Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • battisti

    tag

    válasz lantana #565 üzenetére

    Nem tudok mindenben segíteni, csak néhány szempont:

    15 colos képernyőn szerintem ennél nagyobb felbontás zavaró. Ezzel biztos nem mindenki ért egyet, de az egyszerűen annyira kicsi képernyő, hogy a windowsban mindent alapból nagyobb betűre kell állítani, az operában mindig nyomkodtam a pluszt, hogy lássak is valamit, de ettől ugye kevesebb fér ki egy képernyőnyi helyre. Ez régebben volt, most van három monitorunk: a laptop 15'' 1024x768, szerintem ez teljesen jó. A 17'' 1024x768 nekem kevés, de én már megszoktam a sajátomat (17'' 1280x1024).

    [link]
    Namármost, amit kinéztél, az viszont wide, natívan 1280 x 800-as és tükrös.

    Ez az ''akár xx MB'' ez mindig megosztott (uma, vram - ilyen neveken fut), az említettben mindkettőben az van (ezt a lapkakészlet neve is elárulja: amiben ez van - Mobile Intel® 945GM Express - az mind megosztott, a rendszermemóból szoppantja le a neki szükségeset, és ahogy nálam a rambővítésnél kiderült, minél több van alapból, annál többet vesz el magának, 1 gb ramnál pl. nem lehet 128-nál lejjebb állítani, csak 256-ra, azelőtt volt 64 meg 32 is, és a maximum 128 volt!). kieg: ezt te állíthatod be a felkínált lehetőségeken belül, legalábbis ati chipsettel így működik, de lehet, hogy intelnél a biosban kell, majd meglátod.

    Ebben az árkategóriában nem tom, van-e külön vga, ami jó is (értsd: van akkora különbség egy ilyen árú gépbe integrált illetve egy külön kártya teljesítménye között - nem hiszem, a jó vga-kat 300e Ft-on felüliekbe pakolják, úgy néztem).

    Az akksinál ez az adat, amit írtál, nem bír információs értékkel. Látom, a hivatalos toshiba honlapon sem írják, hány mAh és hány cellás, talán usanotebookéknak kellene írni, hogy nézzék már meg. Ha cipelni akarod, 4000-en alul ne add.


    [Szerkesztve]

    batt

Új hozzászólás Aktív témák