Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Egzee #1 üzenetére

    Hali

    Lenne néhány észrevételem a #1 hszel kapcsolatban.
    1
    "gyári CPU-hűtök Athlonok esetében ált. +10% túlhajtást bírnak"
    ...namost ugye minden különboző gyári órajelű példányhoz ugyanazt a hűtőt adják. Persze feszemelés nékül is nagyobb a hőtermelés magasabb órajelen, tudom. De sztem simán bír többet is a gyári hűtő, bár én sem ajánlom egyáltalán.
    2
    "350 max. 450W-os, csúcskártyás CF/SLI esetén 500-600W-os" sztem ez ügyetlen megfogalmazás. Egy űberkemény CF-es SLI -s konfig sem eszik közel sem 500Wot. Ugye csak azért lehetne szükség 600Wos tápra hogy a 12Vos ága teljesen biztosra elbítrja a terhelést. De mivel már a modern psu gyártók is rég tudják hogy a 12Vos ág a legjelentősebb, ezért teljesen arra "összpontosítanak" tervezéskor. Vagyis sztem fölösleges 500-600Wot mondani. A hangsúlyt csak a minőségre tegyük, fölösleges max/min nevezetes teljesítményt ajánlani, a minőségi tápokból általában úgysem nagyon kapni 400Wnál kisebbet... az meg elég.

    3
    "tesztelésben pedig pl. a Super Pi MOD 1.5, az Orthos és a Memtest86+, stb. "
    az Orthos mellé tegyük sztem oda hogy vagy Prime95, ennyi tiszteletet érdemel.
    Jah és emeljük is ki hogy komoly tesztelésre az a legjobb és biztos stabilitáshoz 24órát ajánl a programozója. Sokan egyetértenek abban hogy komolyabb a Prime95 blend tesztje a Memtest86 vagy 86+ tesztjénél.

    4
    "FSB-t se nagyléptekben húzzunk, érdemes 5-7-10Mhz-ként emelgetni, különben sűrűn kell a CMOS Clear jumperhez nyúlni." hát én azért megnézném hogy ki nem őszülne bele egy E4400 5Mhz-es lépésekben 3Ghz-re való felhúzásába....:DDD
    Úgy kéne fogalmazni hogy neten szerzett tapasztalatok vegyítéséből, a legnagyobb valószínűséggel minden olyan típusú cpu-példány által vitt órajellel kezdeni(ezt nevezzük B-órajelnek az alapot pedig A-nak), és annak kitesztelése után, egy relatíve reálisnak gondolt áltag maximum(C órajel) felé haladni a következő módon:
    a B és C közötti órajel távolság 1/2edét megnézni, aztán annak az 1/2edét (eredeti 3/4-e), ha stabil értelemszerűen gyorsan közelítünk a C hez(mondjuk így soha nem érjük el:D, de a végén ugorhatunk), ha instabilitás van akkor a stabil ponthoz kezdünk visszafelé közelíteni megint 50%os ugrásokban. Remélem érthető. Ugye ez a megoldás egyezik egy olyan matematikai probléma megoldásával amikor valaki pl 1-100 között gondol egy számra, és mi a "nagyobb e mint 50?" el kezdve haladunk szépen a távolság 0,5szörösét véve mindig. Itt az hogy nem/igen vagyis kisebb/nagyobb választ olyan formában kapjuk hogy stabil e a gép vagy sem. Apropó tesztelés, sztem SuPI 16M, tökéletesen gyors teszt és elég a lépések kb-ra való stabilitás ellenőrzésére. Persze amikor megtalálunk egy pontot akár C-t túllépve (onnan kitűzve egy sokkal közelebbi D-t és afelé alkalmazva ugyanezt) amit stabilnak ítélünk akkor érdemes Prime95/Orthos al alaposabban kitesztelni a dolgot (min 24óra).

    5
    sztem nem kéne kutyulni az "fsb" különféle neveinek össze vissza használását, egy laikust csak megzavarhat, egyszer le kell írni persze hogy milyen más nevek futnak még a világban, de aztán az átláthatóság kedvéért sztem egyet ki kéne választani és végig azt használni.

    6.
    "Azonban néhány ember között elfogadott az a tény hogy ez a határ kitolható, mint ahogyan a tüdőd kapacitása is növelhető. Ez a határkitolás elvileg folyamatos húzás után egyre bővül és bővül, persze egyre lassabban"
    Erre kéne egy két link, vagy forrás, mert az a tüdő-vitálkapacitás-os hasonlat szép és jó, de hát ugye nem érvel hogy miért lenne így. Hapedig ez csak egy feltételezés vagyis nem igazán bizonyított akkor nem kéne így mondani a dolgot hogy: elfogadott az a tény hogy ez a határ kitolható.... én pl nem vagyok erről meggyőzve hogy ez általánosságban(!) sőt akár egyáltalán így lenne.

    Egyenlőre ennyit jegyeznék meg, nemtudom hogy ti is helyesnek tarjátok e amiket észrevettem, ha igen akkor megírom egy modinak hogy szerkessze be.

    Jah a másik meg: nagyon nagyon régen, asszem pont daa-raa volt aki engem keményen leüvöltött és hülyének nevezett hogy External Clock -nak neveztem A64 architekrúánál az "fsb"-t.... ;].
    akkor most hogy is van ez daa-raa? (sorry lehet nem te voltál, már nagyon rég volt....csak mintha te rémlenél...)

    Üdv: SystemRoot

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák