Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26938 üzenetére

    Ja,nem,úgy a testies elme gondolkodik. Amit is próbáltam elmagyarázni,de nem szeretted. ;)

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26943 üzenetére

    Az,hogy az ember,akivel a csoda történik,például meggyógyul,annak bizonyos legyen,hogy ez Isten akarata. És ha meggyógyul,az azt is jelenti,hogy Isten minden bűnét megbocsájtotta.Így azt is megtudja az ember,hogy Isten szereti őt.Annak az emberben,aki látja,bizonyosság,hogy Isten jelen van,annak pedig reményt és hitet ad.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26947 üzenetére

    Onnan, hogy meggyógyul. Vagy lát valakit meggyógyulni,és a szolgáló elmondha neki,higy az Ige szerint Isten akarata.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26949 üzenetére

    Értem. Szerinted nem csoda az olyan gyógyulàs,amikot az embernek azt mondják az orvosok,hogy nem tudnak már segíteni,ö bizony meg fog halni,aztán 1 pár napon belül teljesen meggyógyul,miután egy ember imàdkozott érte egy összejövetelen?
    Akkor mi ez,ha nem csoda? Az orvosok is annak tartják,és ők sem értik.

    És nincs részlehajlás. Jézus sebeiben meggyógyultunk,Isten elvégezte. Ha valaki hiszi ezt és el tudja fogadni,az meg is gyògyul. Aki az orvosokban bízik az nem tud meggyógyulni a hite által Iszentől,Isten hiába gyógyította meg a őt Jézus sebeiben,mert az illető nem hiszi.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26950 üzenetére

    De minek? Ezt elmondhatná a szent szellemed is.
    Arra sincs válasz, ha Kumar lekési a vonatot Indiában és ezzel megmenekül a haláltól, honnan fogja tudni hogy Jézushoz kell megtérni, nem Visnuhoz?
    Elmondom neki az örömhírt. Aztán vagy elhiszi vagy nem.

    Ezen kívül van még egy nagyon zavaró tény az összes vallásban: szerinted a boldog, kiegyensúlyozott emberek közül hányan térnek meg?

    Amennyien vágynak az Istent megismerni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26953 üzenetére

    Na de vágynak-e az ilyen emberek istenre? Te mit gondolsz?
    Szerintem igen.

    Inkább könnyen vagy nehezen megy a beleképzelés?
    Nincs itt semmilyen beleképzelés.Hit van. Huszed vagy nem. Ennyi.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Anfänger #26954 üzenetére

    *hiszed vagy nem :)

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26957 üzenetére

    Az Igére.
    Más emberek fejével nem tudok gondolkodni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26956 üzenetére

    Tekintve, hogy naponta ezrek halnak meg rákban, én az ilyen felkapott és eltúlzott egy-egy esetre csak legyintek. De ha az ima ilyen szupererővel ruház föl, akkor nem tudom mire vársz még.
    Nem az ima,hanem a hit. Olvasd el újra légy szíves amire reagáltál. Ha az ember nem hiszi el,hogy ő Jézus sebeiben meggyógyult ,akkor nem valószínű, hogy át tudja venni a gyógyulást. Vannak kivételes esetek,mert van olyan is,hogy a hitetlen meggyógyul a szolgáló hite miatt. De elmegy az összejövetelről és vissza is jöhet a betegség azonnal. Tapasztaltam ilyet egy munkatársamnál is. Ráadásul ö hisz is,igaz vallásos módon betű szerint,az alapján ahogy a templomban hallotta,de nincs kapcsolata az Úrral.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26960 üzenetére

    Ha te tudnál más emberek fejével gondolkodni,már megtértél volna és imádnád Istent.
    Csak próbálj meg az én fejemmel gondolkodni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26962 üzenetére

    Nem gondoltam. :)

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26964 üzenetére

    Azt tudod,hogy az agy képekben gondolkodik? Hallottad már,hogy egy kép többet ér ezer szónál?
    Jézus azért beszélt példákbanmert az ember agya arról képet alkot,megjelenik a képzeletben az amit a példa tartalmaz. Ha van egy olyan ember,aki világ életében az orvosról orvosra járt,és azok azt mondták neki,hogy ilyen beteg-olyan beteg. És ez az ember elhiszi,hogy beteg,annak ellenére,hogy semmi fájdalma és gondja sincsen... Ha ilyen emberért imádkozik valaki,eaz az ember is meggyógyulhat az imádkozó ember hite miatt. De ha az az ember elmegy haza,kivizsgáltatja magát, és mindent rendben találnak nála. Majd pl. egy valamilye elkezd fájni,és elhiszi,hogy újra beteg,akkor azt fogja gondolni,hogy az Isten mégsem gyógyította meg. Ezt az igazság ismeretének a hiánya miatt fogja gondolni,és mert jobbat nem tud,elfogadja, hogy beteg majd kezdi előlről a dokihoz járást. Hosszú ezt leírni,remélem érthető ez, hogy értem .

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26966 üzenetére

    A szellemi törvények a fizikai dolgok fölött állnak,és ha az ember elhiszi azt,hogy márpedig ő meggyógyult,és a képzeletében látja is magát egészségesen,tehát nem a temetésére készül,búcsúzkodva a rokonaitól és barátaitól heteken keresztül,akkor bizony az is megtörténhet,hogy egy pillanat alatt eltűnik a daganat. Mert a szellemi hatalom nagyobb,mint mondtam és a gyógyulás,amit Jézus elvégzett és az ember elhitt,az manifesztálódik a testben . A szellemi igazsághoz fog igazodni a test. Láttam már olyat,hogy az összejövetelen az asszonyka kiment a szolgálóhoz és mondta neki,hogy egy öklömnyi daganat volt a mellében,és ahogy a szolgáló prédikált,forróságot érzett az asszony és a daganat teljesen eltűnt.

