Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • czaki

    tag

    Nagyjából sikerült belaknom a routert az új firmware-ekkel, tetszik! :) Ellenben érdekes anomáliába ütköztem. A helyzet a következő:
    - RT-N18U (192.168.1.1): ez fedi le vezeték nélkül a lakást, USB portra kötve egy flash drive a torrent klienshez
    - RT-N12D1 (192.168.1.2): bridge módban kapcsolódik a fentihez, kábelen csatlakozik hozzá egy PC (192.168.1.101) és egy PS4 (192.168.1.102)
    - a kábelen csatlakozó eszközök fix IP-t kapnak
    - a többi eszköz a lakásban (laptop, telefonok) DHCP-vel kapnak címet az RT-N18U-tól

    A gondom az, hogy sem a PC-n nem sikerült beállítani nyitott portot a torrent kliensnek, de a routeren lévő megoldás sem lát nyitott portot. UPnP és NAT-PMP bekapcsolva mindkét routeren, próbálkoztam manuálisan is nyitni, de nem jártam sikerrel. A PC-n a tűzfal nem blokkol, letiltott tűzfal sem változtatott a helyzeten, plusz kivételt is adtam a szabályokhoz. A helyzetet bonyolítja, hogy jó lenne ha a konzol címe kaphatna egy DMZ státuszt, lévén online játéknál így egyszerűbb dolgom lenne. A PC-s nyitott porthoz próbáltam egy DMZ-t a gép fix IP-re engedni az RT-N18U-ból, de így sem működött, továbbá így a konzol címe nem lesz DMZ. Azt pedig végképp nem értem, hogy maga a router torrent kliens miért nem látja a saját forwardolt portját nyitva. :F

    Mit kellene tennem hogy működésre bírjam? A két router egymás mögött nyilván bonyolítja a képet, de nem hiszem hogy nincs megoldás, csak én nem találom. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák