Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maestro_z

    tag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy láma kérdést teszek fel, de nem igazán ismerem mélységében a témát.
    Van egy PPOE internetkapcsolatom, amit egy Linksys 54G-s routerrel osztok. Az asztali gépemben PCI-os N-es adapter van, a routertől kb 5 méterre közben egy téglafallal. A net sebessége 30/20 Mbps amiből 20/10-et "látok" a speedtest.net-el. Persze tudom ez függ a szolgáltató nyújtotta sebességtől, de egy Acer notival ugyanez a kapcsolat 25/15-ot tud. Nyilván jobb a noti antennája.
    A kérdésem az volna ha a G-s router lecserélném pl a 1043nd-re az elméleti sávszél nyújtotta teljesítmény alapján, szintén 5 méteres távon belül nagyobb sávszélességet kapnék a router felől?
    Magyarán ha 54 Mb -s elméleti sávszéllel 5 méterről 20/10-et kapok lenne e esélyem a 300 Mbps-es routerrel arra hogy a szintén elméleti 30/20-as kapcsolatot teljes egészében elérjem (már ha a szolgáltató adja)
    Lehet hogy a tudásom alapján rossz a logikám ezért elnézést kérek.
    Előre is köszönöm a válaszokat.

    '' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

  • maestro_z

    tag

    válasz Intruder2k5 #2233 üzenetére

    vargalex, Intruder2k5 Köszönöm a válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    '' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

  • maestro_z

    tag

    Üdv!
    Van egy 1043 ND routerem és nemrég egy syno DS 213 tulajdonosa is lettem. Nagyjából sikerült beállítanom a NAS-t az igényeim szerint. A hálózati ismereteim hiányosak, de a NAS alkalmazásaival megoldottam ezt. Az FTP elérés is működik Total commanderrel 7.50 (Win7-en) azonban az írás sebessége tegnap mintegy tizedére esett vissza a korábbi 45-55 MB/s nagyságról. Próbáltam kideríteni az okát de eddig még nem jöttem rá mi a hiba. A NAS FTP beállításait már többször oda-vissza átnéztem (állítottam) de nem megy a korábbi sebességgel. Sebességi korlátok sehol nincsenek beállítva (felhasználók, csoportok, FTP).
    Szimplán hálózaton keresztül Win 7-ben elérem a NAS-t és ott másoláskor az írás megy 45-55 MB/s-al.
    Amit észre vettem a TC-nél másoláskor, hogy korábban a másolási folyamatjelző ablakban két csík jelent meg (a felső az aktuális fájl másolási állapotát, az alsó pedig az összes másolás állapotát mutatta %-os mértékben), a lassú a másolás óta pedig csak egy folyamatjelző csík jelenik meg. A TC beállítását is néztem, de nem jövök rá mi lehet a hiba.
    Néztem Filezilla-val is, másik gépről is, ugyan ez a helyzet.
    Volt router reset és újra konfig, de semmi.
    Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.

    '' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

Új hozzászólás Aktív témák