    De olyat is mondok neked,amit én tapasztaltam meg.
    Miután megtértem,minden vágyam volt,hogy Istennel minél több időt együtt lehessek. Éjjel nappal imádtam Őt,és a munkatársaimnak is csak Istenről az Ő szeretetéről és az Igéről beszéltem. Éveken keresztül mindkét talpamban a sarokcsontomban csontkinövések voltak. Onnan tudom,hogy úgy 2 évvel még a megtérésem előtt voltam az ortopédusnál,aki megröntgenezte a lábaimat és azt mondta,hogy a bal talpamban 1 ,míg a jobb talpamban 2 hegyes csontkinövés van,és a bal talpamban,a csontkinövés hegye pont egy idegszál közelében volt,azaz minden egyes lépésnél azt megnyomva nagy fájdalmat okozott.Csináltattam extra talpbetétet,aminél azon a részen volt egy kis mélyedés,így nem nyomódott az idegszál a lépéseknél. De csak a talpbetétet használva. Megműttetni nem akartam. Megtérésem után,még mindíg fájt. Elkezdtem imádkozni, hogy gyógyuljon meg. Egyik vasárnap amikor felébredtem ugyancsak imába kezdtem mert sokszor még fekve is elkezdett a lábam lüktetve fájni,ilyenkor az egész lábszáram fájt. Úgy 5 perc ima után,olyasmi érzésem volt,mintha egy orvos a talpamba adna egy érzéstelenítő injekciót,de ennek a fájdalma mintha le lenne redukálva. Aztán,azt éreztem, hogy valaki elkezdi lereszelni azt a csontkinövést,viszont ennek a fájdalma is gyerekjáték volt a csontkinövés okozta fájdalomhoz képest.

    Ez úgy 10 másodpercig tarthatott,aztán elkezdett zsibbadni pár másodpercre. Én ekkor már Istent dicsértem,mert tudtam,hogy Ő teszi ezt. A fájdalom megszűnt,az évek óta tartó fájdalom egyik pillanatról a másikra elmúlt. Mondtam Istennek,hogy köszönöm szépen,letettem az ágyból a lábaimat,rájuk álltam de fájdalom nélkül.
    Gyógyultan,egészségesen. Egyik lábam sem fájt többet azóta sem. A talpbetétet másnap kidobtam,mert tudtam,hogy nem lesz rá szükségem többé. (Ez is hit)
    Mesélhetnék még mást is. De ha ez nem elég,más sem lesz az.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26970 üzenetére

    És mit mi a placebo hatás? Hogy azóta nem fáj? :C :C
    A hitetlen munkatársaim miatt visszamentem az orvoshoz megröntgeneztettem. A csontkinövés elmúlt,helye sincs. Szóval, dicsőség Istennek,a mennyei Atyámnak és az Úr Jézus Krisztusnak!

    Ui.: Ne felejts el magyarázatot találni... :K

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26972 üzenetére

    Lásd be ez a magyarázat nagyon gyengére sikerült. Van Isten és szeret bennünket. Aki ennek ellene akar mondani az a sátán. Ő hazudja azt, hogy nincs Isten. Sőt azt is elhiteti,hogy ő sem létezik.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26973 üzenetére

    Mert meggyőzne az, elmém változása.

    Nagyon is jól értem, neked miben segített Isten. Nagyon jól látom, milyen szerepet, milyen űrt tölt be.
    Mesélj,miket látsz ebből.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26976 üzenetére

    De igen,gyenge. Isten elvégzett munkája már a miénk,és azt hit által tudjuk aktiválni ,higy fizikálisan is megjelenjen ebben a világban.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Anfänger #26977 üzenetére

    Úgy értem Isten elvégzett munkájának az eredménye a miénk. Minden áldás,a fiúság... Minden ami az Igében erről szól. És a legfontosabb ajándék is,Ő pedig a Szent Szellem.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26980 üzenetére

    Elmesélted hogy úgy érzed, korábban rossz, céltalan életet éltél.

    A mostanihoz képest valóban céltalan és rossz élet volt. De az nem azt jelenti, hogy nem voltak olyan céljaim,mint úgy az embereknek általában. Például,jó munkahely,nagy ház,autó,sok pénz,sok szabadidő... Csupán ehhez az értékhez amire Jézus Krisztusban leltem,ezek mind eltörpülnek és nem annyira fontosak,mint Ő.
    Ezért nevezném céltalannak,a megtérés előtti időszakot/ életszakaszt.
    Egyébként kényelmes életem volt,és jól is kerestem.

    Az is világos hogy az egészséged sem volt rendben.
    És itt mindenki más hogy van? Rendben van az egészségetek?

    Igen,ha a sarokcsontomból való csontkinövésekre gondolok,igaz. És a derekam is gyakran fájdogált, könnyű fizikai munkától is megfájdult. Sőt évente egy idegszál becsípődött 2 hétre. Ilyenkor fájdalom volt álló,fekvő és ülő helyzetben is.
    Ezt a derékfájást is démon okozta.
    Biztos vagyok benne,mert megtérésem után kiűztem saját magamból és fizikálisan éreztem,ahogy kiment belőlem a bal lábamon keresztül. Olyannyira éreztem, hogy amikor a talpamon keresztül kiment,éreztem,ahogy belülröl nekiütközik a talpamnak. Szó szerint éreztem a talpamban az ütközés következtében fellépő ellenàllást.
    Ahhoz hasonlítanám,mint ahogy egy kifeszített fólián keresztül át dobsz egy 1 méter körüli botot,ami nincs hegyesre faragva. Átrepül rajta,de van azért ellenállás.

    Nagyon sokaknál a tartalmas emberi kapcsolatok is hiányoznak. Gyanítom, hogy ez rád is igaz.
    A hited segítségével húzhatsz egy vonalat, szakíthatsz az előző életeddel.

    Ez igaz,az Isten véghez is viszi azt amit elkezdett dicsőség neki.
    Egyébként,az az élet,ami úgy mondom,hogy halott vallásos hiten alapult, azért egyáltalán nem kár. Az egy qla volt a mostani élethez.
    Olyan elképzelésem volt addig Istenről,hogy Ő nagyon messze van tőlünk,és ha tökéletes életet élünk,akkor majd talán meghallgatja az imáimat....

    Nem is kell nagyon szembenézned a rossz döntésekkel, hiszen azokat a sátán sugallta neked, nem magadtól jött.

    Tudom,hogy ő miatta voltam derékfájós és a sarokkinövés,és cigiztem és ez,és az....
    De mindezeket megbocsájtotta nekem az Úr,ezek miatt nem leszek megítélve.

    A hited célt is ad az életednek, fontosnak érezheted magad. Hiszen maga a világ teremtője lép kapcsolatba veled.
    Igen,Isten adott célt és igazi értelmet. A világ teremtő Istene szólt hozzám,mert azt szerette volna,ha megszabadulok attól az élettől. Dicsőség Istennek ezért.De nem lettem én fontosabb,Jézus az akinek a tettei fontosak. Az Ő megváltó munkája.

    És olyan dolgokat tudhatsz, olyan dolgokra vagy képes, amire az egyszerű, "világi" emberek nem.
    Ef 3:20 Annak pedig, aki véghetetlen bőséggel mindeneket megcselekedhetik, feljebb hogynem mint kérjük vagy elgondoljuk, a mi bennünk munkálkodó erő szerint....

    Nem én tudom,hanem a Szent Szellem. És az Atya adja mindenkinek aki hisz és megkeresztelkedik Jézus Krisztus nevére.

    Ha eddig a világ zavaros, veszélyes, esetleg igazságtalannak tűnt,
    A világ nem tűnt számomra igazságtalannak. Nem az tehet róla,hogy el kezdtem dohányozni...

    most minden értelmet nyer a hit szemüvegén keresztül.
    Nem is csak a hit szemüvegén keresztül,hanem mert kapcsolatba kerültem az Atyával és Jézus minden bűnt elengedett,meg nem történté nyilvánította,teljesen eltörölte. Megszentelt,megigazított, újjászült a mennyből és megvalott engem az Atya előtt.

    Ha magányos voltál, a hited közösséget, szeretetet, biztonságot is ad.
    Nem voltam magányos.
    A közösséget az Atya alakította ki.
    Biztonságot? Örök életet Ővele.

    Embereket, akiktől megerősítést kapsz és elfogadást. Mindazt amit korábban esetleg nem kaptál.
    Nem vágyok ilyenekre,Jézusé minden dicsőség.
    Én nem ülök az előkelő helyekre,azt a testi gondolkodás szereti.

    Hülye lenne az ember mindezt feladni.
    Az Istenbe vetett hitet,na azt hülye lenne feladni az ember.
    Különösen ha még azt is hozzávesszük, hogy megtanultad: erkölcsös ember lettél.
    Isten igazsága lettem Jézus Krisztusban,méghozzá Jézus Krisztus tökéletes áldozata miatt.

    Aki nem hisz, az erkölcstelen.
    Nem kell,hogy erkölcstelen életet éljél ahhoz,hogy halálod után az ördöghöz kerülj.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26979 üzenetére

    Nem haragszom.
    Nem tehetsz róla,hogy számodra nevetséges.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26983 üzenetére

    Hiszem,hogy van pokol,ahol a valaha legrosszabb rémálmaidban átélt gyötréseid lesznek jelen szüntelenül,minden ami gyötrés,lelkiismeret furdalás,fájdalmak,kétségek, szenvedések ,rossz emlékek,gyermekkori sérelmek és Isten nélküli állapot,ahol semmi szeretet nincs sem világosság. És ezek nem szűnnek meg,hanem örökké tartanak majd. Innen már nem fogsz megmenekülni.

    Ha Jézus Krisztust nem fogadod el megváltódnak,akkor ez a sorsod.
    Ha idő közben megtérsz, például a halálos ágyadon,de az Úrnak nem tettél hitben semmit,akkor a menyországban a legkisebb leszel és mindenkinek szolgája.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Somatom #26985 üzenetére

    :)
    Ha a szüleiden vagy másokon segítesz,azt szolgálásnak is nevezhetjük. Tehát nem is ilyan nagy gond mások felé szolgálni,ha belegondolsz. Sőt,az egyik legjobb dolog,főleg ha olyan emberrel teszed aki valóban szükségben van.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    Sziasztok! Dicsőség Istennek! Az elmúlt 2 hétben 4 embert gyógyított meg rajtam keresztül. Az első lánynak a dereka fájt,nehezen tudott dolgozni,egy pillanat alatt meggyógyította őt Jézus. Aztán ő megkért, hogy a következő napon imádkozzak a pasijáért,aki holnap kezdi nálunk a munkát. Az lesz az első napja. Mondta,a srác másnap reggel,hogy a térde és a dereka szokott fájni és állandóan gyötrik őt az élet gondjai. Aznap a feje is fájt. Imádkoztam és Jézus meggyógyította őt is azonnal. Aztán beszéltem egy 50 év körüli férfival messengeren,ő panaszolta,hogy festő és nagyon sokat dolgozott. 7 napból 7 napot és a létrán felelőtlenül szandálban dolgozott. A kereszt irányú harány a talpában teljesen szétment. Annyira fájt a lába,hogy 2 évvel ezelőtt megműttette.
    De sajnos nem lett jobb,ugyanis (nyugalmi állapotban is) egyfolytában szúró fájdalom van mindkét lábfejében a műtét óta. 3x imádkoztam és teljesen megszűnt a fájdalom. Felállt az úriember és azt mondogatta,hogy: " ezt nem hiszem el,nem hiszem el,nem fáj. Teljesen meggyógyult! Dicsőség Istennek,hogy az Ő Igéje Igazság és mára is és ránk is vonatkozik.
    A mai napon egy hölgy munkatársamhoz léptem oda megkérdezni,hogy,jól van- e?
    Azt mondta,fáj a dereka. Megjérdeztem,imádkozhatok- e érte,erre ő kinevetett de azt mondta,rendben van és elindult,hogy folytatja a munkát,mondtam neki,várjon,úgy értettem,hogy most imádkoznék,azt mondta oké. Elmondtam 1 mondatot !! és mondtam neki,hajoljon le,nézze meg, hogy fáj- e még. Erre lehajolt,felegyenesedett,könnybe lábadtak a szemei és azt mondta, egyáltalán nem fáj. Dicsőség a mennyei Atyának és Jézus Krisztusnak!

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26994 üzenetére

    Amiről te beszélsz,azok a fájdalomcsillapító gyógyszerek.
    Ellenben én Jézus Krisztust képviselem .

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26996 üzenetére

    Szerintem nem. Nem tudom most megnézni a videót,melóban vagyok.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26996 üzenetére

    Jaaa,értem. Ez varázslás és a sötét erőkkel való boszorkánykodás. Isten komolyabb ettől

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26996 üzenetére

    Elolvastam. Ez valami kuruzsló ember volt. Nekem nem kell állati víz,sem vödör víz üvegekkel. Csupán el kell hinni,amit az Ige mond. Hiszek Jézus Krisztusban,elfogadtam Őt Uramnak,megvàltómnak,gyógyítómnak,testvéremnek.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27000 üzenetére

    Igen,közben más "nótát" hallgatok.( Az Isten szellemének nótáját ), közben dolgozok is.
    A hitemen nem változtat,ez az olvasnivaló.

    Én maradok úgy,hogy Jézus Krisztusba vetett hitem miatt imádkozom az emberekért. És Jézus Krisztus kereszten elvégzett munkájáról beszélek nekik.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27002 üzenetére

    Ilyenkor nem én gyógyítok.
    Isten gyógyította meg az embereket 2000 éve Jézus Krisztus sebeiben és a hitből kimondott ima miatt manifesztálódik a testben a gyógyulás.
    A Szent Szellem teszi,nem én.

    "Rengetegen ember hisz őszintén Jézusban, és elfogadják hogy nem csodatévők. Elfogadják, hogy Isten akarata lehet más, mint amiért imádkoznak."
    Ha Ismerjük Isten akaratát,akkor megtudjuk,hogy Ő mindenkit meggyógyított. Miért fogadnánk el mást? Milyen mást,ha Isten akarata az,hogy meggyógyuljunk?
    Akkor az a más már csak ennek ellentmondó dolog lehet. Gondolkozz el ezen.
    Ez annyira egyszerű.
    Nem értem,miért kell ezt ide- oda csavargatni?
    Le van írva Isten akarata,mi meg nem akarjuk elhinni,minden másnak tulajdonítjuk,mert túl egyszerű ezért is hihetetlen.

    Sokan nem merészkednének addig, hogy így kijelentsék, arra képesek mint az apostolok.
    Ez azért van,mert nem hisznek az Igében.
    Mert az Ige bizony ezt mondja.
    Ha valaki hisz,az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket,amelyeket Jézus,sőt,annál nagyobbakat is....

    Aztán "Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
    Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nekik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak."

    Ezek csak addig tűnnek merész kijelentésnek,ameddig ezeket el nem hisszük és el nem kezdjük megcselekedni. Isten mondja ezt q hívőkről,ha nem hiszel/ hisztek benne, egyértelműen el sem fogjátok kezdeni de nem is fog megtörténni.

    De ha neked ez ennyire fontos, akkor hidd el hogy az imáid csodát tesznek.
    Csak ne beszéld le az embereket az orvosról.
    Rendben.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    Róm 1:18 - 1:21

    Róm 1:18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

    19 Mert ami az Isten felől tudható nyilván van ő bennük; mert az Isten megjelentette nekik:
    20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.
    21 Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem neki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett.

    Ezek itt minden emberre vonatkoznak. Tehát mindenki tudja a szívében,hogy van Isten.
    Gondolkozzatok el ezen,azok akik azt mondják,hogy Isten nem létezik.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27018 üzenetére

    Megmondom. Istennek. Az Ige ezt írja,és az igaz. Te hiába erősködsz ez ellen. Ha kéred az Istent,hogy emlékeztessen arra,hogy mikor jelentette ki magát neked,akkor eszedbe fogja juttatni azt. Gondolkozz ezen és Isten meg fogja mutatni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Somatom #27017 üzenetére

    ..."hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett."

    Én a helyedben ezen elgondolkodnék.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Somatom #27021 üzenetére

    Annyira túl vagy ezen,hogy már fel sem tűnik,hogy ezt csinálod,ugye.
    Te meg vagy tévesztve a sátántól.

    Jak 4:7 - 4:8
    Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.
    8 Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27023 üzenetére

    Tehát te, egy 2000 éves szöveg alapján, bármennyire igaz volt az akkori emberekre, megmondod hogy én mit gondolok most.

    Az Isten Igéje éppúgy vonatkozik rád és rám most is mint 2000 éve. Mindenkor igaz,örökké megáll a mennyben. Tehát rád is igaz. Attól, hogy te becsukod a szívedet és megkeményíted ez ellen,attól még ugyanúgy vonatkozik rád is.
    Elhiszem,hogy te a lottószámokat szeretnéd tudni,ebből az látszik,hogy számodra a pénz sokkal fontosabb tényező az életedben,mint Isten.Azt szólja a száj amivel telve van a szív. Erről azt mondja az Ige,hogy nem imádhatod egyszerre mindkettőt. Mert vagy az Istent imádod,vagy a pénz istenét.

    Na mindegy, szerinted hogy lehetne megmutatni valakinek, aki nem ismeri a Bibliát, hogy az állításod igaz?
    Megmutatják annak az embernek az életében a gyümölcsök.
    A hit egy gyümölcs. De nem az emberi hit,hanem az Isteni hit ami Jézus Krisztusban is munkálkodott.

    Somatom!
    Számodra értelmetlen?

    Ez azért van,mert nem ismerted meg az Istent és nem hiszel.

    Boldogok akik nem látnak de hisznek.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27026 üzenetére

    Nem "becsukom a szívemet", hanem szeretném megérteni, hogy miből gondolod hogy ez így igaz.
    Egyelőre a te szavad áll az enyémmel szemben.
    Nem,Isten szava áll szemben a tiéddel. A különbség az, hogy én elhiszem te pedig nem.

    azzal a különbséggel hogy én kicsit jobban ismerem a saját gondolataimat.

    Isten még nálad is jobban ismeri a gondolataidat.
    Zsolt 94:11 Az Úr tudja az embernek gondolatait, hogy azok hiábavalók.

    1Kor 3:20 És ismét: Ismeri az Úr a bölcsek gondolatait, hogy hiábavalók.

    1Kor 2:7 hanem beszéljük Istennek titkos, elrejtett bölcsességét, melyet eleve elrendelt az Isten öröktől fogva a mi dicsőségünkre;-
    1Kor 2:10 - 2:16
    -mert nekünk föltárta az Isten a Szellem által, mert a Szellem mindeneket kutat, az Isten mélységeit is,
    11 mert ki tudja az emberek közül, mi az ember (belső) lényege, ha nem az ember Szelleme, amely benne van? így az Isten titk(os dolg)ait sem ismeri senki, csak az Isten Szelleme,
    12 mi pedig nem a világ szellemét kaptuk, hanem az Istenből való Szellemet, hogy megtudjuk (megismerjük) azokat, amiket Isten kegyelemben ajándékozott nekünk,
    13 ezeket szóljuk is, nem emberi bölcsesség tanította szavakkal, hanem a Szellem tanításaiban, szellemiekhez szellemieket kapcsolva,
    14 egy lelki ember nem fogja föl (fogadja el) ami Isten Szelleméé, mert bolondság számára és nem tudja (nem képes) megérteni, mivelhogy szellemileg kellene megítélnie (megvizsgálnia) mindeneket,
    15 a szellemi ember azonban megítél (megvizsgál) mindent, de Őmaga senki ítélete (vizsgálata) alá nem esik, 16 mert ki ismerte meg az Úr értelmét, hogy őt oktathatná? Bennünk pedig Krisztus értelme van.

    Tehát,az Isten nagyon is jól tudja a gondolataidat,és ha őszintén kéred tőle,hogy emkékeztessen arra, amikor tudatosult-( kijelentette azt, hogy Ő létezik)- benned, hogy Isten létezik,akkor Ő meg is fogja tenni és emlékeztetni fog arra a pillanatra.
    Lehet, hogy évekkel,évtizedekkel ezelőtt volt ilyen felismerésed.

    De akkor mi van azzal a rengeteg emberrel, akik olvassák a Bibliát, nem sutyorog nekik a szent szellem, és nem gondolják hogy igaz. Számukra akkor nem igaz amit állítasz?
    Vagy mindenki hazudik aki azt mondja nem hallja a szent szellemet?
    De sutyoroghat nekik a Szent Szellem és biztosan sokan hisznek is egyes Igékben ,de amikor leteszik a bibliát a kezükből,visszacseppennek a gondokkal,problémákkal teli levő életbe és nem élik meg a hitüket. Nem változtatják azt cselekedetté. És a sátán kilopja a szívükből a magot. Magvető példázata. Tehát legtöbben nem cselekszenek a hitük szerint. És így a hit idővel meghal bennük. Ugyanis kevés azt mondogatni,hogy: én hiszek,én hiszek.
    - jó ,jó,de mit?
    Hát Istenben.
    Azt a sátán is hiszi,hogy van Isten.
    De ez kevés.
    Cselekedetek nélkül a hit halott.

    Ez olyan ,mintha elméletben akarnál megtanulni egy szakmát,mint például bádogos és tetőfedő,de soha nem csinálod,csak évekig tanulod könyvből,és eljársz gyülekezetbe,ahol ebből a könyvből felolvasnak neked de gyakorlati oktatásban nincs részed. Mindaddig ameddig te magad nem kezded el,amiről a könyvben szó esik,nem lesz gyakorlatod ebben a szakmában,olvashatod te azt 50 éven keresztül is,ha nem cselekszed meg,nem lesz a gyakorlat a zsigeredben és nem fogsz abban hinni, hogy 2 másik ember 15 méter magas épületen egy 180m2 tetőn elvégezték a teljes tetőcserét mondjuk 5 nap alatt,mert te még nem csináltad. Elképzelni sem fogod tudni. Pedig ezek a látható dolgok....

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Somatom #27027 üzenetére

    Ef 6:17 az üdvösség sisakját is vegyétek föl, és a Szellem harci kardját, amely Isten beszéde

    Jel 2:16 Térj meg: ha pedig nem, ellened megyek hamar, és vívok azok ellen számnak kardjával.

    Ján 17:17 Szenteld meg őket az igazságban; a te igéd igazság.

    Azt hiszem,neki kéne állnod az Igét tanulmányozni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27029 üzenetére

    "Szerinted hazudok-e?
    Az Ige szerint vagy hazudsz,vagy nem emlékszel. És valószínűleg nem is szeretnél emlékezni arra a pillanatra,amikor bizonyos voltál a felől, hogy Isten igen is létezik.
    Szerinted az a sok ember, aki nem úgy gondolkodik ahogy te (köztük hívők!), mind hazudnak?"

    Az Ige szerint igen, hazudnak. Hívők?
    Aki újjászületett és hisz,az tudni fogja,hogy Isten Igéje Igazság és az szerint fog hinni. És ha tanulmánnyozza az Igét,akkor Jézushoz hasonlóan fog gondolkodni,mert megváltoztatja az elméjének gondolkozását.

    Róm 12:2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27032 üzenetére

    Az Ige szerint igen.
    Nem az én véleményem a fontos,Isten Igéje mondja.
    És amikor odakerül az ember,akkor is Isten fogja megítélni,semmit nem fog számítani mások véleménye. Miért az én véleményemre vagy kíváncsi?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #27033 üzenetére

    Sokan úgy gondoljuk, hogy nincs Isten. A te szavaiddal élve "tudjuk a szívünkben".
    Nem csupán az én szavaim.

    Az Isten Igéje szerint tudja minden ember.
    19 Mert ami az Isten felől tudható nyilván van ő bennük; mert az Isten megjelentette nekik:
    20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.

    Ha kapcsolatot szeretnél teremteni velük, akkor több sikerrel jársz, ha meghallgatod és megpróbálod megérteni őket.
    Mit kellene megértenem? Azt,hogy az emberek azt mondják,hogy nekik nem volt soha belső bizonyosságuk arról,hogy Isten létezik és Ő teremtett mindent?

    Az emberek hazudnak,saját magukat is becsapják ezzel. Isten igaz,és az Ő Igéje az igazság beszéde.

    Csak képzeld el a következőt: Gondold el,hogy mi van ha mégis van Isten és
    ha majd az életed végére érsz,meghalsz és odakerülsz az Isten elé,és Ő felteszi neked a kérdést, hogy miért hitetlenkedtél,akkor neki mivel fogsz érvelni?
    Ezen gondolkoztál már?
    Mivel akarod majd meggyőzni Istent,aki a szíved legbelső gondolatát is látja és látta minden pillanatban?
    Elmondod majd neki,hogy te világ életedben hitetlen voltál?
    Szerinted mi lenne abban a pillanatban egy megfelelő érv ahhoz,hogy Isten kegyelmezzen neked és ne az örök gyötrelemre küldjön?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27035 üzenetére

    Éreztem 36 évig,barátom. Nem kérek abból egyetlen másodpercet sem.
    Nem akarok többet a hazugságból és elhitetés alatt élni.
    Ezt csak azért kérded,hogy kötözködhess. Én Isten Igéjében hiszek. Ha az Ige azt mondja,hogy:
    ...vagy nem tudjátok, hogy igazságtalanoknak Isten Királyságában nem lesz részük? Nehogy tévelyegjetek, sem cédák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem elpuhultak, sem férfiakkal fajtalankodók,
    sem tolvajok, sem telhetetlenek, sem részegesek, sem káromkodók, sem rablók nem részesülnek Isten Királyságában és ilyenek voltatok néhányan, de megmosattatok, de megszentelődtetek, de megigazultatok az Úr Jézus nevében és a mi Istenünk Szellemében...

    akkor én ezt tartom és ezt mondom nektek is.
    És azt is mondom, hogy ameddig még tart a kegyelem,megfordulhat minden ember,és megtérhet az Úrhoz.

    Szerk:
    Sok keresztény nem ért egyet ezzel, bár hisznek Istenben.
    Hisznek Istenben,de az Igéjében nem,vagy csak részben...
    Ők kompromisszumot kötnek,és embereknek akarnak tetszeni,nem az Istennek,ezért csak azokat mondják el az Igéből az embereknek,amiről azt gondolják,hogy azzal biztosan nem bántják meg őket.
    De azok az emberek nem fogják megtudni az igazságot.

    Ők nem állnak ennyire lekicsinylően a nem hívőkhöz.
    Látod,te is azt mondod,hogy lekicsinylően állok a hitetlenekhez. Nem állok lekicsinylően,csak elmondom az Isten Igéjét és közben nem kötök kompromisszumot.
    Én nem alkuszok meg az ellenséggel. Elég volt 36 évig az ő hazugságában élni.

    Van, aki megpróbálja megérteni, miért nem hisznek.
    Nem próbálkoznom kell,mert azt is elmondja az Ige, hogy miért van.
    Az ellenség elmebéli falakat épített az emberekben az Isten ismerete ellen. Hagyományok,világi tanítás,tapasztalatok,evolúciós elmélet,ilyen- olyan hazugságok segítségével.
    Az ellenségnek ez az egyik erőssége: hazudni,ő a hazugság atyja. Ehhez mégcsak hozzáfűzni sem kell semmit,magáért beszél.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27038 üzenetére

    Az ellenség (ördög) miatt van annyi hazug ember a világban. Ő a hazugság atyja,és ő azért jött,hogy lopjon ,öljön és hazudjon.Jézus azért jött,hogy az ördög munkáit lerontsa,és bővölködő életet adjon.

    Nem vagy képes elfogadni, hogy egy másik ember őszintén, teljesen más következtetésre jut mint te.
    Én elfogadom, hogy a fentebb írt Ige felborzolja az embereket.
    Hogy ki mint éli meg és vonatkoztatja ezt magára vagy sem,azt ő dönti el saját maga.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27038 üzenetére

    Légy szíves vezetsd le nekem,miért nem hiszel Istenben! Szeretném megérteni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27043 üzenetére

    Sajnálom MageRG. Számomra az Ige igazság,és az Ige szerint,ha csak egyedül a fentebb említett Igét nézzük, akkor az szerint minden ember hazug,aki még nem tért meg.
    Nekem hiába biznyítgatod az ellenkezőjét,nekem nem kell bizonygatnod,én nem látom a szívedet,egyedül az Isten az aki látja mind a szívedet,mind a vesédet és elmédet.
    Ha megsértődesz az miatt,mert én az Igének hiszek,azt nagyon sajnálom. Ha az Ige azt mondja,hogy Jézus Krisztus sebeiben meggyógyultunk,én azt is elhiszem,annak ellenére, hogy a tények sok esetben mást mondanak. Azok megváltoznak,de Isten Igéje soha nem változik meg. Istennek fontosabb az Ő Igéje,mint a saját neve:

    Zsolt 138:2 Szent templomod felé hajolok, s magasztalom nevedet kegyelmedért és igazságodért; mert minden neveden felül felmagasztalád a te beszédedet.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #27045 üzenetére

    Ha az öreg tényleg olyan jól ismer, akkor ő is pontosan tudja, hogy mit és miért gondolok. Nem fogok neki sem magyarázkodni sem könyörögni. Az lesz a sorsom ami az édesanyámé is.

    Senki nem kényszerít téged arra,hogy a mennybe menj. Isten arra sem fog kényszeríteni,hogy a pokolba juss. Minden embernek szabad akaratot adott ,ennek eldöntésére. Sem az angyaloknak,sem a démonoknak nincs hatalmuk megakadályozni téged a döntésben. Tehát nem Isten akaratából kerül az ember a pokolba,vagy mennybe. Ő azt akarja,hogy a mennybe juss,de a döntést rád bízta. És minden emberre.
    Ezt mondja erröl a Mózes törvényében:

    5Móz 30:19 Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    De az evangéliumról is szeretnék írni,az a szó a görög eredeti fordítás szerint annyira jó hírt jelent,hogy szinte már már hihetetlen. A régről megmaradt görög írásokban,mindössze 2x fordult elő a biblián kívül,mert annyira jó hírt jelent,hogy nem használtàk az emberek. És csakis Jézus Krisztussal összefüggésben használták ezen 2 alkalommal is a bibliai írások kivételével.

    Az Isten kegyelméből ,Jézus Krisztus áldozata miatt minden ember aki hittel elfogadja az Úr Jézus Krisztust személyes megváltójának,és a szájával megvallja azt,hogy Jézus Krisztus az Isten Fia és az Isten Őt feltámasztotta a halálból annak az Isten kegyelemből üdvösséget ajándékoz. Mindez hitből van kegyelem által,hogy senki ne kérkedjék a cselekedeteivel. Tehát cselekedetek által megigazulni az Isten számára senki nem tud. Hiába próbál a törvények szerint is élni, egyszerűen lehetetlen Istennek a mi saját cselekedeteink által megigazulni.
    Egyedül Jézus Krisztus volt tökéletesen bűntelen,ártatlan, ember és Ő önmagát adta azért,hogy ha valaki Őbenne hisz,el ne vesszen,hanem örök élete legyen.
    És ha mi hittel elfogadjuk a szívünkben Jézus Krisztust ,megváltónknak,Urunknak,szabadítónknak,gyógyítónknak,és kérjük az Istentől az Ő Szellemét/lelkét akkor Ő készségesen adja nekünk.És Ő ,a Szent Szellem /Szent lélek fog bennünket megbizonyosítani arról,hogy Isten minden bűnünket megbocsájtotta,de nem csak,hogy megbocsájtotta,de el is felejtette,mintha soha meg sem történt volna. Sőt,ha a szívünkben azt valóban elhisszük,hogy Jézus sebeiben meggyógyultunk,akkor a testünkben manifesztálódni is fog a gyógyulás.
    Ez az örömhír. Kegyelemből van üdvösségetek hit által. Nem kell , sőt nem is tudsz érte mit tenni,csupán hinni.

    Ef 2:4 - 2:9

    4 De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, mellyel minket szeretett,
    5 Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)
    6 És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:
    7 Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.
    8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
    9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

    Dicsőség Istennek és Jézus Krisztus Urunknak!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #27049 üzenetére

    Nyugodtan megírhatod privátban,amit szerettél volna. :K

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #27051 üzenetére

    Az ilyen érvelés, hogy "nekem van igazam, lásd Biblia" nem csak hatástalan, de egyenesen nevetséges.
    Én nem azt mondtam,hogy nekem van igazam. Én azt mondom,hogy az Istennek van igaza és az Ő Igéjének. És azt mondom,hogy én elhiszem azt,hogy azok az emberek akik ezeket az Igéket feljegyezték, hogy megmaradjon az utókornak,azoknak kapcsolatuk volt Istennel.És én elhiszem,amiket leírtak, és a megélt tapasztalataikat,az Istennel való kapcsolatukat,a tőle kapott kijelentéseket,és amiket,láttak is,hallottak is,fogtak is,(Jézust) ,aztán amit Jézusnál láttak,gyógyításokat,szabadításokat,halottak feltámasztását,mindenféle csodát,és amiket nekik Jézus tanított és parancsolt,csodákat amiket ők maguk is tettek,aztán Jézus világot megváltó bevégzett kereszthalálát és feltámadását, és az ígéreteket,és pünkösdkor a Szentszellem kiáradását,majd az evangélisták ezekről való megélt eseményeit és az apostolok cselekedeteit és amit azután az Isten embereken keresztül tett azokat mind feljegyezték és én ezeket elhiszem. És számomra ez az Igazság.

    Isten sem velem, sem számos másik hitetlennel nem próbált más módon kapcsolatba lépni.
    Dehogynem. Ezen kívül,
    már rajtam keresztül is mióta próbálkozik.

    Egy mindenható istentől ennél többet vár az ember, ha tényleg fontosak vagyunk neki.
    Ő már mindent megtett barátom.
    És te,teszel annak érdekében bármit,hogy lássa,fontos neked? Őneki annyira fontos volt a bűnnel teli életünk,hogy ~2000 évvel ezelőtt feltétel nélkül a bűntelen Fiát adta értünk. Megelőlegezte a bizalmat,és csupán arra vár,hogy fogadd el a Jézust hittel a személyes megváltódnak,ahelyett,hogy töröd a fejed,hogy miért is lenne ésszerű döntés ez.

    Nézz csak körbe a világban. A vallások alapja ugyanez. Emberek által írott szöveg és prédikáció.
    Nem igaz,mert csak a kereszténységben van megváltó Jézus Krisztus,aki elhordozta a világ bűneit. Minden más vallás törvény alapú,mint a kereszténységben az ószövetségi törvények idején. Minden más vallásban neked meg kell dolgoznod azért,hogy Isten szeressen, és azért is,hogy pl. a következő életedben ne egy kukac képében reinkarnálj.

    Egyedül a kereszténységben végezte el Jézus tökéletes bűntelen emberi testben a világ megváltását,hogy aki Őbenne hisz,el ne vesszen,hanem örök élete legyen. Kegyelemből,hot által. Ez is azt bizonyítja,hogy az Isten nagyon is szeret bennünket,csak a legtöbb emberben rossz Istenkép alakult ki a világban tanult,látott,hallott,tapasztalt,megélt dolgok miatt.

    Nem verheti az asztalt az öreg, ha nem hiszünk benne.
    Dehogynem! Hiszen még emberek által le is íratta nekünk,hogy választhatjuk a halált és az életet,válaszd tehát az életet...
    5Móz 30:19 Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;

    Nem Ő tehet arról,hogy az emberek ezt hazugságnak tartják,és vagy elutasítják. Nem az övé lesz a felelősség azért,mert az emberek kételkednek és vagy lusták,hitetlenek,vagy bármilyen más okból kifolyólag nem olvassák az Igét.
    Persze,lehet azzal érvelni,hogy emberek írták. De amikor majd az embernek a földi életevéget ér ebben a testben,akkor Istennek hiába érvelünk majd ezzel.
    Ő azt fogja mondani,hogy nagyon sajnálja,hirdették neked az igazságot,aztán Ő adott egy úgynevezett bibliát is amit emberek írtak az Ő kijelentései által és az Istennel való tapasztalataikról,egy egész életed volt arra, hogy megtérj,megváltoztasd a gondolkodásod Ő vele kapcsolatban. De sajnos nem fogadtad el Jézus Krisztust megváltódnak,ezért te nem lettél a bűneidtől megváltva,így a menyországba nem mehetsz be. Számodra sajnos az örök gyötrelem jutott,és annál leszel elszállásolva örökre,akire a földi életedben is halgattál. Vagy aki ott is az urad volt. Mindegy hogy fogalmazok,ugyanaz.
    Tehát Isten jó Isten,attòl,hogy az ember elfordul tőle és szerető Isten ,de törvényei vannak. Ha Jézust hittel nem fogadod el megváltódnak,nem mehetsz be majd a menyországba. Hanem a gyötrelembe,ami ugyanúgy örökké tartó,de meghalni nem tud a lélek ott sem.
    De nem a félelem miatt kell az Úr Isten mellett dönteni. Hanem szeretetből,azért,mert Ő előbb szeretett.
    Bocsi,kicsit hosszú lett,órákat lehetne erről beszélni is.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #27057 üzenetére

    Egy mindenható isten nem rajtad keresztül próbálkozna,
    Hamis istenből nincs mindenható,csak az egy élő igaz Istenből. Aki bizony általában embereken keresztül nyilvánul meg. Attól,hogy te ezt ben hiszed,még igaz.

    mert pontosan tudná, hogy nem tudsz olyat mondani, ami hivővé tenne.
    Ezért szól Ő rajtam keresztül. De csak azok az emberek tudják befogadni az Ő beszédét,akik vágynak rá,és akiknek nagyon nagy szükség van a szívükben és eljutnak egy olyan helyzetbe ,amikor is megbizonyosodnak arról,hogy azt a helyzeben az adott problémát sem ők maguk,sem más ember nem képes megoldani.
    A szellemi muníció kimerül a könyv szavainak idézgetésében.
    Ellenkezőleg,pont az örömhír és Isten szeretetének és kegyelmének hirdetésekor ki és nyilvánul meg.

    A higgy bennem, vagy pusztulj, nem választás, hanem ultimátum. Ez olyasmi, amit személyesen is közölhetne az öreg

    Másképp fogalmaznék. Ha hittel elfogadod az üdvösséget amit kegyelemből nyújtok ajándékba,akkor örök életed lesz velem szeretetben,békességben,jóságban....
    ,gyötrelmek ,betegség,fájdalmak,erőszak,hazugságok,kizsákmányolások...,tehát sátáni elnyomás nélkül.
    Vagy el is utasíthatod,de akkor a sátáni elnyomás miatt átkozott életed lesz,ami már itt a földi életben is megmutatkozik és halál után még szörnyűbb lesz .
    De mindkettő választási lehetőség a te kezedben van. Senki mást nem szapulhatsz majd érte,ha rosszul döntesz,sem az Istent sem a sátánt,mégha a sátàn miatt kerültél is ebbe a helyzetbe.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Somatom #27072 üzenetére

    Teljesen lényegtelen. Nem kell leírni, terjeszteni, bárkit is meggyőzni róla.
    De kell,ezt parancsolta az Úr Jézus.

    Istennek mindegy, hogy hiszel benne, vagy sem.
    Isten szeretné,ha mindenki megismerné az Igazat és megtérne,hogy örök élete legyen.

    Sőt! Mivel mindenható, azt is Ő határozza meg, hogy ki higgyen benne és ki ne.
    Ez butaság és hatalmas hamis tanítás ,ami megöli a hitet.Nem Ő határozza el,hogy ki higgyen benne és ki nem.
    Bárki hihet. Akár az ateista is megtérhet,sőt a gyilkosok is,a paráznák is,a perverzek,alkoholisták,drogosok,melegek,leszbik,transzfesztiták is kegyelmet nyernek az Istentől,abban a pillanatban,amikir elfogadják Jézust hittel személyes megváltójuknak.
    Az Isten abban a pillanatban eltörli minden bűnét és elfelejti azt. Sőt megajándékozza örök élettel,megszenteli,megálldja,feddhetetlenné teszi és belehelyezi Jézus Krisztusba.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Somatom #27078 üzenetére

    De bizony,van feltétel,amit Isten szabott, éppúgy,mint az édenkertben is volt Ádámnak és Évának. Ránk van bízva a döntés. A sátánnak engedelmeskedünk vagy Istennek?
    Én az Istennek.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák