hatványa. De sosem tudhatod ki az, aki valóban Isten mellett áll. Igen, Isten kijelentheti számodra.
    Azon gondolkodtál már, hogy Isten hozzád intézett szavát is jól át kell gondolni?
    Gondolj csak egy próféciára, amit kijelent mondjuk neked személyesen Isten. Egy próféciát lehet érteni úgy, hogy ma fog megtörténni, vagy hogy a jövőben. Vagy hogy ma, és a jövőben is, sőt, egy ismétlődő dologról beszélt neked éppen Isten. Mond egy mondatot, te szó szerint veszed, a magad elgondolása szerint. Tapasztalatból mondom, értelmeztem már rosszul Isten személyes kijelentését! Jaj, nem is egyszer, tudod, a mi utaink nem az Ő utai, és fordítva. Nem benned keresek hibát!!! Olvasom az írásaidat, látom Isten jelenlétét, nem kételkedem abban, hogy Isten szól hozzád! Abban kételkedem, hogy jól használod-e fel azt az ajándékot, amit Ő neked ad, amivel megtisztel téged.
    Ő szereti minden gyermekét. Ahogy téged is, másokat is, minden gyermekét minden egyházból. Abban ugye egyetértünk, hogy minden egyházban vannak igaz emberek, és az ördög szolgái is, ahogy a farkas sehonnan nem marad ki, és egy alapvetően hibás egyházban is lehetnek a hívek tökéletes becsületes életet élők. A motiváció, és a tiszta szív számít Istennél! Nem az, melyik gyülekezetbe járunk...
    Nem a te feladatod eldönteni, ki igaz szolgája Istennek, és ki nem. Miért? Mert nem tudhatod. Erre kapunk az igéből elég kijelentést, miért ne törvénykezzünk!
    Más figyelmeztetni, és más kimondani egy ítéletet valakire. Nem a mi dolgunk ítélni.
    Ezzel nagyon-nagyon kell vigyázni, mert minden egyes ítélet visszaszáll ránk. Azt jól tudod mi módon, hiszen ismered Isten igéjét. Úgy ítél Ő minket, ahogy mi ítélünk másokat.
    Csak remélni tudom, hogy minden feleslegesen kimondott ítéletemért bocsánatot kértem már, és nem maradt rajtam egyik sem, hogy majd akkor ott az Úr előtt el kelljen számolnom vele... Mert a vérmérsékletem kb. olyan, mint a tied. Hihetetlennek látszhat ezt most... Pedig így van. Gyűlölöm az igazságtalanságot, jobban, ha a gyengét bántját. De mindennek megvan a maga helye, ideje, és módja. Ami még fontos, hitetlen felett nem mondhatunk ki semmilyen ítéletet, vagy véleményt, milyen alapon? A hívő a törvény által üdvözül, a hitetlen törvény nélkül hal meg. Milyen törvényt kérhetnénk számon, ha számára nincs törvény? Amíg nem tartozik Isten országához, addig nincs jogunkban bármiben ítélni.
    Szelíden segíteni a megtéréshez. Elmondani, hogyan ismerheti meg a mi Drága Istenünket. Vigyázva, ne távolítsuk, hanem vonzzuk Istenhez...
    Amit írtál, hogy imádkozol, és várod az Úr válaszát, nagyon tetszett! :)
    Egy kis gyermekdal jutott eszembe róla. De még annyit, sokan nem várnak... Elmondják a panaszukat és lecsapják a telefont, nem várják meg, Isten mit válaszol... De akkor minek tárcsáznak, minek beszélnek?
    Innen a kis dal, lehet hogy ismered:

    "Kis telefonom van nekem: két összetett kezem!
    Mit lenn a földön mondok el, Megváltóm hallja fenn.
    Ha hívom Őt, Barátomat, Ő mindig válaszol.
    Felhangzik már: „Halló, halló!” S a szívem hallja jól.
    Csingilingi, csingiling, szólj, kis telefon!
    Összekulcsolom kezem, s felhívom Jézusom."

    Bocsi, ezt nem bírtam ki... :) Szeretem a gyermekdalokat, többet tanulok belőlük, mint a felnőttektől. A gyermekek őszinte hite...

    Legyetek szelídek, mint a galambok, és ravaszak, mint a kígyó...
    Fontos a békességre törekvés. Türelmet kívánok neked, bár megértelek.
    Te ezt nem tudhatod, de azt hiszem láttam annyi mocskot talán, mint te, éltem meg annyi furcsaságot a hívők között, mint amikről te is beszélsz, és időnként én is kezembe venném szívesen a vasvesszőt... Végighúznám azokon a mocskokon, akik önérdekből taposnak keresztül a kicsinyeken, gyengéken, hogy szépnek, jónak és tökéletesnek tűnjenek, és nem válogatnak az eszközökben.
    Már nem érdekel mit tesznek ezek. Ott vagyok a kicsinyekkel, inkább őket vigasztalom, ezzel többet érek el. Nem mondom, hogy igaz vagyok. Nem vagyok az. Igaz és jó az Isten. Én is el fogom nyerni a nekem járó "jutalmat" minden elkövetett bűnömért, de az vigasztal, hogy mindazok is, akik most nevetnek...
    Szóval nagyon is értelek. De vigyázz, vigyázz önmagadra, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, amit Isten esetleg rajtad kér majd számon. Az apostolok is hibáztak sokat, pedig azt hitték, jól cselekszenek...
    A másik téma a katolikus egyház, amit még megvitatnék...alkalomadtán.
    Áldás békesség! :)

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9565 üzenetére

    Ja, ja! Köszönöm, hogy észrevetted ezt a bakit! Bocsánat!
    Mert valójában így pontos:
    Tudom hogy Ábrahám magja vagytok de mégsem vagytok annak a gyermekei, mert ti az Ördög gyermekei vagytok!
    "Ján. 8,33
    Felelének néki: Ábrahám magva vagyunk, és nem szolgáltunk soha senkinek: mimódon mondod te, hogy szabadokká lesztek?
    Ján. 8,34
    Felele nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, a ki bűnt cselekszik, [2 Pét. 2,19.] szolgája a bűnnek.
    Ján. 8,35
    A szolga pedig nem marad mindörökké a házban: a Fiú marad ott mindörökké.
    Ján. 8,36
    Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.
    Ján. 8,37
    Tudom, hogy Ábrahám magva vagytok; de meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nálatok.
    Ján. 8,38
    Én azt beszélem, a mit az én Atyámnál [rész 5,18.] láttam; ti [rész 5,19.] is azt cselekszitek azért, a mit a ti atyátoknál láttatok.
    Ján. 8,39
    Felelének és mondának néki: A mi atyánk Ábrahám. Monda nékik Jézus: Ha Ábrahám gyermekei volnátok, az Ábrahám dolgait cselekednétek.
    Ján. 8,40
    Ámde meg akartok engem ölni, olyan embert, a ki az igazságot beszéltem néktek, a melyet az Istentől hallottam. Ábrahám ezt nem cselekedte.
    Ján. 8,41
    Ti a ti atyátok dolgait cselekszitek. Mondának azért néki: Mi nem paráznaságból születtünk; egy atyánk van, az Isten.
    Ján. 8,42
    Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem; mert nem is [rész 7,28.] magamtól jöttem, hanem ő küldött engem.
    Ján. 8,43
    Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.
    Ján. 8,44
    Ti az ördög [1 Ján. 3,8.] atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott [Júd. 1,6.] meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.
    Ján. 8,45
    Mivelhogy pedig én igazságot szólok, nem hisztek nékem.
    Ján. 8,46
    Ki vádol engem közületek bűnnel? Ha pedig igazságot szólok: miért nem hisztek ti nékem?
    Ján. 8,47
    A ki az Istentől van, hallgatja az Isten [1 Ján. 4,6.] beszédeit; azért nem hallgatjátok ti, mert nem vagytok az Istentől valók.
    Ján. 8,48
    Felelének azért a zsidók és mondának néki: Nem jól mondjuk-é mi, hogy te Samaritánus vagy, és ördög van [rész 7,20. 10,20.] benned?
    Ján. 8,49
    Felele Jézus: Nincs én bennem ördög; hanem tisztelem az én Atyámat, és ti gyaláztok engem.
    Ján. 8,50
    Pedig én nem keresem az én dicsőségemet: van a ki keresi és megítéli.
    Ján. 8,51
    Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált [rész 5,24.] soha örökké.
    Ján. 8,52
    Mondának azért néki a zsidók: Most értettük meg, hogy ördög [vers 48.] van benned. Ábrahám meghalt, a próféták is; és te azt mondod: Ha valaki megtartja az én beszédemet, nem kóstol halált örökké.
    Ján. 8,53
    Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál Ábrahámnál, a ki meghalt? A próféták is meghaltak: kinek állítod te magadat?
    Ján. 8,54
    Felele Jézus: Ha én dicsőítem magamat, az én dicsőségem semmi: az én Atyám az, a ki [rész 12,28.] dicsőít engem, a kiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,
    Ján. 8,55
    És nem ismeritek őt: de én ismerem őt; és ha azt mondom, hogy nem ismerem őt, hozzátok hasonlóvá, hazuggá leszek: de ismerem őt, és az ő beszédét megtartom.
    Ján. 8,56
    Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült.
    Ján. 8,57
    Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad?
    Ján. 8,58
    Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.
    Ján. 8,59
    Köveket [rész 10,31.] ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék.

