Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci.M

    senior tag

    Sziasztok!

    Sajnos én hülye otthagytam az atombiztos T-home-ot az ultragagyi UPC miatt... Na sebaj próbálok pozitívan hozzáállni a kezdeti csalódottság ellenére.

    Azt még lenyeltem, hogy az amúgy eléggé erős WIFI-jű Connect box nem haver a torrenttel és már 5 torrent futtatása esetén is dobálja le a telefonokat, meg meghal a teljes internet (bár utorrent helyett átálltam qbittorrentre azt jobban szereti). Olvastam hogy másnál is így van, állítsam át modem üzemmódba. (még jó hogy van fullos, de használhatatlan connectbox).

    A másik baj (nekem nincs tv szolgáltatásom, szüleimnek kell):

    Egyik TV (CI kártya) - minden rendben, szép adás nem szaggat. -extra szolgáltatások ugyebár kártyával nem elérhetőek

    Másik TV (CRT, horizon mediabox)- A box minden alkalommal újraindul, várni kell kb 3 percet hogy használni lehessen, plusz 5 perc hogy a visszanéző működjön. (pedig be van kapcsolva a menüben, hogy ne kapcsoljon ki.)
    A visszanéző funkció (már ha 3.-4. alkalomra betölt) szaggat, elcsúszik a kép és a hang a szülők leírása szerint, nézhetetlen. Ez mennyire normális?

    Szeretnék az első tv-hez is boxot kérni az extra dolgok miatt, de így, hogy nem üzemel semmi értelme.

    Azt már nem is mondom, hogy a connect box a mediabox kábelére hibát jelez, mert olvastam, hogy az mindenkinél ilyen.

    +1
    Ha nézném az online adást Horizon GO-n keresztül akkor random párpercenként megáll, és újra kell töltenem az oldalt. Ez másnál is ilyen? Discovery, Discovery science, comedy, natgeo, spektrum eddig. Forma 1-et szerencsére médiaklikken tudok nézni, az nem szaggat! :)

    Elnézést, hogy mérges hangvételűre sikeredett, de elegem van, hogy 2017ben nem tud ez a cég optikán normális szolgáltatást nyújtani...

    Az kimaradt, hogy 29-es körzet, Nagykáta 120mbites net, 133adásos TV

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    válasz interstate76 #61257 üzenetére

    Akkor nem értem mi lehet a probléma. 120mbites netnek bírnia kéne. A laptop az szintén eléggé erős, i5-ös proci, 8giga RAM mégis megáll.

    Köszönöm a választ, akkor majd felveszem a hibabejelentős dolgok közé. :)

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    Sziasztok.

    A kérdésem feketével lentebb :)

    Rövid történetem:
    Digit kábel TV 2 helyen a kecóban, egyik CI, másik box. Tegnap bementem a UPC-hez, hogy lecserélném a boxot CI-ra. Csajszi mondja minden ok, marad minden ugyan annyi, megoldjuk. Kaptam két új CI kártyát, mert csak úgy engedte a gép. Hazamentem, beüzemelném erre mind a 3 kártya rossz onnantól. UPC 1221 azt mondja a csajszi fél óra duma után hogy visszahív. Visszahívott, nem jól regisztrálták őket az előfizuhoz, de ő megoldotta. Jó minden, de mondom hoppá HD-k nem mennek. Átkapcsolt másik csávóhoz, aki közli, hogy mivel eszközt cseréltem így már a prémium csomagba kell átváltanom, megszűnt a kedvezményem, ami plusz 2000 havonta. Mondom ne hülyéskedj, ez abszurdum, az egész TV szolgáltatás úgy ahogy van nem ér 2000-et, úgyhogy biztos nem fogadom el.Épp ideje lenne már a lineáris TV-nek kihalnia úgy ahogy van, nemhogy még emelnek is az áraikon.

    Ma visszamegyek hozzájuk, és visszakérem a régi eszközt, biztos nem fogok többet fizetni (asszony miatt van csak).

    A kérdés az lenne:
    Ha visszakapom a boxot, akkor az abban levő kártáyát tudom használni egy másik apróról vásárolt Conax modullal? Vagy össze van rendelve minden az előfizetésemmel. Nem akarok extra felesleges eszközöket, dupla távirányítót... Nem akarok boxot, és pluszba fizetni sem szeretnék érte.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    válasz 4Grider #74792 üzenetére

    Köszönöm a választ. Nem túljárni akarok, csak nem szeretem ha lehúznak és hülyének néznek. Prémium csomagot vegyem meg, de egy prémium csatornáról se tudok amit vetítenének.

    Sajnos itt a lakásban csak UPC van, el se tudok menni sehova. Akkor jön vissza a box, és a dupla távos. :W

    Fejlődik a technika ezerrel alig győzzük követni!

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    válasz pjen #74794 üzenetére

    Hálóba lesz a TV, ahol a legfontosabb az elalvás időzítő bekapcsolása, fényerő állítása, kodi irányítása CEC-en keresztül. Nem lehet kiváltani vele a gyári távost, ezekre nem lehet betanítani a UPC távost. Nagymamáknak jó, egyéb felhasználásra nem.

    Szerencsére nappali TV-n marad a CI.

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    válasz blakey #74798 üzenetére

    Ott van a Raspberry PI, Kodival, torrennttel, médiaszerverrel, mindennel, nincs szükségem droidra. Rajtam múlna TV előfizum se lenne, de barátnőm ragaszkodik hozzá. Én mondtam neki, hogy ezt az utat támogatnám, de nem hajlik a modern dolgok felé annyira mint én.

    Eddig is kibírtam a boxot, továbbra is ki fogom. Csak most zavar ez a sok óra extra kör. Kétszer elmenni személyesen az ügyfélszolgálatra, extra kocsikázás, egy óra telefonálás, még egy extra óra próbálkozás, és közbe semmi nem változik végül. Ez kb 6 óra felesleges időtöltés, plusz a gázolaj csak azért, mert az ügyfélszolgálatos nem tájékoztatott, illetve a UPC hozzáállása miatt a dologhoz.

    Igazából az jobban zavar, hogy hetente újra kell indítanom a Connect Boxot, mert a telefonokat, okos otthon cuccokat ledobja, használhatatlanul lassúvá válik.

    Most ezt a békát lenyelem, és csöndben használom tovább a szolgáltatásukat mindaddig amíg újra fel nem csesznek.

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    válasz Laci.M #74791 üzenetére

    A töténetem happy finishel enddel zárult végül.

    Bementem személyesen az ügyfélszolgálatra, ott másik ügyintézőhöz került aki látta a gépben a sok módosítást, majd visszakapcsolta a HD csomagot, mert látta, hogy jár.

    Így röpke 6-7 óra alatt sikerült elintézni azt, ami alapból fél óra lett volna. A lényeg, hogy szerencsére box mentes és extra költség mentes a lakás.

    /Már csak azt az ipari hulladék connect boxot kéne lecserélni/

    DeNox
    Elméletileg ingyenes a csere, ugyan annyi a havidíja a boxnak és a kártyának, úgyhogy semmi nem változik. Tőlem korábban se Nagykátán, se Bp-en nem kértek cserekor pénzt, minden ment tovább.

    Persze sok minden múlik az ügyintézőn is, érdemes akár többnél is megpróbálni, illetve telefonon is megkérdezni. Olvasd el a HSZ-t amire válaszoltam, tanulságos eset. Nem mindegy kihez kerülsz, és a telefonosnak se szabad hinni mindenben.

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    Sziasztok,

    Minden bajom volt már a connect boxal, ledobálta wifiről a telefonom, gépen egyes weboldalak nem mentek és hasonlók. Felhívott egy üzletkötő, hogy váltsak 1000es netre, és 690-el több havidíjért ccserébe kapok új routert is. Mondom rendben jöjjenek. Hétfőn be is szerelték az új Arris Touchstone TG3442DE-t amivel minden rendben van (eddig) stabilitás terén (mondjuk már ezt is kellett újraindítani), viszont a sebesség az maradt 500mbit, kábelen se tud többet.

    Ha most visszamondom agigabitet akkor vissza kell adnom a routert, vagy maradhat? Ha vissza kell adnom akkor kapok még egy ilyen rettenet connect boxot?

    Igazából ha maradhatna ez a router 500as net esetén is akkor elégedett lennék, mert a szokásainknak elég az 500mbit. Netflig, HBO meg minden más is elfut mindenféle probléma nélkül több gép esetén is.

    Ha nem, akkor egyre jobban elgondoolkodom, hogy inkább veszek egy ilyet: Xiaomi AC2350

    Köszönöm!

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    válasz HellGreg #104053 üzenetére

    Én csak jót tudok mondani a kártyáról. Gyorsabb csatornaváltás, jobb, gyorsabb menü (mert ugyebár a TV-jét használod) normális távszabályzó (márha szereted a TV sajátját), kevesebb aktív eszköz, kevesebb kábel, kevesebb nyűg. Ha nem kell a visszanéző akkor felesleges a box.

    Aláírás

  • Laci.M

    senior tag

    válasz #72445440 #104051 üzenetére

    Na felhívtam őket. Első kiscsaj szokásos dolgokkal jött, hogy wifivel nézem-e, jók-e a kábelek, indítsam újra stb stb... Csinált egy jelszint mérést, ami persze tökéletest mutatott neki, de ne aggódjak, 200mbit a garantált, úgyhogy jó vagyok. Mondom köszönöm, de nem fizetek 1000-es netért ha 500-al jön. Átkapcsolt a lemondós osztályra ahol már egy nagyon normális ügyintézőt kaptam meg, aki visszaállított 500megára és azt mondta, hogy az eszköz maradhat. Igazából 200Ft-ból megszabadultam a connect boxtól összességében, úgyhogy elégedett vagyok, bár barátnőmet már ez is volt, hogy ledobta a céges VPN-ről, de még kitapasztalom, hogy mit nem szeret. :)

    Aláírás

Új hozzászólás Aktív témák