    Ebből azt tudhatjuk meg, hogy Ábrahámnak magjai, bár kétségtelen, attyjuk nem az Isten, hanem az Ördög és ők pedig hazúgok!

    Na most itten, ÉPPEN ITTEN ( ! ) jött el az ideje, hogy a lényeget lássuk és ne a szavak értelmét vegyük mint pro prímó!

    "Mert aki áldja Ábrahám magját,.... "
    ugyanakkor Ábrahám magja Jézus korában már megromlott és Attyjuk nem az Isten hanem az Ördög lett! Vagyis már Jézus sem áldotta ezt a magot, hanem egyenesen a szemébe mondta a fenntieket!

    Ti se áldjátok az Ördög gyermekeit!

    Persze, aki csak akarja, olyan zászlót tesz ki mindenki, amilyent akar!

    De nézzük mélyebben a dolgokat, mintegy, a lényege szerint!

    Mint ahogy Pál szépen kifejti: az emebr legalább két féle összetevőből áll!

    Úgy mint: Testi és lelki emberből!

    Kívüllévő (testi) és egy láthatatlan -belső, "szívbéli" (lelki) emberből is!

    És aki kivül zsidó, testileg zsidó, így körülmetélt és Ábrahám magva, na az van éppen akiről Jézus is mondta, hogy tudom , hogy Ábrahám magva vagytok. és atyátok az Ördög!
    És ti meg hazudozók vagytok!

    (És ti meg kiteszitek a zászlóikat.) De ugyanakkor dícséretes az aki "belöl zsidó"-vagyis KERESZTÉNY (! ) Mert azé immár az ígéret, aki belől zsidó, vagyis Istennek gyermeke!

    Amikor elhangzott hogy Áldottak lesznek akik Ábrahám magvát áldják, akkor azok is voltak !!! Csak ott, még nem vált el olyan élesen-vagy egyáltalán nem - a testi és lelki ember! Hanem az ember közel olyan volt kívül is mint belől!

    ÉS javaslom áldjuk mi is Ábrahám magját! Tudniillik azt a magot, ami belől körülmetélt, lélekben magva Ábrahámnak ! Vagyis áldjuk nagy fennszóval a keresztényeket, az igazakat, a szenteket, a szelídeket, a békességre igyekvőket, a sírókat, a gyengéket és minden magvát Istennek! Azokat, akik Jézus szavaival "látták és örültek Jézus napjainak"-mint immár látja is azt minden keresztény!

    Jézus, éppen Ő mutatott rá a fenn csatolt helyen, hogy Isten nem nem komputer! Nem lehet Őt bezárni saját ígéretébe! Hogy Megígérted hogy mi, Ábrahám magva áldottak leszünk-és akkor erre szüntelen hivatkozunk is, hogy miénk az ígéret!
    Úgyanakkor meg csak külsőleg vagyunk, genetikailag vagyunk Ábrahám gyermeke és nem úgy élünk és cselekszünk, hanem úgy akinek az Ördög az attyja . Hát akkor bizony könnyen azt mondhatja ránk a világ, hogy Isten ígéretével csaptuk be Istent és fordultunk parancsolatai ellen!

    Kedves János!

    Tudom, hogy összekúszálódnak kendnek a gondolatai. Kérem ezért bocsásson meg nekem!

    Az a lényege, hogy Ábrahám magva, ma már két féle emberből áll! Sok esetben egy emberen belül is!

    Az egyik lélekben és következés képpen testben is Ábrahám magva és az nem rendez népirtásokat, hanem éppenhogy segíti az elesetteket, még a másiknak meg hatalma, világuralmi befolyása is van. Meg mindenféle evilági eszköze is, amivel igyekszik szüntelen kicselezni Isten és beszugeréálni Önt is! Amelyik mag hazudja csupán hogy az ő attyja az Isten ! Mármost az a kérdés, hogy maga a nemzeti jelkép mely féle Ábrahámi mag birtok?

    Nekünk, köztes keresztényeknek , Andrea idézetébe csatoltak szerint, Pál útmutatására éppen az a feladatunk, hogy szabaddá segítsük öket!
    Imádkozzunk az ő felismerésüké, hogy elhagyják az ő külső Ábrahámi magjukat és felőltözzék a lelki és igaz embert! Zászlaik helyett, javaslom a békeszerződésüket, a bűnmegvallásukat és megtérésük keresztlevelét tegyék ki Őnök is ezután a keresztény gyülekezetek pulpitusaira!

    ISTEN MEGÁLDJA ŐNT ÉS MINDEN KERESZTÉNY TESTVÉRÜNKET !

    -f,csaba-

    Isten nem

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9568 üzenetére

    különben meg szerintem a keresztények senkinek sem, sehová sem tartoznak, hanem csakis Istenhez, Istennek tatroznak! Amit igyekeznek is megadni!

    Aki máshova is akarja hitelterhelté tenni őket, az BŰNT KÖVET EL a keresztények és Isten ellen is!
    Persze, sokak szeretnék úgy beállítani, mintha mi a zsidóknak tatroznánk bármivel is! A jelenben volt is erre egy példa a Hit parkban, hogy a felszólaló kislány márámár könyörgött bocsánatért a nemzetünk viseltes dolga miatt!

    Szégyeltem magam....

    [ Szerkesztve ]

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9558 üzenetére

    5770. adar hónap 17-e van ma.
    Jól varrtam fel rá azt a gombot? :)
    Ettől függetlenül hogy a föld teremtése mennyi idő alatt zajlott le ebben nem vagyok biztos, nem látszik ki sem a héber, sem a magyar szövegből, hogy az az első nap lenne. De!!! Ez még mindig az én véleményem, és szabad akaratom van tanulmányozni meglátásom szerint. :) Lehet különböző a véleményünk, de Krisztusban ha egyek vagyunk, nem lehet probléma. Nem így van?
    Üdv :)

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #9571 üzenetére

    De az itt írt Izrael nem az az Izrael ami ma ott van. A mai zsidó vallásúak azáltal, hogy megtagadják Jézust még rosszabbak, mint a katolikusok, mert őnekik legalább van fogalmuk arról, hogy ki a megváltó. Tehát imádhatják akármennyire is a tórát és tarthatják meg a szabbatot stb. Csak a saját fejükre gyűjtik az átkot. Hitáltal lehet megtérni és üdvözülni és ez csak Jézuson keresztűl működik. Lehet hogy ezt nehéz elfogadni, de ez a nagy helyzet. Megkapták a lehetőséget, mert hallottak Jézusról, látták és megélték a csodákat, sokan megis tértek, de jóval többen nem. Ők a sátán prédái lettek. Remélem meg fognak térni és felismerik micsoda szörnyű bűnt követtek el a ma élők. A test szerint való körülmetélkedés nem ér semmit, se a képmutató böjt.
    Ajánlom figyelmedbe Márk 7. részét, szép kontraszt van ott. A mai zsidók még mindig ugyan azon a szinten vannak mint a 2000 ével ezelőttiek, semmit nem közeledtek Jézus felé, pedig az ő bűneikért is meghalt.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák